Marantz SR5008 nie widzi NTFS?

piechu

Member
Bez reklam
Sprawdzę ale wydaje mi się, że obsługuje tylko fat32. I sumie ma to sens bo NTFS i tak do mp3 nie jest potrzebne.
 

Yan00sh

New member
Ja do flac'ów potrzebuję:)

Ale trochę się zdziwiłem bo XXI wiek a tu takie czary...
Miałem pena 64gb w NTFS a tu zonk. No nic... sformatuje go na Fat 32 :D

Dzięki za szybką reakcję :beer:

Wytalkowane z GT-I9100
 

piechu

Member
Bez reklam
Flaci tez NTFS nie potrzebują ;) wrócę do domu i sprawdzę jak to u mnie jest.
A zajrzałeś do instrukcji? Tam powinna być stosowna informacja.
 

palusik

Member
NTFS ma sens przy plikach ponad 4GB, zatem do muzyki nie ma to znaczenia. FAT32 jest uniwersalny, działa na każdym systemie operacyjnym. Pewnie dlatego tak to działa w marantzu.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co do odtwarzania NTFS przez USB to z tego co wiem, odtwarzanie plików w tym systemie przez amplitunery było do tej pory niemożliwe. Ale pojawiają się pierwsze urządzenia, które zaczynają dawać sobie z tym radę; np. pioneer VSX-529. Zdecydowanie lepiej pod tym względem radzą sobie odtwarzacze Blu-ray, które potrafią to już od jakiegoś czasu. Chociaż instrukcje niektórych urządzeń o tym nie mówią. Zdolność tą mają również niektóre TV.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Odtwarzanie z pamięci sformatowanej w NTFS to żadna nowość.Onkyo łyka przenośne dyski twarde podpięte przez usb /ja miałem 1TB/ bez żadnego ale.
Marantz jest pod tym względem 100 lat za murzynami.
Niby nic ,wystarczy sformatować w FAT,ale co jak ktoś ma tylko taki dysk i ma nim jeszcze jakieś inne pliki większe niż 4gb ? Co ma sobie kupić drugi? Specjalnie do Marantza?
Porażka totalna.Mi to całe usb jest niepotrzebne, ale dla niektórych to ważna rzecz.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Można zrobić osobną partycje w FAT32 i osobną w NTFS - co to za problem na 1TB dysku (lub innym)?
 

piechu

Member
Bez reklam
Ok. To w przypadkumuzy. A jak mogę sobie z pena np. mkv-a kilkunastomegowego obejrzeć?


Wytalkowane z GT-I9100

No ale jak? Chcesz oglądać mkv bezpośrednio z Marantza? Przecież Marantz nie obsługuje formatów video.

A co do fat32/ntfs cytat z angielskojęzycznej instrukcji:
"This unit is compatible with USB memory devices in “FAT16” or
“FAT32” format."
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Może rozwinę myśl z poprzedniego mojego postu, bo nie wszystko jest oczywiste. Pomówmy o systemie plików NTFS wyłącznie w kontekście amplitunerów . To, że potrafią odtwarzać NTFS, to połowa sukcesu. Dzięki NTFS, nie mamy żadnych ograniczeń co do wielkości plików. I o to chodzi. Istotniejsze jest to, co możemy odtworzyć z takiego dysku. Odtwarzacze blu-ray na tym polu nie mają żadnych problemów. Ale jak pisałem, kiedyś na forum, to producenci zaczynają wprowadzać ograniczenia, uniemożliwiając odtwarzanie np. plików i folderów formatu Blu-ray. A co z amplitunerami? Tu jest/był, jak widzę, problem. Jak pisałem, te urządzenia również zaczynają odtwarzać nośniki w formacie NTFS. I bardzo dobrze, bo na to czekałem. Tylko, co one mogą odtworzyć? Raczej z plikami audio nie będą miały problemów. A co z plikami video? I to jest zasadnicze pytanie do użytkowników najnowszych amplitunerów, które odtwarzają NTFS przez USB – czy wasze urządzenia potrafią odczytać foldery (BDMV, STREAM) lub plik (ts, m2ts) formatu Blu-ray? A co z plikami mkv? Bo tu jest sedno sprawy dla tematu. Stąd to dość istotne pytanie. Podejrzewam jednak, że na chwilę obecną - nie. Tylko nie patrzcie w instrukcje, ale sami to sprawdźcie.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Ok. To w przypadku muzy. A jak mogę sobie z pena np. mkv-a kilkunastomegowego obejrzeć?

Ja podpinam bezpośrednio pod TV, bo ampli nie czyta NTFS, a tym bardziej plików video...
A próbowałeś sformatować pena jako exFAT?
U mnie taki format załatwił sprawę plików > 4Gb.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Amplitunery nie odtwarzają plików video.
Mijałoby się to z celem producentów sprzętu bo spadła by sprzedaż ich odtwarzaczy BD...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Amplitunery nie odtwarzają plików video.
Mijałoby się to z celem producentów sprzętu bo spadła by sprzedaż ich odtwarzaczy BD...

Dokładnie, jak kolega napisał. Co prawda bluraye potrafią (jeszcze) odczytywać pliki video z zewnętrznych nośników, ale i to jest już likwidowane przez wgrywanie nowego firmware'u. Kto wie, czy ograniczenia takie nie zostaną również wprowadzone w telewizorach.
 

lobos

New member
Bez reklam
Panowie a co jest grane jak mój SR6008 czytał elegancko pena z plikami mp3, wav, flac a dziś chciałem dodać coś nowego, sformatowałem pena (2GB) normalnie tak jak zwykle FAT32 i lipa :-(
No connect i tyle. Próbowałem kilka razy na 2 różnych penach i to samo.
O co kaman?
 

lobos

New member
Bez reklam
Nie. Kur... znowu w Wejścia/Ukrycie źródeł iPod/USB nie mam Pokaż tylko ZONE2 :-( Nie wiem jak się to zmieniło i zapomniałem jak powrócić do normy.

Wróciłem z ustawieniem iPod/USB na normalnie.
Czyli nie jest w drugiej strefie, ale mimo to albo jest No connect albo empty i lipa :-(
Dalej nie czyta z pena. Nie możliwe, żeby się zrypał, bo podpinałem już 3 inne i to samo.
Pomoże ktoś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry