Marantz SR5005 + Jamo S606 czy Pioneer VSX920 + KEF C7, C3, C6

edyp

New member
Witam,
Jak może niektórzy zauważyli po kilku moich wpisach stoję przed zakupem KD, wstępnie miałem wybranego Pioneera VSX-920 i głośniki KEF C7, C3, C6. Cenowo około 5 tysięcy, zastosowanie bardzo uniwersalne, czyli i kino i muzyka (przeróżna). Ale ostatnio bardzo spodobał mi się Marantz SR 5005. I tu mam problem, czy czasem nie lepiej wybrać lepszego (chyba) Marantza SR5005 i do niego wybrać tańsze głośniki np Jamo S606. A może wystarczy Marantz SR1601 (nie za mocny ale dyskotek nie urządzam, salon ma około 28m2,)?
Do zakupu pozostały mi jakieś 2 tygodnie, więc bardzo proszę o pomoc i rzeczowe oraz konkretne odpowiedzi i porady. Może dla niektórych 5 tysięcy to nie dużo, ale dla mnie to sporo i chcę dokonać najlepszego wyboru, tym bardziej, że ten sprzęt będzie mi musiał dłuuuuugo służyć.
Z góry dziękuję za pomoc i poważne potraktowanie mojego problemu.
Pozdrawiam
 

edyp

New member
Też myślałem o tym niższym modelu Marantza, zamiast 1501 raczej 1601 bo ma już USB (a na tym mi zależy) i jest ogólnie bardziej przyszłościowy, zastanawia mnie tylko jego 7x50W, czy to nie za mało? Pioneer ma 7x140W (tylko czy tak samo liczone). Czyli podsumowując najlepiej pójść w Marantza i dozbierać do KEFów, a Jamo S606 sobie odpuścić?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Marantz i Pioneer to prawie ta sama moc, z przewagą dla Marantza o 5 Watt na zasilaczu z tego co pamiętam. Pioneer poprostu lepiej kłamie:)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No tak, ale jaka cena 808 (najniższa 808 na ceneo to 3767 zl, wiec jak się to ma do Marantza za 2199, albo Pioneera za 1700 na tym samym portalu, nie mówiąc o dystrybutorskich). To w podobnej cenie masz 6005 Marantza.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jest jeszcze Onkyo 807 którą tez Ci podałem do wyboru i ma nawet najmocniejszy zasilacz 750W i zmiata te dwa pozostałe i cena przystępna.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No to idąc Twoim tropem masz Marantza 6004 i pozamiata 807-ke, a 5005 jest w cenie prawie takiej samej jak Onkyo, a jest już 3D, ale to zależy czego do czego ma być ten zestaw.
 

edyp

New member
Zestaw ma być uniwersalny tzn i kino i muzyka (różna, żona np. lubi filmową, a ja wszystko co mi w ucho wpadnie). Onkyo odpada bo najzwyczajniej mi się nie podoba wizualnie, pod uwagę biorę jeszcze ewentuanie Denona 1911.
O którym Marantzu piszecie, że mocowo jest porównywalny z Pioneerem 920stką? SR1601 czy SR5005?
Wiem, że najlepiej byłoby połączyć Maranza (SR1601 lub SR5005) z KEFami C7..., ale jak miałby się Marantz SR5005 + Jamo S606 do Pioneera 920 + KEFy? Czy kupowanie Jamo S606 do Maranza 5005 czy 1601 nie ma sensu i biorąc pod uwagę jakość dźwięku lepszy okazałby się słabszy (od Maranza) Pioneer ale za to z lepszymi (od Jamo S606) KEFami C7...?
 

damian820927

New member
Bez reklam
No to idąc Twoim tropem masz Marantza 6004 i pozamiata 807-ke, a 5005 jest w cenie prawie takiej samej jak Onkyo, a jest już 3D, ale to zależy czego do czego ma być ten zestaw.

Kolega edyp nic nie pisał o 3D pisze że zestaw ma byś uniwersalny do kina i muzyki więc zaproponowałem alternatywę Onkyo 807 z większym zasilaniem od pozostałej dwójki i można go wyrwać taniej od Marantza 5005. Więc idąc moim tropem to nie nacisk lecz propozycja dodatkowej alternatywy do wyboru, lepiej zaoszczędzoną kasę dołożyć do zestawu kolumn.
 
Do góry