Marantz SR5008 problem

aba107

New member
Witam.
Pytanie do posiadaczy modelu Marantz SR5008.

Czy pliki MP3, radio internetowe i media strumieniowe są u Was odtwarzane z dużo niższą głośnością niż np. z tunera czy z CD ????

W moim ampie, aby posłuchać mp3 z pena trzeba regulator głośności ustawić prawie na max.
Nie pomogło zwiększenie poziomu Limitera. Przywracałem również ustawienia fabryczne.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Od dziś słucham SR5008 i nie zauważyłęm problemu, o którym piszesz. Zarówno mp3 jak i media strumieniowe odtwarzane są z taką samą głośnością.
 

aba107

New member
Właśnie doczytałem się na zagranicznych formach AV, że to przypadłość nie tylko Marantza ale także Denona. Na początku sprzęt gra głośno a z czasem zaczyna się ściszać. Nie jestem jedyny o którego wystąpił ten objaw.
Podano receptę jak się z tym uporać i to bez jazdy do serwisu.
Po południu muszę sprawdzić to w swoim amplitunerze.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Właśnie doczytałem się na zagranicznych formach AV, że to przypadłość nie tylko Marantza ale także Denona. Na początku sprzęt gra głośno a z czasem zaczyna się ściszać. Nie jestem jedyny o którego wystąpił ten objaw.
Podano receptę jak się z tym uporać i to bez jazdy do serwisu.
Po południu muszę sprawdzić to w swoim amplitunerze.

Napisz coś więcej....podziel się informacjami ;)
 

aba107

New member
Problem z Marantz'em cd...
Ten sprzęt składany jest chyba Chinach.
Mam coraz większe wątpliwości co jakości jego wykonania.

Zauważyłem, że prawy kanał nagle cichnie w trakcie grania. Po różnych zabiegach zaczyna grać ponownie.
Okazało się, że jest słaby styk w gnieździe prawego-przedniego kanału.
Przy ruszaniu gniazdem dźwięk wraca i znika.
Jak to możliwe, że sprzęt za ponad 3k zł ma tak niedopracowane złącza głośników. Przecież powinny to być solidnie przymocowane i przylutowane gniazda do solidnych przewodów.
Jednym słowem MASAKRA !!!

P.S.
Znów mi każą przesyłać 700km sprzęt do naprawy.
To już moja poprzednia YAMAHA była o wiele lepiej wykonana i nigdy nie było z nią żadnych problemów.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Wiesz kolego, nawet Maybach się psuje...
Cena nie gwarantuje 100% niezawodności i braku usterek... Od tego jest gwarancja i ślij do naprawy póki ją masz.
 
Do góry