Marantz SR6005 - problem z ustawieniami - proszę o pomoc

k-dudek18

New member
Witam

Jestem nowy na forum hdtv, ale mam do Was wielką prośbę kupiłem wczoraj amplituner, lecz w sklepie zapomnieli spakować mi mikrofon do kalibracji głośników itp. Podłączyłem więc amplituner wg ustawień fabrycznych, chcąc wprowadzić jakieś zmiany w amplitunerze np. żeby zapamiętał ostatnie źródło np. n-ke mam podłączoną do hdmi2 i za każdym razem po włączeniu amplitunera włącza mi się na źródło tv a nie na hdmi2 i muszę ręcznie wybrać źródło oraz za każdym razem dźwięk ustawia mi się na stereo a nie na np. dolby obojętnie czy kanał hd czy nie mam stereo i muszę ręcznie wybrać surround.

Może to nie jest jakiś wielki problem, ale nie chce mi się za każdym razem wszystkiego ustawiać od podstaw, ja sobie jeszcze poradzę ale reszta rodziny już nie.

Poprzednio miałem denona avr 1910 i wszystkie ustawienia typu hdmi2 i dźwięk dolby pamiętał po wyłączeniu z tym że był skalibrowany poprzez mikrofon itp. a z marantzem mam problem w związku z tym proszę o pomoc w tej sprawie.

1) Czy jak skalibruję ampli poprzez mikrofon to coś zmieni i będzie pamiętał źródła i rodzaj dźwięku ??
2) Skąd ściąga się aktualizacje do amplitunerów ? bo na stronie głównej marantza nic nie widzę
3) Może ktoś miał podobny problem i sobie z nimi poradził, jeśli tak to proszę napisać jak ustawić/podłączyć amplituner żeby od razu po uruchomieniu włączyła mi się n-ka z rodzajem dźwięku już można sobie w prostszy sposób poradzić.

z góry dziękuje za pomoc
 

k-dudek18

New member
Ponawiam prośbę o pomoc w ustawieniach Marantza

Czy nikt nie może poświęcić 5 minut i napisać jak to jest z tym Marantzem ??

Proszę o pomoc, w instrukcji nie ma odpowiedzi na moje pytania...
 

Lucas_24

New member
Witam

Jestem nowy na forum hdtv, ale mam do Was wielką prośbę kupiłem wczoraj amplituner, lecz w sklepie zapomnieli spakować mi mikrofon do kalibracji głośników itp. Podłączyłem więc amplituner wg ustawień fabrycznych, chcąc wprowadzić jakieś zmiany w amplitunerze np. żeby zapamiętał ostatnie źródło np. n-ke mam podłączoną do hdmi2 i za każdym razem po włączeniu amplitunera włącza mi się na źródło tv a nie na hdmi2 i muszę ręcznie wybrać źródło oraz za każdym razem dźwięk ustawia mi się na stereo a nie na np. dolby obojętnie czy kanał hd czy nie mam stereo i muszę ręcznie wybrać surround.

Może to nie jest jakiś wielki problem, ale nie chce mi się za każdym razem wszystkiego ustawiać od podstaw, ja sobie jeszcze poradzę ale reszta rodziny już nie.

Poprzednio miałem denona avr 1910 i wszystkie ustawienia typu hdmi2 i dźwięk dolby pamiętał po wyłączeniu z tym że był skalibrowany poprzez mikrofon itp. a z marantzem mam problem w związku z tym proszę o pomoc w tej sprawie.

1) Czy jak skalibruję ampli poprzez mikrofon to coś zmieni i będzie pamiętał źródła i rodzaj dźwięku ??
2) Skąd ściąga się aktualizacje do amplitunerów ? bo na stronie głównej marantza nic nie widzę
3) Może ktoś miał podobny problem i sobie z nimi poradził, jeśli tak to proszę napisać jak ustawić/podłączyć amplituner żeby od razu po uruchomieniu włączyła mi się n-ka z rodzajem dźwięku już można sobie w prostszy sposób poradzić.

z góry dziękuje za pomoc

Witaj

Tak się składa, że mam ten amplituner, więc co nieco mogę napisać.

ad.1 NIE. kalibracja ma za zadanie "dostosowanie i ustawienie" parametrów związanych z "generowaniem dźwięku", czyli ile jest kolumn, jak są rozmieszczone, zakres odtwarzanego pasma itd
ad.2 Tu nie ma możliwej aktualizacji.
ad.3 Chyba nie doczytałeś instrukcji obsługi. U mnie amplituner pamięta ostatnie ustawienie trybu odtwarzania dźwięku. Dodatkowo w ustawieniach (menu>Manual Setup>HDMI>Standby source) jest możliwość wyboru źródła po włączeniu amplitunera. Są takie możliwości:
-Last (czyli ostatnio wybrane źródło dźwięku, przed wyłączeniem amplitunera),
-HDMI 1,2,3,4,5,6
Najwidoczniej masz ustawione na któreś z tych HDMI, do którego dodatkowo nie jest podłączony tuner n-ki. Zmień na to HDMI, do którego jest podłączone i po problemie.
BTW Denon i Marantz korzystają z tego samego mikrofonu pomiarowego...
 

k-dudek18

New member
dzięki za info

Dzięki za info, problem rozwiązał się po zresetowaniu urządzenia, wcześniej jakoś nie chciał pamiętać moich ustawień.
 
Do góry