Marantz sr6007 + Arcam P1000 - jakie kolumny ? Ma BX, RX ?Czy coś innego ?

stingerek

New member
Witam. Po zmianie tv na cudownie grającego 60 calowego Sharpa 840 (od Kikiego ) nadeszła pora na reorganizacje audio w kinie domowym.
Jedzie do mnie marantz sr6007 który mam w planach podlaczyc poprzez preout do Arcama P1000 (jest to siedmiokanałowa końcówka mocy 7 x135 8 ohm lub 7x 210 wat 4ohmy )
Obecnie mam taki mix głośników - centralny jakaś stara yamaha, fronty theatre researche tr 2800 - smukłe wysokie słupki z basem z boku - od frontu gra w nich 5 małych głośników, surround wharferdale diamond 9.1 i surroundback jakies micro tanoyki (wyglądają jak komputerowe :)
suby rel q400 oraz koda sw.
Wszystko gra w salonie o powierzchni 60 mtr ale realnie wykorzystywany na potrzeby kina domowego i audio jest prostokąt 5x6 mtr.
Poczytałem trochę forum ale jak to zwykle bywa idzie po prostu zgłupieć :)
Przewinelo sie parę postów osób chwalących głosniki Monitor Audio.
Podobno dobrze grają z Maranzami oraz Arcamami - u mnie będzie mix tego i tego :)
Zastanawiam się czy seria RX jest dużo lepsza od BX i czy warto doplacac do wyzszego modelu ?
Czy może macie jakieś inne ciekawe propozycje ?
Jezeli Rx to fronty rx6 czy 8 ? Czy lepiej nie przeplacac i zostac przy seri Bx?
Jako surroundback zostaną zainstalowane posiadane już diamondy 9.1.
Widzialem również jakies serie Gs ale te już musiałbym kompletować z rynku wtórnego posiłkując się Ebayem.
Podpowiedzcie czy taki schemat będzie odpowiedni .
Do Arcama chciałbym podłączyć - fronty po biampingu, centralny oraz tyły.
Surroundback zasilany byłby z końcówek Marantza - chyba że lepiej byłoby podłączyć tyły również w biampingu tylko z marantza ?

Przeznaczenie sprzetu to 60 % kino (z dzwiękiem hd ),40% koncerty hd i muzyka.
 

werf

Active member
Bez reklam
RX 8 minimum możesz pokusić się do tej końcówki o lepsze kolumny spokojnie pokaże ich potencjał

Testuje przez ostatni tydzień P38+Focal 826 jako przedwzmacniacz Pioneer 86 jest poprawnie
 

stingerek

New member
@Dzięki Werf - przypatrzę sie tym Focalom
Czyli co nikt nie słuchał kolumn z rodziny MA i pochodnych ? Jakieś inne propozycje ? Chcialbym tym razem skompletowac cały set raczej z jednej firmy i chyba serii.
Do wymiany fronty, tyly oraz central.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie to że nikt nie słuchał Przeszedłem też przez RX-Y całkiem udane kolumny Chciałem cię tylko nakierować na kolumny nieco lepsze których potencjał będzie mogła wykorzystać twoja końcówka

Może być Focal 8 B&W CM9 może MA Silver 10 jako fronty + reszta do kpl
Nie wiem też ile chciałbyś przeznaczyć na taki secik
 

eddielublin

New member
RX 8 minimum możesz pokusić się do tej końcówki o lepsze kolumny spokojnie pokaże ich potencjał

Testuje przez ostatni tydzień P38+Focal 826 jako przedwzmacniacz Pioneer 86 jest poprawnie

To Twój docelowy zestaw pod stereo? Gdzie dopadłeś końcówkę? Jak jest u Ciebie na stałe to kiedyś chętnie bym się zapoznał...
 

werf

Active member
Bez reklam
P38 pożyczyłem do testu Czekam jeszcze na Rotela RB-1582 mam obiecanego

Coś docelowo wybiorę dam ci znać
 

stingerek

New member
Zrobiłem małe rozeznanie rynkowe i znalazłem paru kandydatów.
Miało być taniej ale jak to zwykle bywa pewnie będzie drożej :)
Przeglądałem oferty nowe i używane - czasem nowe ( jak w przypadku MA RX ) wychodzą korzystniej niż używane kolumny :).
Na fronty ustaliłem budżet 6-7 k z naciskiem na używane sety. Niektóre wersje są w kompletach 5.0 więc tam wyjdzie więcej.
Z tego co widzę to dostępne są :
Focal chorus 826, chorus 836 v lub 836vw ( czy wersja vw jest warta dopłaty ?) prawie nowa
MA RX8 - set raczej nowe
MA GX używka
Ma GS60 używka
B@W CM8 używka
Paradigm studio 60v5 używka
Harpia Akustic Amstaf Mini używki oraz Amstaf zwykły w wersji z biampingiem nowe
Avance k3 set nowe
Whateterfale jade 7 nowe
Opus 2.2 używka
Jest tego tyle ze głowa pęka :)
Na ta chwilę jak wydam tą wiekszą kwote na fronty tył bedzie musiał poczekać chwilę na wymianę .


Tyle póki co wygrzebałem po małym researchu allegro i ebaya :)
Byc może pojadę na odsluch tych focali 836 vw i moge miec w kazdej chwili Amstafy na telefon do odsłuchania .
 

stingerek

New member
Jestem po focalach 836 VW - jakaś limitowana seria w sumie nawet sporo ponad budżetem. Jakieś takie bez szału - chyba spodziewałem się czegoś więcej po kolumnach kosztujących 14 k (za używany set). Grało to z Arcamem avr750 wspomagane subem velodyne Jest w Pabianicach jakiś fajny sklep ze sprzętem audio ? Będę jutro i mógłbym wjechać coś obejrzeć- może jakieś MA pomacać ?
 

stingerek

New member
Poszukiwan ciąg dalszy.
Będąc przejazdem w Pabianicach udało mi się podpiąć pod odsłuch kolumn które ktoś własnie odsłuchiwal. Były to MA BX 5 lub 6, Dali Zensor 6 oraz Klipsche chyba 62.
Podpięte było to do ampli Denona 4000.
MA zostały odrzucone jako pierwsze przez zarówno przez kupującego dla którego był ten odsluch jak i mnie - grały jakoś tak nijako, płasko strasznie.
Na placu boju zostały Klipsche oraz Dali. Mi bardziej przypadły do gustu Dali - odniosłem wrażenie że miały wyczuwalnie lepszą górę i średnice. Klipsche grały bardziej dynamicznie i mocniej basowo - akurat tym sobie głowy nie zaprzątałem gdyż w moim setupie sub Rela i Koda robią takie trzesienie w salonie że (tamte) kolumny tak nie zagrają.
Na tym odsłuchu przekonałem się właśnie jak mizernie grają moje fronty.
Wysokie tony są ledwo słyszalne przez co i nie ma przestrzeni i jakości dzwięku.
Zastanawiam się czy jakby nie zmienić głośników wysokotonowych na jakieś lepsze lub może zwrotnic - może to byłby dobry pomysł na tanie zreanimowanie mojego audio :)
Zrobiłem mały eksperyment po powrocie do domu i podłaczyłem moje głosniki które mam zamontowane z tyłu jako fronty.
Niestety okazało się ze wysłużone maleńkie diamondy 9.1 zagrały ładniej niż duze 6 głośnikowe fronty.
O ile w kinie daja jako tako rade to w muzyce moje aktualne fronty nie nadają się do niczego.
Miał ktoś może kontakt z głośnikami Harpia Acoustic? Chodzi mi dokładnie o modele amstaff oraz amstaff mini.
 
Tu masz wątek między innymi o amsfach:
link

PS. możesz napisać do eddielublin
On jest na bieżąco w temacie, bo je zakupił:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stingerek

New member
Amstaffy przyjechały i zostaja na dłużej. Grają bosko. Z dnia na dzień coraz lepiej - nawet radio internetowe z maranzta super na nich gra. Dźwięk i przestrzenność bajeczna. I to na kablach za przysłowiowe 5 złotych. Nie myślałem że tak zagra w stereo ten zestaw - chyba stanę sie audiofilem :) Za tydzień jak wrócę pokombinuje jeszcze z jakimiś kabelkami ale już widzę że jest megadobrze. Do kompletu zamówię jeszcze głośnik centralny u Jurka. Mam wersje z biampingiem - warto się w to bawić ?
 
Do góry