Marantz SR7010 czy Yamaha 3050?

milewski81

New member
Witam,

W skrócie opowiem swoje doświadczenia i opiszę sprzęt, który posiadam.

Zestaw kolumn mam Acoustic Energy Radiance 3+1 (tył), Centralny Dynaudio x24 + Sub AE Aelite + SUB SVS PB1000.

Miałem Marantz SR5007 który początkowo połączony był z wzmacniaczem stereo CA A500 i zmieniłem go z budżetową Yamahą AX596 - pasował mi do muzyki elektronicznej, którą lubię HVOB, VIMES, GUS GUS itp. Gitara tez miod dla mnie miekki i głęboki dzwięk - nazywam go "mięsisty" i "mocny" ponieważ słuchając muzyki czułem wszytko w klatce piersiowej :). U kolegi trochę posłuchałem lampy vincenta na głośnikach takich samych jak ja mam i jak przyszedłem do domu załamałem się jakością mojego dzwięku. Kupilem hybrydę Magnat MA800 i tu zaczęły się schody. Chyba za dobry jest to wzmacniacz do ampli i brakowało mi niestety w kinie przestrzennosci (obecnie kino 60 / muzyka 40%) . Dźwięk nie otaczał mnie równo do okoła tylko słyszałem podczas oglądania filmu, że dzwięk dochodzi albo z głośnika centralnego albo z prawego,lewego - brak równej sceny z przodu.

Więc pomyślałem że kupie jedno lepsze urządzenie - wybór padł na Marantz 7010 mimo że jest neutralny (po odsłuchaniu DENONA, Pionka, Onkyo). No i faktycznie scena ok ale jakość dzwięku muzyki kicha. Podpiałem pod MA800 to samo co poprzednio czyli scena sie rozjezdza a w muzyce super. Czytając forum kupiłem Marantz KI Pearl do napedzenia przodu liczac ze zgra sie to jakoś lepiej z SR7010. I niestety efekt jak z MA800 tyle ze KI Pearl gra duuuuzo gorzej bo jednak lapki to lapki. Tak szybko jak kupiłem Pearl to go oddałem (2 tyg odsłuchów). Mam teraz 7010 i MA800 ale zastanawiam się cały czas nad jednym urządzeniem aby w kinie było dobrze. Jedyny amp którego nie słyszałem to 3050 i czy gra to lepiej od 7010? Czy zakup MM7055 moze mnie uratować i gra wyraznie lepiej od 7010? a moze MM8... Czy macie pomysł gdzie moge wypozyczyc na odsłuch 3050 w Warszawie?

Pozdrawiam all
 
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=99908
W tym temacie masz dobrze opisane ustawienia.
Podobno jest też dobrze mieć set 5.0 jednej marki bo kolumny podobny dźwięk mają.
Czasem prosty zabieg czyli szerzej fronty rozstawione i odsunięcie od ściany poprawia efekt zmiena impedancji w amp av pod kolumny też wskazana. Wiadomo po podłączeniu wzmacniacza i rozstaeieniu kolumn kalibracja jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

milewski81

New member
Ale ja nie mam problemu z kalibracją. Ustawiałem +- 10 kin po X razy. Problemy są po podłączeniu zewnętrznego wzmacniacza do przodów. To nie jest moj wymysł bo w Hornie z tym problemem byłem i też słyszeli różnicę. Rozwiązaniem jest prawdopodobnie zakup MM XXXX. Ale czy Yamaha 3050 gra lepiej niż 7010? Czy MM7055 gra zdecydowanie lepiej po podpieciu do 7010? Czy może MM8XXX? Czy rożnica przy 5.1 miedzy MM7055 a MM8XXX nie istnieje?

Pozdrawiam M
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No ale skoro dzwiek ci sie rozjezdza nawet po wpieciu Marantza Ki Pearl do Ampli Marantza.... dziwne... Jest tu troche tych zestawow i jakos nikt tak nie pisal.
A skoro Ki Peral juz ci nie pasuje to watpie aby MM7055 dala lepszy dzwiek.

Zamiast ladowac kupe kasy w koncowki, moze lepiej dokupic 2 magnaty MA400 na central i sourundy.... wiem szalony plan, ale moze uzyskalbys dzwiek ktorego szukasz, a to rozwiazanie i tak bedzie "tansze" od zakupu MM.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Tak jak kolega wyżej pisze, najlepiej zastosować głośniki tego samego producenta i tej samej serii, a najlepiej to wszystkie identyczne. Jeśli ma się "dobre" ucho to różnice słyszy się nawet w obrębie tej samej serii i wymiana końcówki poza lepszą/gorszą dynamiką raczej niewiele zmieni.
 

milewski81

New member
Głośniki mam takie same - jak napisalem AE Radiance 3 (przód) + 1 na tyle - central inny ale gra lepiej od Radiance a z niego dialogi i przy normalnej konfiguracji z Marantzem 5007, 7010 jest "miodzio" scena. Może faktycznie MA400 na tyły i central to jest pomysł. pytanie czy to sie skalibruje ...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pytanie, jak ty skalibrowałeś z MA800 podpiętymi do frontów, skoro wzmak nie posiada opcji końcówki mocy. Może faktycznie ustawiłeś na początku za dużą głośność do kalibracji i ampli już ci nie mógł bardziej wyciszyć frontów i dlatego słyszysz raz przody raz centrala mocniej.
Lub (skala głośności w Marantzie i Ma800 jest inna i podczas szumów głośniejszy jest central a podczas wybuchów fronty - bo szybciej przybierają na głośności na wzmaku).

Tylko dziwne że też te pogłosy słyszałeś na Ki Pearl? Na pewno kalibrowałeś system z wpiętym wzmacniaczem jako końcówka mocy w wejścia Main In?

Jak skalibrujesz Ma400? Nie mam pojęcia.....
 

milewski81

New member
KI Pearl to ja ustawiałem i w Hornie ustawiali i słychać różnicę a dokładnie ciszej grają fronty niż przy normalnej konfiguracji SR7010. Chyba musze kupić jeszcze MM7055 i Yamaha 3050 i sprawdzić bo widzę że nikt nic o 3050 ciekawego nie ma do powiedzenia bo tu sami Marantzowicze ;) a ciekawi mnie różnica miedzy 7010 a 3050 ...
 
KI Pearl to ja ustawiałem i w Hornie ustawiali i słychać różnicę a dokładnie ciszej grają fronty niż przy normalnej konfiguracji SR7010. Chyba musze kupić jeszcze MM7055 i Yamaha 3050 i sprawdzić bo widzę że nikt nic o 3050 ciekawego nie ma do powiedzenia bo tu sami Marantzowicze ;) a ciekawi mnie różnica miedzy 7010 a 3050 ...
I Denowicze hehe.
Najlepiej jak sam sprawdzisz sprzęt bo na słowo to hmmm....
Ja kiedyś testowałem też wzmacniacz bez "main in" volume na 11h do kd i korekcja ale przy muzyce steteo znowu ciszej glośniej i do du...z takim rozwiązaniem.
Najlepiej to mieć wzmacniacz z "main in" to wszystko rozwiązuje. Końcówki mocy czy monobloki też są ok.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

milewski81

New member
Mam do właścicieli Marantzów jeszcze kilka pytań. Byłem dziś w Yamaha i po odsłuchu w pure direct 3060 i Marantz SR7010 - zostaje przy Marantz.

Używam w chwili obecnej AV do wszystkiego ale najmniej do BR (tak wiem, wstyd ale takie zycie). Tylko 5.1 (z uwagi na brak miejsca i zone). Mam dla UPC (kalówki), Apple TV (Netfix), PS4, Radio internetowe - właczone kilka funkcji takich jak M-Dax (Niska); Dynamic EQ (Właczone); Dynamic Volume (Light) co znaczoco "poprawia" mi jakosc dzwieku (głośniej, czysciej, klarowniej przy cichym sluchaniu).

Postawiłem polepszyc jakosc dzwieku w muzyce (zrodło jest słabe bo Tidal/Spotify przez DAC Oehlbach XXL - ale dla mnie w zupełności wystaczało przy wzmacniaczu stereo ale przy AV gra zdecydowanie słabiej). Dziś wypożyczyłem tylko na 3h, Atoll AV100 2sztuki - Wkońcu Marantz zaczal duzo "lepiej" grać tzn nie porównywalna moc. Wgniatało w fotel ale dzwięk stracił na klarownosci. Tak jakby wszystkie funkcje "polepszajace" typu M-Dax przesłały działać po podłaczeniu końcowki mocy.

Jak jest z pre-out - czy on wypuszcza dzwiek w pure direct? Czy preout jest inny w modelach 1060, 2060, 3060? Mysle o sprzedazy 3060 i zakup np. 1060 + zewnetrzna koncowka. Zastanawiam sie rowniez nad zakupem AV i zewnetrznej koncowki mocy poniewaz czytalem ze XLR brzmi lepiej niz RCA.

Z góry dziękuje za pomoc :)
 

milewski81

New member
Czy ktoś sprawdzał pre-out w 5010, 6010, 7010, AV7702 itd. Jak działa i czy są słyszalne różnice? PS: Słysze roznice w kablach ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja mam Marantza SR7010 i na przod mam Onkyo M5000r.
Twoja sytuacja jest conajmniej nietypowa. Problemem moga byc nawet kable pomiedzy ampli a wzmakiem.
Co do roznic XLR A RCA uwierz mi nie uslyszysz roznicy bo ten budzetowy sprzet tak naprawde nie jest zbalansowany. Czyste klamstwo producentow.
Ja takze mialem dylemat czy nie brac Marantza Av7702 mk2 jako typowy przedwzmak AV a i tak mam 11 kanalow na koncowkach bo moj Onkyo Pa MC5500 ma 9 kanalow. Ale cena mnie odstraszyla bo chcieli 2 razy tyle co za SR7010. Miedzy tymi 2 modelami sa tylko 2 roznice. Oba identycznie wygladaja i maja te same bebechy po za sejcja wzmacniacza w 7702. I przedezmak jest podobno lepiej wytlumiony na zaklocenia choc dla mnie to samo to ze nie ma sekcji wzmaka cos juz dalo.
Co do wypuszczanego sygnalu po pre out co przedwzmak da taki sygnal jaki sobie sam ustawiles. Jesli dolozyles ulepszaczy to i one beda przetwarzac dzwiek zanim pojdzie do koncowki.
Moze byc tez tak ze jak puscisz sygnal po analogu do ampli a potem do koncowki dzwiek bedzie o niebo lepszy.
Pamietaj ze analog to analog a digital to tylko imitacja prawdziwej jakosci.
Wszystko zalezy od zrodla. Cyfrowo chyba max ci pojdzie 96kHz ale nie pamietam. Jak zapuscisz Hi res po analogu to gnieciesz ta cyfre...
 
Ostatnia edycja:

porscheee

New member
KI Pearl to ja ustawiałem i w Hornie ustawiali i słychać różnicę a dokładnie ciszej grają fronty niż przy normalnej konfiguracji SR7010. Chyba musze kupić jeszcze MM7055 i Yamaha 3050 i sprawdzić bo widzę że nikt nic o 3050 ciekawego nie ma do powiedzenia bo tu sami Marantzowicze ;) a ciekawi mnie różnica miedzy 7010 a 3050 ...
hah ja mam ten sam dylemat tylko nowszy a3060 vs sr7011 mam miesiac na podjecie decyzji i zero szans na odsluchy w domu na tych samych kolumnach , napisz jak Tobie udalo sie wybrnac z sytuacji , tych modeli
 
Do góry