Marantz SR5008 kontra Denon AVR X3000

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, z wymienionych amplitunerów w tytule który waszym zdaniem będzie lepszym wyborem? Ciężko będzie mi odsłuchać akurat te 2 modele w jednym miejscu z tego względu że to klocki zeszłoroczne. Ampli będzie grał z BX6 :) Intuicyjnie jakoś przemawia za mną Marantz ale czy Denon nie jest tj o półkę wyżej ?

Pozdro :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Może nie o półkę wyżej, a pół półki wyżej ;)
Ja osobiście uważam, że sprzęt Denona jest tak pomiędzy i na podstawie własnych odsłuchów:
- X3000 był lepszy od SR5008, a gorszy od SR6008
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli dość cienka granica ;) Praktycznie mogę mieć je w tej samej cenie z tym że Sr5008 nówka a X3000 jeszcze ponad rok gwarancji został ale ampli w bdb stanie.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Werf czemu uważasz że siekierkę na kijek ? :D Harman jest już w sumie w drodze do innego forumowicza ;) Dlaczego zmieniam? Na pewno to że amplituner który zakupię będzie bardziej funkcjonalny, aczkolwiek zdaję sobie sprawę z tego że może być to minus jeśli chodzi o dźwięk. Rozmyślałem też nad taką kombinacją aby zakupić Marantz SR1504 i do tego wzmacniacz (NAD 326 lub Music Hall a15.2 ewentualnie coś podobnego w tej kwocie) lecz to już troszeczkę nadwyrężyłoby mój budżet .
 

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli nie zmieniasz sprzętu dwa razy do roku to warto było by poczuć różnice i na jakiś czas mieć spokój
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
SR7008 - no piękna sprawa ale cena już mnie przerasta, w sumie to więcej kosztuje niż komplet moich kolumn :D a na allegro nie widzę używek z serii 7XXX. Ale teraz się jednak zastanawiam nie lepszą opcją wydając 4000 byłby np. SR5008/X3000 + wzmacniacz?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Propozycja werfa jest niezła, jeśli jednak nie znajdziesz SR7008 w dobrej cenie, to może MM7025+ jakiś ampli Marantza. Tę końcówkę mógłbyś pewnie mieć za niewiele ponad 3K

@werf, ktoś znajomy chce się pozbyć SR7008?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chłopaki ale te wszystkie propozycje oscylują wokół kwoty 4000, tym bardziej ta opcja z końcówką mocy ( końcówka 3k a ampli 1,7 k) a sam 7008 używka (zakładając że jest w dobrym stanie) tak myślę że minimum 3400-3500, pamiętajcie że ja już uznawałem budżet 3000 za naciągnięty :D
 

werf

Active member
Bez reklam
Propozycja werfa jest niezła, jeśli jednak nie znajdziesz SR7008 w dobrej cenie, to może MM7025+ jakiś ampli Marantza. Tę końcówkę mógłbyś pewnie mieć za niewiele ponad 3K

@werf, ktoś znajomy chce się pozbyć SR7008?

Tak ja

Chłopaki ale te wszystkie propozycje oscylują wokół kwoty 4000, tym bardziej ta opcja z końcówką mocy ( końcówka 3k a ampli 1,7 k) a sam 7008 używka (zakładając że jest w dobrym stanie) tak myślę że minimum 3400-3500, pamiętajcie że ja już uznawałem budżet 3000 za naciągnięty :D
Przyrost jakości musi być proporcjonalny do ceny dlatego napisałem ci siekierka na kijek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Chłopaki ale te wszystkie propozycje oscylują wokół kwoty 4000, tym bardziej ta opcja z końcówką mocy ( końcówka 3k a ampli 1,7 k) a sam 7008 używka (zakładając że jest w dobrym stanie) tak myślę że minimum 3400-3500, pamiętajcie że ja już uznawałem budżet 3000 za naciągnięty :D
To prawie starcz po nowej cenie na X4100 :) i SR6009.
 
Do góry