Marantz sr5006 czy coś innego

eXtremePL

New member
Witam wszystkich. Pisząc w skrócie chciałbym zacząć kompletować swój zestaw kina domowego. Mój pokój ma 18m2 o wymiarach 6x3m, więc jest dość długi. Telewizor 50" stoi na dłuższej ścianie wiec odległość od telewizora i głośników frontowych jest w okolicach właśnie 3m. Pierwszym pytaniem jest jak sprawdzą się głośniki surround, gdy będą znajdować się zaledwie jakieś 30 cm za plecami. Chodzi mi o to, że kanapa dosunięta jest do ściany, a głośniki byłyby zamontowane na ścianie. Zestawu używałbym w sporym stopniu do słuchania muzyki, może jakieś 60-70%, a reszta to filmy, seriale i PS3. Zastanawiałem się nad wzmacniaczem stereo, ale jednak chciałbym czasami coś sobie obejrzeć i pograć z dźwiękiem kinowym. Do wydania w tej chwili mam powiedzmy 4k - 4.5k zł. Ponieważ oczekuję nienajgorszego odsłuchu muzyki to zdecydowałem się, że ta kwota w tej chwili powinna być przeznaczona na ampli + głośniki frontowe, a resztę sprzętu skompletuje za jakiś czas. Być może w przyszłości zdecydowałbym się rozbudować stereo, dlatego ampli powinien mieć pre-out. Nie wiem jak wygląda w tej chwili jakość usług sieciowych, ale dobrze by było gdyby ampli mógł łączyć się z laptopem bezprzewodowo i umożliwić słuchanie muzyki z komputera. Nie byłem jeszcze na odsłuchu żadnym, ale czytając tematy zastanawiam się nad marantzem sr5006. W grę wchodzi też coś, że stajni H/K i tu patrzyłem na AVR265 ale nie ma on pre-out'a. W takim wypadku upatrzyłem sobie AVR270. Wydaje się idealny, ale mało jest o nim opinii w internecie i tu na forum. No i w tej chwili cena trochę spora, ale widziałem już go za 2900zł. Chciałbym po prostu w tej chwili kupić już sprzęt, który nie ograniczy mnie w rozbudowie systemu w kolejnych latach. Co myślicie o rozdzielczości 4K. Marantz nie posiada tej funkcji i nie wiem jak sprawuje się nim odtwarzanie sieciowe. Możecie coś napisać jak wyglądają te funkcje w marantzu i H/K? Które Waszym zdaniem głośniki najlepiej pasują do tych ampli? Dali zENSOR 5, MA BX5, Roth Oli 30/40 czy jeszcze coś innego? Może warto szarpnąć się na Klipsche RF62? Muzyki słucham różnej, od d'n'b po rocka i typowe utwory popowe z radia. Idąc do sklepu chciałbym mieć już konkretną listę, którą warto odsłuchać i nie marnować czasu na coś, co z pewnością nie zagra ze sobą dobrze. Nie ukrywam, że liczę na jakąś ciekawą cenę u kolegi blackninja tym bardziej, że jestem z o Olsztyna :)

EDIT

Chyba jednak coś pokręciłem, bo AVR270 nie ma pre-out'a. Czy więc z lepiej grających w muzyce ampli z pre-out'em do 3000zł został tylko marantz?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poszukaj w starszych watkach, juz chyba wszystko wypocilem (nie tylko ja) o Marantzach znajdziesz tam odpowiedz na wszystkie pytania.
 

eXtremePL

New member
Faktycznie, ma pre-outy :) Szkoda, że zrezygnowali z tego w nowszych modelach bo ten nie ma usług sieciowych. Ale dzięki za pomoc, bo nie spodziewałem się, że starsze modele będą je miały.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale ja tylko żartowałem, czasem tego złomu nie kup!

Kup, tego Marantza SR 5006, to najlepszy amp tej klasy, nie ma tu nad czym sie zastanawiać.
 

akslow

New member
Jak planujesz zakup w przyszlosci wzmacniacza stereo to w tej chwili bralbym Onkyo 717 z amazon.de (za około 2050zł). Amp wyposażony jest w preouty.
 

eXtremePL

New member
Marantz chyba rzeczywiście będzie w tej sytuacji najlepszym wyborem. Problem w tym, że już chyba ciężko go dostać z polską gwarancją w sklepach. Czym różni się model tegoroczny od SR5006 oprócz wyższej ceny? Brzmieniowo pewnie wyglądają podobnie.
 
Do góry