marantz ud5007 vs xbox one

siamer

New member
witam.

mysle nad kupnem marantza ud5007 jakos blu ray i jako cd do mojego zestawu (marantz sr6007 + dali zensor 7) ale teraz wpadlem na mysle ze moze lepiej kupic xbox ona ? wkoncu mozna odtwarzac blu ray na nich, odtwarzac cd a takze pograc... co o tym myslicie ? jak sie ma odtwarzanie filmow oraz cd ma marantzie do xboxa ? ma ktos bezposrednie porownanie ?

pozdrawiam...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba nikt na to pytanie nie odpowie, XO u nas jak na lekarstwo, wiec trudno tu mowic o obiektywnej opini bazujacej na bezposrednim zestawieniu, ale logika podpowiada ze UD bedzie lepszy. Pytanie czy dla Ciebie to ma sens, tu jak sam wspomniales masz dodatkowo maszyne do gier.
 

siamer

New member
no niby tak ale ze mnie gracz zapalony nie jest a poza tym mam xboxa 360 ktorego nawet teraz za czesto nie uzywam... pomyslalem poprostu ze moze jakosciowo bedzie podobnie a jezeli tak by bylo wzialbym xbox one bo zawsze dodatkowa rzecz jakas ale chyba jednak pozostane przy zakupie marantz ud :)

moze jeszcze ktos sie wypowie co o tym mysli ?

pozdrawiam...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na Twoim miejscu brał bym UD:) skoro nie jesteś zapalonym graczem to na pewno UD będzie na plus jakościowo pod tym względem:)
 

siamer

New member
dzieki za pomoc Panowie!
wiec wezme marantz ud5007...

ale dalej jestem ciekawy jak sie ma jakosc odtwarzanych blu ray i cd z xboxa do marantza... :-D

moge szczerze powiedziec ze xbox 360 do odtwarzania CD to tragedia! srawdzalem bo mam 360... :/

pozdrawiam...

PS. macie jakies tanie zrodlo gdzie moge dostac tego marantza ? w maju sprobuje w naszym forumowym magikiem bo sprzet potrzebuje na 11 czerwca dopiero...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli chcesz uzywac Xbox/UD jako transportu czyli wszystko po HDMI to watpie abys widzial roznice w obrazie, dzwiek jesli bitstram bedzie w obu czytnikach taki sam. Jesli chcesz tez posluchac muzyki z CD to Marantz tu wychodzi na prowadzenie za wzgledu na dobry DAC i wyjscie Analog RCA ktore do stereo jest konieczne bo muzyka po HDMI brzmi slabo. Kiedys mialem PS3 i jesli chodzi o DVD/BD to rewelacja, jedynie co wkurza to pobor pradu i wiatrak ktory po paru min. wlacza 2 bieg i jest slyszalny, nie wiem jak sprawa wygalda w Xbox One. Narazie tego sprzetu w polsce jest malo wiec ciezko o jakies zestawienie.
 

siamer

New member
to teraz znowu mam metlik w glowie... muzyke i tak glownie mam w flacu...
jeszcze jedno pytanie troszke poza tematem, jak sie ma jakosc cd do flac czyli jezeli zgram plyte cd do formatu flac (najlepsza mozliwa jakosc zalozmy) i bede odtwarzal z pendrive przez amplituner sr6007 to bedzie lepiej czy gorzej niz przez marantz ud5007 cd ? macie jakies opinie na ten temat ?

pozdrawiam...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jezeli co kolwiek odtwarzasz przez amplituner to wykorzystujesz jego DAC i on odpowiada za brzmien. Jesli sygnal wysylasz po laczu analogowym z Xbox/bluray itd to wtedy wykorzystujesz DAC odtwarzacza. UD5007 bedzie mial lepszy DAC niz amplituner wiec ja bym zaryzykowal i podlaczyl BD do amplitunera po Analogu
 

siamer

New member
a umiesz odpowiedziec na moje wczesniejsze pytanie, czy flac z pendrive odtwarzany przez marantz sr6007 bedzie lepiej czy gorzej brzmiec niz plyta cd odtwarzana przez blu raya (marantz ud5007 w tym wypadku)... da sie to okreslic ? mam nadzieje ze jasno zadalem pytanie i nie zagmatwalem za bardzo...

pozdrwiam i dzieki za pomoc!
 

hans2

Banned
wydaje mi sie ze flac z usb wpiety w ampli bedzie gral lepiej bo:
- w przypadku hdmi eliminujesz jitter
- w przypadku analoga eliminujesz podwojna konwersje (DAC+ADC) ktora najprawdopodobniej ma miejsce
 

siamer

New member
to teraz nie wiem czy jest sens kupowac blu raya bo filmy i tak glownie ogladam z pendrive wpietego w tv a muzyke zgrywam do flac bo prosciej niz zaglowac plytami (przynajmniej dla mnie)...
wiec dalej nie wiem czy wziasc xboxa czy tego marantz-a... ojjj ciezkie to zycie i te wszystkie dylematy hehe

dzieki!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
w takim przypadku nie bawiłbym się w UD.

Zgadzam sie rowniez uwazam ze Koledze nie jest potrzebny bluray, a jak juz to konsola wlasnie i peny do zgrywania filmow czy tez dyski twarde.. bluray to z reguły sa potrzebne tym osobom co maja zamiar kupowac filmy, koncerty,plyt cd oryginalne, a przynajmniej te ktore juz kosztuja tyle co marantz ..
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
ale ud ladnie by wygladal z sr6007 stojac razem :D zawsze chcialem miec taki zestaw... no ale jeszcze zobacze. dzieki wszystkim za opini!

pozdrawiam...
 

siamer

New member
witam ponownie...

po dlugim namysle jednak zamowilem marantz ud5007 u naszego forumowego magika :) w srode bede go testowal :D

pozdrawiam i dzieki za opinie!
 

siamer

New member
witam ponownie.

jednak stalem sie szczesliwym posiadaczem marantz ud5007. chcialbym dodac ze moim zdaniem plyty cd lepiej graja niz plik flac z pendrive... przynajmniej tak mi sie wydaje ;)

pozdrawiam i dzieki po raz kolejny za pomoc!
 

lestek

New member
Hej mam pytanie czy toś z was może wie kiedy będzie nowy BD od marantza ?czy warto czekać czy kupić obecny model ud5007
 
Do góry