Marantz SR5004, Denon AVR-1910, Onkyo TXSR 607

Mario448

New member
Witam Wszystkich.

Zacznę od tego, że jestem laikiem w dziedzinie sprzętu. Planuję jednak zakup zestawu kina domowego, na razie z samymi kolumnami frontowymi. Planowałem zakup kolumn firmy Yamaha NS777 lub Dali Concept 6 bądź KEF - tutaj nie wiem co znajdę sensownego w cenie do ok 2000 zł, może IQ 50. Na całośc chciałbym przeznaczyć ok 6000 zł. Nie znalazłem tu informacji na temat pierwszego amplitunera tj. Marantza SR 5004. O ile słuchałem Denona z kolumnami Dali Concept 6 i Onkyo z KEF ale nie IQ50 lecz Q1 (zdaję sobie sprawę, że zupełnie inne) to niestety nie miałem okazji posłuchać jak gra Marantz z którymiś z wybranych kolumn. Bardzo Was proszę o opinię, może do tej kwoty znajdziecie inne połączenie.

Wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Generalnie amplitunery Marantz i NAD czują się bardzo dobrze z kolumnami KEF.Czy to będą podłogowe czy monitory zależy od pomieszczenia. Jesli nastawiasz się na monitory (mieszkasz w bloku) proponuję Ushery S520. Z amplitunerów zawsze wszystkim polecam Marantza ale to moje subiektywne zdanie.
 

Mario448

New member
Co byście powiedzieli na kolumny Yamaha NS-9900 i amplituner Marantz SR-5004? Czy będzie to dobre połączenie? Zależy mi na czystym brzmieniu, nie przesadzonym basie i ogólnie kolumnach które będą mogły grać do niemalże każdego rodzaju muzyki. Pozdrawiam
 

vandel

New member
powinno być super. ja mam 8900 z marantzem 4002 i hula super a po 2 latach jakby się dogrzały i graja jeszcze lepiej .
 

Mario448

New member
Co sądzicie o takim zestawie zestaw głośników Kef KHT 1005.2. Nadają się tylko do kina czy muzyki też można posłuchać?
 

piotr818

New member
Bez reklam
Generalnie zestawy 5.1 nie nadają się do muzyki chyba ,że masz niezbyt wygórowane wymagania.
 

Mario448

New member
Wielkie dzięki z opinie. Powiedzcie mi, który z tych zestawów elektroniki jest najlepszy, wizualnie wiem który bardziej mi się podoba, teraz proszę o opinię pod względem jakości: Marantz SR 5004 i Blu-ray BD5004 czy Onkyo TX-Sr 608 i Blu-ray BD-SP807. Ponadto znalazłem takie oto kolumny:
Monitor Audio R270HD

możliwości finansowe lekko wzrosły, do ok 3500. Niestety znaczenie ma także ich wygląd, lakier piano black wygląda zacnie. Może macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym, które sprawdzą się właściwie w każdym rodzaju muzyki.

Dzięki, pozdrawiam.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Głośniki dla minimalistów w tej cenie znajdziesz coś lepszego. Potrzebny sub. jeśli planujesz kino.
 

Mario448

New member
Znalazłem to co chcę. Monitor Audio RX 6, nawet piano black jest dostępny. Nawet cena w zestawie z elektroniką jest korzystna. Trzeba tylko świnię skarbonkę znależć i wybebeszyć, rachunek ukryć przed Panią domu i będzie można się cieszyć nabytkiem. Pozostaje jeszcze drobna kwestia odsłuchu gdzieś w Trójmieście i zamawiam. Co do elektroniki plan się nie zmienił, Marantz SR5004 i BD5004 a z czasem osobny odtwarzacz CD.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Głośniki rewelacja natomiast co do elektroniki hmm raczej bym odsłuchał koniecznie.
Marantz nigdy nie był liderem w kinie natomiast swietnie sobie radzi w stereo ale to oczywiście moje zdanie.
Proponuję odsłuchać z tymi głośnikami H/K255 lub 355 ewentualnie z najnowszej linii:eek:k: Onkyo 707 lub 807
 

Mario448

New member
Dzięki za opinie. Mały zamęt jednak w głowie się robi. Zastanawiam się jednak nad elektroniką onkyo Onkyo TX-SR608. Większa moc niż w Marantzie i chyba ogólnie lepszy. Możecie doradzić, bo sam już nie wiem. kolumny grają bajecznie, niestety nie miałem okazji na marantzie posłuchać. Pozdrawiam
 

killpit

New member
Pomyśl jeszcze o 607 jest naprawdę dobry ampli w kinie rewelacja w stereo spokojnie sobie radzi jak na tę klasę sprzętu.Możesz w świetnej cence kupić go teraz WARTO.:popcorn:
 

Rafff

New member
Dzięki za opinie. Mały zamęt jednak w głowie się robi. Zastanawiam się jednak nad elektroniką onkyo Onkyo TX-SR608. Większa moc niż w Marantzie i chyba ogólnie lepszy. Możecie doradzić, bo sam już nie wiem. kolumny grają bajecznie, niestety nie miałem okazji na marantzie posłuchać. Pozdrawiam

Planujesz system 5.1 więc może warto ampli z Audyssey MultEQ? Onkyo 707 lub Denon 1910?
 

killpit

New member
Zaoszczedzisz parę groszy gra nie warta świeczki :!: EiC daje 3-lata gw. i serwis na miejscu.
Pogadaj z Blackninja coś wymyśli zawsze ma asa w rękawie :hihi:
 

Mario448

New member
To mnie zasmuciłeś, że rtvmax nie posiada naszej gwarancji. Nic to, trzeba będzie wymyślić coś innego. W takim razie, coś na MA RX6 (black piano) do 8,5 tyś (cena łączna razem z kolumnami). Dobrze by było żeby się dało podłączyć do UPC (denon chyba coś kuleje z tym podłączeniem). W grę wchodzą tylko Marantz, Onkyo (jeśli ten producent to tylko z BD-SP 807) lub Denon. Do każdego ampli chciałbym Blu-Raya. Na chwilę pobecną planuję tylko podłogówki, poźniej może coś się rozszerzy ale to za jakiś czas.
 
Ostatnia edycja:
Do góry