Marantz-sterowanie

sul76

New member
Witam,
na wstępie chciałbym poinformować, że marantzem "zaraziłem" się czytając opinie niektórych forumowiczów.
I zarówno dźwiękowo jak i wizualnie jest super, mimo iż dotychczas jakoś nie byłem przekonany.
Mam jednak problem ze sterowaniem urządzeniami, zarówno za pomocą pilotów fabrycznych, jak i logitechem (wszystkie sprzęty zaprogramowane).
Otóż posiadam SR5009+PM7004+CD6005.
PM podłączone do SR przez main-in służy do stereo oraz wspomaga kino domowe.
Problem polega na tym, że włączając PM do odtwarzania CD, jednocześnie zawsze włącza się także SR. Podobnie jest przy wyłączaniu - zawsze działają razem.
Czy istnieje taki sposób ustawienia, aby włączać i wyłączać PM i SR niezależnie?

Pzdr
Jacek
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie - pilot włącza oba sprzęty na raz. Ja zwyczajnie wyłączam SR lub staram się kierować pilota w taki sposób, by SR go nie zauważył.
 

sul76

New member
Faktycznie - pilot włącza oba sprzęty na raz. Ja zwyczajnie wyłączam SR lub staram się kierować pilota w taki sposób, by SR go nie zauważył.

Witam,
niestety jest to trochę uciążliwe, ponieważ czułość odbiorników obu urządzeń jest tak wysoka, że ja nie mam jak celować w jednego - zawsze reagują oba.
Pozostaje włączać do słuchania stereo oba, a SR z racji że ma funkcję oszczędzania energii wyłączy się sam po 15 minutach.
Albo tak jak piszesz wyłączać ręcznie sr.
Pilot logitech mimo zaprogramowania obu niestety też nie ma możliwości rozpoznawania ich.

Pzdr
Jacek
 

marstef

Member
Bez reklam
Mam ten sam problem w Pioneerze. Co prawda mogę zmienić w ampli i pilocie id pilota. Wtedy wzmak się nie włącza, ale również tracę możliwość sterowania ampli z pilota harmony, bo on nie ma możliwości działania z innym id jak tylko domyślne.
 
Do góry