Amplituner z dolby atmos+głośniki 7.1 budżet około 12000

Ruxpin

New member
No tak, pięknie. Gratuluję zabawy tym wszystkim Ruxpin :).
Ale proszę nie zapomnij napisać dwóch zdań, jak wróci Y do domu i postawisz oba w ringu.

W sumie to prawie jasne , ale zapytam - rozumiem że SR7010 spiąłeś z MM7025, czyli warunki porównania te same co przy Y ?


Dzięki!


Oczywiście - będzie komentarz na koniec. Przyznam się, że sam jestem szalenie ciekaw jak to wyjdzie.


A propos MM7025 - tak, oczywiście SR7010 jest z nią obecnie spięty, tak jak dotychczas była Yamaha. Pisałem w międzyczasie, że wygląd tandemu SR7010 i MM7025 stojącego element na elemencie jest fantastyczny. W ogóle ta stylizacja bardzo mi się podoba (szczególnie przy zamkniętym panelu z dodatkowym wyświetlaczem wygląda to po prostu pięknie).


Nie muszę mówić, że RX-A nie wygląda tak w zestawieniu z MM7025. Nie ma czego porównywać.


UWAGA!!!: JA OD POCZĄTKU PISAŁEM, ŻE TO CAŁE OBECNE PORÓWNANIE JEST W OPARCIU O KOŃCÓWKĘ MM7025 NAPĘDZAJĄCĄ FRONTY.


Nie sądzę, żeby SR7010 mógł podjąć równorzędną walkę z RX-A3040 gdyby oba urządzenia wystąpiły soute. Moc jest nieporównywalna - i moc jest ewidentnie po stronie RX-A.


KONIECZNIE MIEJCIE TO NA UWADZE POSIŁKUJĄC SIĘ MOIMI OPISAMI.
 

Ruxpin

New member
gdzieś czytałem że Y lepiej się nadaje do TV


Ja też dużo czytałem i czytuję. Niestety trzeba brać to z przymrużeniem oka.


Po pierwsze - jako ludzie - z natury lubimy chwalić się wiedzą, często nie nabytą tylko wyimaginowaną. Jedni więcej, inni mniej. Ale jest coś takiego. Często słyszę różne opinie i czasem, to mi ręce opadają skąd takie zabobony ludzie biorą. Niejednokrotnie - gdy wiem o czym się mówi, bo miałem, używałem - nie wytrzymuję i tracę na popularności.


(szczególnie w kwestii samochodów jesteśmy wszystko wiedzący)


Kiedyś - już dawno temu, bardzo dawno - widziałem dwóch "ziomów" na giełdzie samochodowej. Jeden z nich był wyraźnie specjalistą i doradzał, drugi był "zielony". Ten pierwszy określał temu drugiemu jakie auta mijają i czym się one charakteryzują. Słyszałem jakie pierdoły mówi. Nie wytrzymałem kiedy widząc kiedy na pytanie co znaczy ten napis na tylnej klapie "16V" odpowiedział, że to auto z instalacją 16to woltową...


Po drugie: testy niby "profesjonalne" robione przez zawodowych redaktorów są niestety często albo sponsorowane, a przez to zwyczajnie nieprawdziwe, albo - jeszcze częściej - po prostu bardzo pobieżne. No bo pomyślmy: jak można przetestować walory obecnego A/V w jedno popołudnie? A często są to testy porównawcze, więc nie jeden A/V tylko kilka??? I potem gdy czytam taki "test", to od razu wiem, że to tylko liźnięcie tematu bez wnikania w szczegóły i niuanse sprzętu. Nigdy nie spotkałem się np. z omówieniem w serii Aventage ustawień własnych (użytkownika) w korekcji pomieszczenia. Możliwości drzemiące w tym zakresie są potężne. Nie spotkałem takich w żadnym innym A/V (w takim zakresie). Ale nic o tym nie ma. Bo tego testujący nie sprawdził. Ba - może nawet nie wie, że tam było. Mam tylko nadzieję, że wiedział do czego to służy...


W teście jednej z większych stron Audio w Polsce, wydającej również miesięcznik papierowy, był test wzmacniacza ARCAMA A38. W części omawiającej sterowanie wskazano klawisz funkcyjny prowadzący do regulacji tonów... Ten wzmacniacz NIE MA TAKIEJ REGULACJI!


Dlatego piszę to co sam wiem i doświadczyłem. Oczywiście podkreślając, że to moje subiektywne odbiory, do tego w niestandardowym pomieszczeniu (salon każdego z Nas jest niestandardowy, bo każdy ma inny).


I w takim świetle uważam zdecydowanie, że SR7010 radzi sobie zdecydowanie z kinem domowym niż RX-A3040.
 

Ruxpin

New member
A propos: Panowie w serwisie ostatnio prawie pobili się ze mną na temat jakości przesyłania dźwięku, tłumacząc mi, że najlepszą drogą transmisji audio stereo między źródłem a wzmacniaczem (czy A/V) jest HDMI...

A to jest bzdura. Każdy kto cokolwiek poznał i liznął tego tematu - wie, że nie ma lepszej drogi niż analog (najlepiej XLR, a jak nie to RCA, ale najlepszy analog).
 

Ruxpin

New member
nigdy nie miałem Y tylko Marantza, może pochylę sie nad Y i trochę poczytam o tym modelu. Y jest zdecydowanie tańsza od M.


Wydaje mi się, że jesteś w błędzie. Po prostu Yamaha ma szerszą paletę modelową.


Odpowiedników cenowych dla RX-A3xxx w Marantzu już dawno nie było.


W obecnych testach najczęściej SR7010 (a wcześniej SR7009) były zestawiane z RX-A2xxx.


A i tak chyba SR7xxx jest tańszy od RX-A2xxx.


Tak mi się wydaje. Marantz po prostu nie prowadzi tanich modeli (jak np. RX-V4xx). Pewnie tę rolę w koncernie ciągnie Denon.
 

sosek

New member
Aktualnie RX-A2050 jest kilka stów tańszy od SR7010 , ale z kolei RX-A3050 będzie pewnie przeszło tysiaka droższa od M. Tak podpowiada schemat zeszłorocznych modeli. Bo na razie jakoś nie widać w sprzedaży 3050 w PL.
Skoro poruszyliśmy kwestię wagi:
2050 - 17kg,
3040/3050 - 19,6kg,
SR7010 - 13,8kg,
TX-RZ900 - 18kg

M wypada na tym polu blado. Daje do myślenia.
Ciekawi mnie też (w sumie Ruxpin mógłbyś zrobić taki dodatkowy test :)) , jak SR7010 poradziłby sobie z twoimi kolumnami bez wsparcia końcówki 7025. Oczywiście w konfrontacji z Y.
 

sosek

New member
Dla większości z nas ampli to domowy kombajn. A i użytkownicy mają różne oczekiwania w kwestii wykorzystania audio/kd. Dodatkowo dochodzi granie na konsoli z dźwiękiem wielokanałowym (można podciągnąć pod kd). Dla mnie wszystkie te kwestie są równie ważne. Chociaż więcej czasu spędzam z muzyką.
I oczekiwania rosną dla takiego klocka :) , musi być czymś więcej niż tylko wielokanałowym napędem kolumn.
 

Ruxpin

New member
Aktualnie RX-A2050 jest kilka stów tańszy od SR7010 , ale z kolei RX-A3050 będzie pewnie przeszło tysiaka droższa od M. Tak podpowiada schemat zeszłorocznych modeli. Bo na razie jakoś nie widać w sprzedaży 3050 w PL.
Skoro poruszyliśmy kwestię wagi:
2050 - 17kg,
3040/3050 - 19,6kg,
SR7010 - 13,8kg,
TX-RZ900 - 18kg

M wypada na tym polu blado. Daje do myślenia.
Ciekawi mnie też (w sumie Ruxpin mógłbyś zrobić taki dodatkowy test :)) , jak SR7010 poradziłby sobie z twoimi kolumnami bez wsparcia końcówki 7025. Oczywiście w konfrontacji z Y.

RX-A3050 kosztuje obecnie 8600 i jest droższy od SR7010 o przeszło 2,5k.
RX-A2050 jest wyraźnie droższy od SR7010 (kilkaset złotych różnicy).

Co do wagi: tak, M wypada blado, bo z własnymi końcówkami mocy jest blady... Tak jak pisałem: RX-A3040 gra soute mocowo na poziomie MM7025. Natomiast SR7010 po odjęciu MM7025 wyraźnie traci wigor (oczywiście, że był test). Również RX-A2040 ma zdecydowanie więcej mocy od SR7010 (choć może tego nie widać w danych technicznych). Nie mówię tu o danych typu ile wat w kanale przy 1 kHz, tylko do jakiego punktu głośności sprzęt jest w stanie dźwignąć pełne pasmo wraz z dobrym basem bez przekłamań, pozostając czytelnym i dynamicznym zarazem. Mistrzem głośności bezwzględnej w moim domu był chyba Denon 3313, ale ten jego dźwięk był wprost nie do zniesienia (choć dla utrudnienia życia sąsiadom byłby pewnie niezastąpiony). Po prostu większość A/V przy wysokich nastawach głośności zaczyna bardzo eksponować średnicę i wysokie, a gubi bas lub w drugim wariancie - zaczyna rzęzić membranami basowymi. Natomiast dynamiki i przejrzystości sceny to już nie ma co szukać. Jest tylko jeden wielki wrzask.

Co do masy Onkyo to tam jest coś jeszcze inaczej. Może inne są bebechy, inna technologia. Moje ucho karmią jakkolwiek te które ważą ponad 20kg. Mam na myli mocne granie. Do szeptania w salonie napewno starczy każdy inny (w końcu to WRAT-y).
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie ma co się łudzić, że kolumny które potrzebują dużo prądu zostaną napędzone amplitunerem nawet z wysokiej półki pozostaje tylko się wspomóc dodatkową końcówka mocy i po sprawie.. :) Ja porównywałem denona 5200 z wzmacniaczem denona serii 15xx i mimo że to był flagowy model zaczyna pojawił się 7200 poległ z kretesem..
 
Ostatnia edycja:

Ruxpin

New member
chyba nie po to kupujemy ampli aby grały w stereo, no chyba że multistereo

Wiesz co - zakładam, że spotykamy się tu po to aby sobie wzajemnie doradzać a propos jakiś rozwiązań. Po co Ktoś kupuje coś to już myślę, że to indywidualne upodobania.

Ja kupuję po to A/V żeby słuchać stereo. Nie rozumiem jaki masz z tym problem?

Otóż jest tak, że ja lubię słuchać muzyki w stereo dla siebie samego. I do tego głośno. Tak mam.

Jak wpadają goście do domu, to miło jest włączyć "muzykę tła" nawet do kotleta czy do kielicha. Wówczas brzmi ona lepiej przepuszczona przez procesor, z delikatnymi pogłosami. W prosty sposób mogę również szybko ustawić gdzie się znajduje audytorium i do tego miejsca dostosować punkt odniesienia (centrum). Yamaha ma fantastyczny system w apce gdzie palcem nastawiasz gdzie dźwięk ma zostać skupiony. Automatycznie reguluje poziom poszczególnych kanałów aby efekt był doskonały we wskazanym miejscu odsłuchu.

Lubię też posłuchać koncertów z BD i wtedy lepiej to gra przy użycia dekodera (przeważnie DTS HD MASTER) niż ze stereo.

No i jeszcze są filmy, których odbiór to już chyba dla Wszystkich jest bezdyskusyjnie lepszy z A/V i kompletu kolumn.

Kiedyś próbowałem łączyć to i mieć dwa zestawy w salonie - i stereo i kd, ale to (jak dla mnie) jest na dłuższą metę bzdurą, bo nie chcę aby mój salon wyglądał jak komis sprzętu.

Potem, długi okres czasu miałem NADa 375Bee podłączonego pod kd (napędzał fronty) i kiedy słuchałem stereo, to uruchamiałem tylko NADa, a kiedy kino, to wszystko razem. Ale taka wersja też mi nie bardzo pasowała. A teraz staram się stworzyć uniwersalny zestaw na ile umiem i na ile się da.

Nie broń mi tej przyjemności.
 

Ruxpin

New member
Nie ma co się łudzić, że kolumny które potrzebują dużo prądu zostaną napędzone amplitunerem nawet z wysokiej półki pozostaje tylko się wspomóc dodatkową końcówka mocy i po sprawie.. :) Ja porównywałem denona 5200 z wzmacniaczem denona serii 15xx i mimo że to był flagowy model zaczyna pojawił się 7200 poległ z kretesem..

Taaa... Wiesz - akurat też faktem jest, że Denon serii 15xx to bardzo dobrze i mocno z wigorem grająca maszyna. Jemu akurat to w ogóle pewnie ciężko jest przeciwstawić jakikolwiek A/V.

Nie zmienia to jednak faktu, że zgadzam się w pełni z Twoją wypowiedzią. Jestem tego samego zdania.
Świat A/V zmienia się nie do poznania po dołożeniu końcówki mocy, otwierając całkiem nowe horyzonty.
 

maciekplacek

New member
Ruxpin, ja nikomu nie bronię szukania dobrego stereo w A/V. Najwyższy model Marantza jaki miałem był z serii 6000 i on niestety nie zagrał nigdy tak dobrze w stereo jak wzmacniacz. Z drugiej strony nigdy nie szukałem dobrego stereo w ampli bo potrzebowałem klocek do którego mam podpięty tuner tv i PS4. Możliwe że najwyższe modele A/V dają radę, nigdy nie miałem i się nie wypowiadam.
 

sosek

New member
Ruxpin. Kolejne zagadnienie o którym nikt nie mówi/pisze. Czy twoje M lub Y daje możliwość zmiany przypisania terminala głośnikowego ? Przykładowo, nie wykorzystuję terminali surround back i chce tam przypisać kolumnę front atmos ... da radę ? Jakby coś niejasno , to rozwinę myśl :)
 

Ruxpin

New member
Ruxpin. Kolejne zagadnienie o którym nikt nie mówi/pisze. Czy twoje M lub Y daje możliwość zmiany przypisania terminala głośnikowego ? Przykładowo, nie wykorzystuję terminali surround back i chce tam przypisać kolumnę front atmos ... da radę ? Jakby coś niejasno , to rozwinę myśl :)

Wiesz - przyznam się szczerze, że nie zgłębiałem tego tematu, aczkolwiek jest potężna lista przypisań poszczególnych wzmacniaczy w RX-A (chyba ze 14 predefiniowanych konfiguracji, m.in. z zaznaczeniem na których kanałach jest końcówka mocy i to mi się akurat bardzo podoba, bo moje fronty są "odhaczone", żeby końcówki mocy wbudowane w A/V nie pompowały w tę stronę prądu, albowiem jest on generowany przez zewnętrzny wzmacniacz) i również SR7010 ma sporo konfiguracji (napewno nie aż tak wiele jak Yamaha). Jak znajdę chwilę do zgłębię temat i na pewno uszczegółowię wypowiedź.
 
Do góry