Marantz UD 5007 czy UD 7006

realmadryt23

New member
nie no spoko.to oczywiste ze trzeba cd,pytalem bo nie napisaliscie o tym w wypowiedzi.i osoba ktora to czyta mysli ze majac kino domowe podlaczone ze stereo zalatwi problem,a tu niestety trzeba jeszcze cd.ja osobiscie podlaczalem 6004cd do mojego kina i cd zagral tak samo jak ps3
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
heh,nie mam pojecia jak moge podlaczyc ps3 do kina domowego analogiem,ja uzylem kabla chord super schild hdmi.
Od początku było domniemanie przestępstwa :) Poczytaj jeszcze sporo ;)
ja osobiscie podlaczalem 6004cd do mojego kina i cd zagral tak samo jak ps3
To teraz już kompletnie nic nie rozumiem. Twoje porownanie nie ma sensu. Jak chcesz porownymwac PS3 po HDMI do CD6004 połaczeonego (jak?, ale nie HDMI - porównuje się zawsze jedną zmienną). Z resztą, kilka postów wczesniej już było, ze CD dedykowany jest raczej do wzmaka strero, wtedy mozna porównywac. Mniejsza o to. Nie ma co rozwijać tego tematu, bo zrobi się bałagan. Patrz wyżej ;)
witam mam pytanko.podlaczyc pm 7004 pod sr6xxx i co dalej?? co z plytami cd?
Jesli masz multiodtwarzacz to jak na fotce, czyli preout w ampli i power amp Direct In we wzmaku.
Jesli osobny BD to po HDMI do amplitunera, a osobny CD po RCA do wzmaka stereo i tyle.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • Slajd1 (Small).jpg
    Slajd1 (Small).jpg
    76,7 KB · Wyś: 1007
Ostatnia edycja:

realmadryt23

New member
dzieki za rysunki,ale ja wiem oco chodzi.kolega ktory zalozyl ten temat pytal o to co jest warte zakupu cd czy blu ray player.wiec ja rozumiem to tak ze chce podlaczyc jedno z tych uzadzen do kina domowego,i zasugerowalem mu ze nie ma sensu podlaczac cd do kina.sam uzywam ps3 jak blu reya i jako cd,jednak pewnego dnia podpiolem 6004 pod mojego 7007 i zagral tak samo jak ps3 wiec na miejscu tego kolegi zakupil bym blu reya
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytanie w pierwszym poscie było inne i odpowiedź padła w drugim, w kolejnych były wyjasnienia dlaczego nie słyszałes róznicy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dzieki za rysunki,ale ja wiem oco chodzi.kolega ktory zalozyl ten temat pytal o to co jest warte zakupu cd czy blu ray player.wiec ja rozumiem to tak ze chce podlaczyc jedno z tych uzadzen do kina domowego,i zasugerowalem mu ze nie ma sensu podlaczac cd do kina.sam uzywam ps3 jak blu reya i jako cd,jednak pewnego dnia podpiolem 6004 pod mojego 7007 i zagral tak samo jak ps3 wiec na miejscu tego kolegi zakupil bym blu reya

TO TEZ ZALEZY JAKI SIE MA AMPLITUNER I JAKIE CD ALE JAK JUZ MA SIE NA ODPOWIEDNIM POZIOMIE AMPLITUNER TO JAK DLA MNIE JEST ROZNICA W STEREO PUSZCZAJAC PLYTY Z CD A PUSZCZAJAC PLYTY Z NAWET BARDZO WYSOKIEGO MODELU BLURAY... (nawet moja zona to slyszala ...)
 

realmadryt23

New member
hmm a ja zawsze myslalem ze to odtwazacz cd odgrywa wazniejsza role w systemie a nie amplituner.i to chyba normalna sprawa ze do ampa za 5000zl nie podlacze bluray.szkoda ze kolega ktory zalozyl ten temat nie napisal jaki zestaw posiada.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Odświeżam trochę temat. Mam amplituner Marantza SR5008. Podczas testów odsłuchowych był podłączony do napędu CD ( niestety nie pamiętam dokładnie modelu, chyba Cambrige za ok 2000 zł ). Powiem że dźwięk stereo zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. tera przymierzam się do zakupu odtwarzacza Bluray i CD w jednym. Chciałem zakupić model UD5008, lub mam możliwość zakupu modelu starszego używanego, ale wyższej serii - UD7006. Które rozwiązanie wybrać. Jak UD7006 będzie radzić sobie z plikami mkv? Czy mogę spodziewać się dźwięku stereo na poziomie odtwarzaczy stereo do 2000 ala Cambrige ? Marantz chwali się że jakość dźwięku stereo CD jest bardzo dobra.

Z góry dziękuję za sugestie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo jest bdb (jak na player BD), ale nie spodziewaj sie ze zagra tak jak CD za 2k, a jak chcesz cos co faktycznie gra dobrze jako CD, to poszukaj UD7007. Jak budzet ograniczony, to odpuść sobie BD (jako stereo) i kup CD, np. seri CD5xxx, bedzie i tak lepiej jak UD5xxx, a ten niezaleznie sobie kup, ale juz tylko do filmow. CD5xxx kosztuje niewiele, wiec warto dolozyc jeden klocek wiecej.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam ;)
Co prawda nie wiem jak gra UD700X, ale wiem, ze UD500X mimo, iż nie jest zły, to CD500X brzmi od niego zdecydowanie lepiej.
Uważam jednak, że podłączanie odtwarzacza CD do amplitunera to nieprozumienie. Nawet jeśli podłączysz najprostszy odtwarzacz CD, to ampli będzie wąskim gardłem. Piszesz, ze podobało Ci się takie połączenie, to pomyśl jak zagra to ze wzmakiem stereo :)
 
Ostatnia edycja:

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok Dziękuję za sugestie.

Muzyki słucham głównie z sieci, przez spotify, ale mam kilka fajnych albumów na CD, które chciałbym posłuchać w dobrej jakości.
Jak dla mnie jakość Stereo na SR5008 jest naprawdę super, ale nie miałem porównania do lepszych zestawów. ( mam kolumny Audio Pro FS 20 )
Chyba zdecyduję się na chwilę obecną na UD7006
Pytanie, jak on radzi sobie z plikami mkv ? Miał ktoś problemy z ich odtwarzaniem?
Dużo produkcji filmów "sportowych" snb/ski mam w tym formacie.
Drugie pytanie, jest model CD6003 używane w dobre cenie. co sądzicie ?

Pozdrawiam
 
Do góry