Marantz SR5007

BurnerPL

New member
Zastanawiam się nad amplitunerem do Bose Acoustimass 5, a przyszłościowo prawdopodobnie do Dali Zensor 7.

Do tej pory myślałem o Denonie X2000, następnie X3000, gdyż ma pre-out.

Po uwadze żony, że Marantze się jej bardziej podobają (wizualnie), na placu boju został Sr6008, gdyż ma pre-out (SR5008 niestety nie ma), lecz niestety jest drogi...

Mogę jednak kupić uzywanego SR5007 za 1500,- , pełen komplet... i właśnie o niego chciałem zapytać...

Czy faktycznie ma pre-out, do którego podłączę w przyszłości wzmacniacz?

Może ktoś potwierdzić, że będzie działało Airplay i Spotify?

I najważniejsze - jak się ma w stereo SR5007 do np SR6008 czy Denona X3000? Będzie dużo gorszy, czy jednak "daje radę"? :)

Dziękuję za pomoc :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tego co kojarzę, to wszystkie amplitunery Marantz mają pre- out, łącznie z najtańszym slimem. 5008 też ma...
 

BurnerPL

New member
Spojrzałem jeszcze raz i faktycznie, SR5008 ma pre out :)
Nie wiem jak mogło mi to umknąć...
W takim razie chyba daruję sobie używanego SR5007.

Pytanie tylko: czy SR5008 jest wystarczająco mocny do Zensorów 7 ?

Gdy patrzyłem na Denony, blackninja zasugerował, żeby brać X3000, gdyż X2000 może być za słaby...

Co będzie lepiej zgrywać się z Zensorami: SR5008 czy X3000 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej jakbyś wybrał się odsłuch. Oba amplitunery (5008 i X3000) poradzą sobie z napędzeniem Zensor 7. Pytanie tylko jakie brzmienie będzie Ci odpowiadało. W moim odczuciu Marantz gra równiej, cieplej i delikatniej. Denon bardziej podkreśla skraje pasm. Oba amplitunery maja pre-out więc w przyszłości będziesz mógł podłączyć wzmacniacz jak stereo z amplitunera kd przestanie Cię zadowalać. W aktualnych cenach 6008 to też okazja.
 

fazer58

Member
Bez reklam
A ja brałbym tego za 1500zł i miałbym już połowę na wzmaka,który jest zdecydowanie ważniejszy i w krótkim czasie,byłoby już super kino i super stereo.
 
Do góry