Marantz sr7008 problem hdmi itp

Artixz

New member
Witam
Cos dziwnego stało się z moim amplitunerem. Włącza sie normalnie, przełącza źródła prawidłowo itp ale:
Brak obrazu przez HDMI - sprawdzane na wielu kablach
Telewizor wykrywa podłączenie HDMI
Brak możliwości wejścia do Menu z poziomu amplitunera - zero reakcji na wciśnięcie setup.
Pilot działa prawidłowo, przy czym tez nie da sie wejść do setupu.
Reset do ustawień fabrycznych nie pomaga.
Brak dźwięku ze wszystkich źródeł

Co sie mogło stać - czy padł całkiem?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam
Cos dziwnego stało się z moim amplitunerem. Włącza sie normalnie, przełącza źródła prawidłowo itp ale:
Brak obrazu przez HDMI - sprawdzane na wielu kablach
Telewizor wykrywa podłączenie HDMI
Brak możliwości wejścia do Menu z poziomu amplitunera - zero reakcji na wciśnięcie setup.
Pilot działa prawidłowo, przy czym tez nie da sie wejść do setupu.
Reset do ustawień fabrycznych nie pomaga.
Brak dźwięku ze wszystkich źródeł

Co sie mogło stać - czy padł całkiem?

Od zasilania odłączałeś? Amplitunery przy swej skomplikowanej budowie lubią sie zawieszać czasem.
Klasyczny reset zwykle wystarcza ;)
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
W jaki sposób wykonałeś reset?
Wyłączyłeś, i następnie trzymając przyciski Game i A-DSX go włączyłeś, przyciski trzymasz aż do momentu migania ekranu?

Jest też druga opcja, kiedyś znajomy miał błąd podczas upgradu softu w Denonie. Nie wygrał się do końca co zaowocowało tzw brickiem. Na szczęście bootloader (obecnie ampli to małe komputery) był nie tknięty, padł tylko sam firmware.
Skutkowalo to podobnymi objawami (brak obrazu, dźwięku). Działał tylko hardware, to co było na panelu przednim i reagował na cześć komend pilota. Ale to hardware, który dopiero wysyła wszystko do CPU z firmware i dalej po obróbce dopiero reszta elektroniki.
Jest jeszcze jedena kombinacja klawiszy żeby wgrać awaryjnie w trybie serwisowym na nowo firmware z USB. Tak przywróciłem do życia ampli z powyższej sytuacji.
U Ciebie nie musiało być aktualizacji bądź dopiero teraz się zrobiła (była nie dawno ok lutego) ale firmware mógł się uszkodzić wiec wymaga wgrania na nowo.
Poszukam na necie czy do Twojego modelu też jest taka opcja.
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, znalazłem.
Wchodzisz na stronę http://firmware.marantz.eu/index.php
Wpisujesz dane swojego ampli.
Po przejściu dalej masz 3 pliki, firmware, który ściągasz i rozpakowywujesz na pendrive (najlepiej żeby był pusty i w miarę mały 2-4GB w fat32.).
Pamiętaj żeby wpakować to bezpośrednio na pendrive tak jak jest w archiwum.
W pliku pdf jest podana procedura, wyłączasz ampli, wkładasz usb, i trzymając przyciski HDMI out i status uruchamiasz ampli. Trzymasz aż na wyświetlaczu pojawi się napis o upgradzie z USB.
Przeczytaj dobrze pdf i powinno Ci się udać.

Powodzenia ;-)
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Planowane powtarzanie produktu ukryte w firmware, żarcik taki.
Podejrzewam, że to głównie nie świadomość ludzi. Nie wiem jak w marantz ale w niektórych sprzętach aktualizacje uruchamiają się automatycznie. Jeżeli pech sprawi, że w tym samym momencie użytkownik będzie chciał sobie po powrocie np z pracy włączyć swój sprzęt, i się nie będzie dało to co zrobi w pierwszej kolejności? Wyciągnie wtyczkę z zasilania żeby zresetować. I tym sposobem jeżeli była akurat aktualizacja zbrickuje sobie dany sprzęt.
Albo po prostu jest jakiś bug w tym firmware skoro twierdzisz, że to nie jedyny przypadek w tym ampli.
 

Artixz

New member
Witam.
Jeśli chodzi o restet to zrobilem wg procedury. Co do firmware. Updete był robiony zaraz jak sie ukazał nowy, o czym amplituner mnie poinformował. Procedura przeszła bez problemu i sprzęt normalnie działał. Co do firmware przez USB. Wyczytałem na amerykańskim forum że może to pomóc. ściągnąłem firmware zapuściłem aktualizacje i staje zawsze w tym samym momencie to jest przy wgrywaniu sub.bin Connection faill. Oddałem sprzęt do serwisu. Dzięki za podpowiedzi. Faktycznie wyglada to na wysypany firmware, lecz niepowodzenie wgrania nowego sugeruje dodatkowe uszkodzenie jakiegoś modułu.
 

maciekplacek

New member
Artixz a u Ciebie jak ustawisz Audyssey to przy włączonym Dynamic EQ w setapie co wyświetla w przypadku wciśnięcia przycisku Info na pilocie? Wł czy Wył? Bo już sam nie wiem jak powinno być.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dynamic EQ to cześć nowego audyssey. Jest to taki ulepszony bardziej zaawansowany "loudness" znany z wzmacniaczy.
Jeżeli była przeprowadzona poprawna kalibracja i parametry, które dobrał są ok to tylko nasza preferencja czy lepiej nam się słucha/pasuje dzwiek z właczonym dynEQ czy wył.
 
Do góry