marantz SR5003 + Dali Lektor

Wojtas78

New member
Witam
To moj pierwszy post wiec witam wszystkich milosnikow kina i muzyki:)
Pytanko jak w temacie, co sadzicie o tym polaczeniu?
Generalnie szukam zestawu w przedziale cenowym 7-8 tys za amp + 5.1 albo 5.0( suba mozna pozniej dokupic:).
Poczatkowo chciale kupic zestaw 5.1 cerwin - vega w cenie 4 tys ale nie znalazlem na ich temat zadnej opini.
Co do amplitunera to oprocz marantza myslalem tez o denonie 1909 lub 2309 lun HR 255.
Przegladam forum od kilku tygodni i widze ze wiekszosc poleca tutaj kefy badz Monitor Audio_Odwiedzilem wczoraj kilka sklepow w trojmiescie i nie znalazlem MA seri BR, maja tylko RS ale to juz troche duzo wychodzi.Kefy jak czytalem na forum lepiej sie sprawdzaja przy muzyce spokojnej a ja raczej slucham bardziej rocka , soul czy hiphop.Pokoj ma 20 m2.??Doradzcie prosze cos co fajnie zagra w kinie i stereo.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Hmm. To ogniwo pośrednie między Conceptami a Ikonami. Zarówno Concepty jak i Ikony nie brzmiały źle z tym Marantzem, więc i Lektory powinny się zgrać.

Ale jeśli chodzi o muzykę - cóż, dla mnie integra za 1,5kPLN znacznie lepiej się spisuje w muzyce niż ampli za 4,5kPLN - dlatego wolałem połączyć NADa z Ikonami 6 (muzyka dla mnie jest numerem jeden, potem długo nic, a dopiero później KD). Jak wrócę z dłuższej delegacji do dobiorę sobie ampli (z pre-out) i pozostałe kolumny (pewnie Vokal 2 i Concepty jako satelitki). Do pokoju 20m^2. Zastanów się nad wzmacniaczem stereo, bo wg mnie warto (szczególnie, jeśli dużo słuchasz muzyki).
 
Do góry