Marketing zakrzywia obraz by Samsung

tdx

New member
Bez reklam
Dlaczego zakrzywiony TV jest lepszy od FLATa wg Samsunga?

208.jpg


Zakrzywiony obraz zdaje się być większy niż ten sam TV w wersji flat...
To jest dobre :) Nasze gałki oczne są wypukłe więc tv powinien być wklęsły by zwiększyć komfort zmniejszając zniekształcenia (lepszy kontrast, mniejsze odbicia)

174.jpg


Taki sam kontrast dzięki zakrzywieniu obrazu, krawędzie są skierowane na wprost naszych oczu tworząc kąt prosty. Abo to wykorzystać dla 55" FHD powinniśmy siedzieć w odległości od 3 do 4m

Mniej odbić dzięki zakrzywieniu.... (?)

209.jpg


Magia kąta, czyli dlaczego 4,2mm a nie mniej

176.jpg
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Problem w tym, że mamy dwoje oczu i podczas gdy jedno oko patrzy pod przewidzianym przez Samsunga kątem, to drugie już nie. Swoją drogą, to marketingowcy chcąc coś sprzedać zawsze znajdą jakieś "uzasadnienie". Problem w tym, że o tym, że to brednie można się przekonać dopiero, jak się wyciągnie kupiony przedmiot z kartonu już w domu.

Jeśli chodzi o mnie, to nawet przestałem się pukać w czoło czytając te brednie o krzywych telewizorach. Szkoda czoła i palca.
 

prezy

New member
Bez reklam
Lemil masz 100% racji.
Moim zdaniem zakrzywiony ekran jest dla szwagra i sąsiada aby go wkur..
Niestety bardzo dużo ludzi się na to nabierze i kupi marzenia, tylko marzenia. :-(
 

krionix

New member
Promien 4,2 _metra_ a nie 4,2mm. Pajace z hameryki nie dosc ze maja jakies mile, cale, farenhajty to jeszcze punkt dziesietny to u nich kropka a przecinek oddziela tysiace dla latwej oceny. Wiec to 4 200 mm czyli 4.2 m po ichniemu a po naszemu 4,2m i to promien a nie jakis kat, ktory sobie mozna wyliczyc ale zapomnialem wzorow :p

Zeby jeszcze miejsce ZA tym krzywym ekranem zajmowal jakis subwoofer a tu nic. Zmarnowane miejsce a na scianie nie powiesisz. OLED robia ogromne wrazenie - tak cienkie jak klapa laptopa. Obraz urywa d.... ale dzwiek nadal lipa. Za kilka lat ekran bedzie w formie tapety, tylko sterownik gdzies trzeba bedzie umiescic no i glosniki ;)
 

Davidek1988

New member
Tak jak oni to tłumaczą a jak to wygląda to 2 ròżne rzeczy. Wystarczy podejść do większego sklepu i porównać obraz na stojących obok siebie 65hu7500 i 65hu8500 i nie trzeba byc spostrzegawczym żeby dojść do wniosku że lepiej obraz wygląda na hu8500. Zupełnie inaczej się ogląda a efekt jest naprawde super. 55" praktycznie efektu niema. Sprawa głosników jest taka że kupujemy tv za 20 tys.... jeśli planujemy uzywac głośników tv to ciekawe.... Tv jest bardzo ciekawą nowinką techniczną i czymś czego nikt inny niema nie mówiąc o oledzie lg ale to inna bajka. Wszystkie inne tv 4k są proste a jest wczym wybierać więc każdy znajdzie coś dla siebie ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podchodzilem i mnie nie przekonalo, moglbym sie zdecydowac na taki tv, pod warunkiem ze zawsze bede ogladal z jednego miejsca. Natomiast u mnie jest roznie, raz siedze z boku, innym razem leze, czasem nizej, czasem wyzej. Czyli indywidualna sprawa.
Sama swiadomosc ze ten ekran nie jest plaski i gdzies tam ta linia prosta (pod kątem) bedzie sie lekko lamac, juz mnie irytuje, ale nie mowie stanowczo nie.
Najwazniejsze zebysmy mieli wybor.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten telewizor ma kilka rozwiązań na takim poziomie w LCD jakiego jeszcze nigdy nie widziałem !!! Przetestowałem go bardzo dokładnie.
 
Do góry