Marantz SR5006

misuszatek

New member
Witam,

ostatnio pojawił się na rynku nowy amp Marantz SR5006.
Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem, albo miał okazję testować niech podzieli się opinią czy wart jest zakupu. Interesuje mnie szczególnie jak sprawuje się w stereo, jak z jakością toru wizyjnego i czy nie ma problemu z obsługą plików FLAC po sieci.
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
 

vandel

New member
witam jest test na w nowym AV. Piszą, że czyta FLAC w tym z USB i tu niespodzianka nawet te powyżej standardu CD. też się do niego przymierzam jeśli zakupię to się podzielę wrażeniami.
 

mimka

New member
Ma "osławiony" airplay i działa dość dobrze nie powiem wyśmienicie, ale nie ma problemu z połączeniem czy to z iPhonem czy też z itunes-em na kompie. Mam ten AV od 3 tygodni kupiłem z sentymentu do wspaniałych wzmacniaczy z lat 90-tych i jak na razie jedyne zastrzeżenia mam do wyglądu menu jest
lekko tandetne wręcz przeniesione z tanich modeli Denona. Drugi minus to radio internetowe podłączyłem kabel do rutera, i nie mogę z konfigurować radia mam jakiś problem air-play działa korzystając też w tego połączenia wizz app też a radio nie łączy. Dźwięk dość ciepły z dobrą dynamiką (przetworniki Kef 3005se). Dobre rozwiązanie hdmi 1.4 z ARC dzięki temu mogę odtwarzać filmy Mkv z dysku podpiętego do tv a dźwięk np. DD z amplitunera.
 
Witam, zwracam sie z pytaniem (szczególnie zaley mi na opini Blackninji) czy warto zamienic harmana avr460 na tego marantza sr5006? pytam bo mam tzw okazje cenowa na tego marantza a i kupiec na harmana by sie znalazl, interesuje mnie w sumie tylko czy w marantzie rowniez bedzie taki bas jak w harmanie?
 

kpmkat

New member
Witam,

czy jest sens przesiadac sie z leciwego Harmana AVR 347 na ten model ? Czy pod jakims wzgledem Marantz ustepuje HK ?

Tak nawiasem do tego modelu nie da rady podpiac karty wifi ? Ostatecznie podebne drugi router w trybie bridge...
 
Ostatnia edycja:

kpmkat

New member
Mam okazje taniej kupic model wspominany w temacie - SR 5006. Zastanawiam sie czy pod wzgledem jakosci dzwieku bedzie lepszy od AVR 347 - glownie kino domowe / muzyka. Audiofilem nie jestem, zreszta z HKTS 11BQ nie wyciagnie sie za duzo.

Wiem jedno - Marantz przez to ze jest nowszy ma kilka opcji "gadzeciarskich" i przydatnych na codzien - chociazby radio internetowe i Airplay....
 

rhode4321

New member
Witam

Czy jest cień szansy aby serwis muzyczny Spotify został zaimplementowany w SR5006, tak jak ma to miejsce w wyższych modelach?
 

pirx001

New member
Nie tyle w wyższych, co w nowszych.
Też byłbym zainteresowany. Ciężko sobie jednak wyobrażać, że firma zechce jeszcze bawić się w nowy FW do nieaktualnego już modelu :(
Zwłaszcza, że różnice miedzy 5006 i 5007 są niewielkie a wcześniejszy model jest (był) ponad 1 tys zł tańszy (np . ja swojego kupiłem na niemieckim amazonie za około 1700 zł).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rhode4321

New member
Jedyne wyjście które mi przychodzi do głowy to Spotify z ipada poprzez airplay. Czy to jest możliwe to przetestuję jak wrócę do domu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie korzystam z Spotify, mam co prawda zainstalowane ale nie zarejestrowane.
Na 100% bedzie dzialac przez AirPlay, podobnie jak kazda inna radiostacja.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spisalem serial nr. aby Ci to sprawdzic. Tak, loguje normalnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry