Marantz SR5008 na 6008 - jest sens?

Yan00sh

New member
Musiałem oddać SR5008 i teraz mam dylemat czy jest sens dokładać 600PLN do SR6008 czy pozostać przy 5008?
 

Yan00sh

New member
Zawsze lepszy model wyższy ;-)
Jak tylko są fundusze to bierz 6008 :)
Właśnie się zastanawiam czy jest sens dopłacać do wyższego modelu bo w tym przypadku zakup kolumn odciągnąłby się w czasie..

lobos, jak decydowałeś się na ten model to miałeś okazję porównywać czy tak postanowiłeś bo... nie było wyboru?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli jest to kwestia tylko lub aż 600 zł to i tak warto.
SR6008 lepiej się sprawdzi zarówno w KD jak i stereo.
Jeśli pomoże ci to podjąć decyzję, to nowy Marantz seri 6 (6009) kosztuje ok. 4 tyś ;)
 

Yan00sh

New member
Jeśli pomoże ci to podjąć decyzję, to nowy Marantz seri 6 (6009) kosztuje ok. 4 tyś ;)
Na model 6009 dostałem cenę 3800,- ale to już zdecydowanie poza zakresem..
Uważasz, że warto dołożyć za niego kolejne 1kzł do 6008 (za wodotryski typu bluetooth i wifi)?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Armaniga napisz na priv - On prawie wszystko od marantza już przerabiał - pomoże Ci w dokonaniu wyboru.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do 6009 nie warto dopłacać, bo w jego cenie masz x4100, ale tak można w nieskończoność ;)
Kwestię bezprzewodowej komunikacji w SR6008 załatwiasz łącząc go z routerem czy punktem dostępu poprzez kabel, możesz wtedy spokojnie sterować amplitunerem z poziomy smartfona i przesyłać pliki muzyczne.
Myślę, że SR6008 jest teraz w optymalnej cenie, a 6009 poza tymi kilkoma bajerami już nie wniesie za dużo
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy też od metrażu, jakość podłączonych kolumn czy dodatkowych elementów zestawu. Jeżeli do ampli mają być podpięte kolumny typu Jamo, to uważam że nie warto. Jeżeli będziesz rozszerzał KD o wzmak stereo, który napędzi również fronty w kinie to też nie wiem czy ma to sens? Seria 5xxx to bdb. amplitunery i spokojnie wystarczają do napędzenia większości kolumn. Seria 6xxx jest mocniejsza i lepiej zagra w stereo, ale i tak nie lepiej niż osobny wzmacniacz stereo, więc zależy wszystko jaką chcemy iść drogą? Jeżeli chcemy mieć tylko jeden uniwersalny klocek, to im wyższa seria tym brzmienie lepsze, a jeżeli mamy miejsce żeby dokupić wzmacniacz to już bym przemyslał sprawę.
 

Yan00sh

New member
Amplituner ma służyć w salonie 25m2 częściowo otwartym i przez jakiś czas i do stereo i do KD. Kolumn (docelowych) - firmowych jeszcze nie ma, wszystko przede mną a z racji iż ten "sport" jest kosztowny dozbrajanie będzie wymagało czasu.
W tej chwili mam kolumny budowane przez siebie i gdy próbowałem na nich SR5008 to na 80% głośności dawały radę bez szkody dla nich :)
Zdecydowałem - będzie 6008. Mam nadzieję, że "będzie pan zadowolony"..
 

CzarnaPłyta

New member
Średnia zamiana (jak dla mnie) co innego jakbyś przeskoczył powiedzmy na model 7008 lub nawet wcześniejszy 7007, oba bardzo udane.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Według mnie zyskasz wyłącznie trochę dynamiki w KD i nic więcej - jesli chodzi o dźwięk.
W zależności od kolumn efekt jakiś będzie lub będzie niemal nie zauważalny.
 
Do góry