marantz sr5003 a BX6

guardos

New member
Witam
bardzo proszę o opinię, czy kolumny BX6 pasują do Marantz sr5003 ? Właśnie szukam kolumn do tego amplitunera i mocno zastanawiam się nad w/w kolumnami
 

guardos

New member
Pokój, w którym mają grać BX6 ma około 24mkw. Będą stały przy ścianie gdzie jest tv, szafka rtv, półki. W pokoju jest stół, sofa i kilka inych mebelków.
Sprzęt będę wykorzysztywał do kino+ps3 - 60% muzyka 40 % i raczej "dynamiczna"
Zastanawia mnie głównie bas, czy przy takiej konfiguracji ( marantz gra raczej spokojnie) będzie wystarczający. Ostatnio miałem Rubicony Libra - grały dobrze górą i środkiem ale nie wiem gdzie był wtedy bas. Z czasem planuje zakup suba.
Z góry dzieki za odpowiedź.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
no to masz problem,metraż spory a bas cienki z bx6,no ale ma być wufer więc jak by do tego dokopał rela t7 to by było ok,ale zamiast marantza to może hk jak bas lubisz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

guardos

New member
a co w takim razie możecie mi zaproponować jako alternatywę bx6 do marantz sr 5003 zapomnialem dodać że chodzi mi o system 5.0 docelowo 5.1 budżet to około 5000
 

adamllca

New member
Bez reklam
bierz BX6 i tak w przyszlosci sub kupisz wiec co tu sie zastanawiac basu ci napewno nie braknie na twoim metrazu
 

don111

Banned
jeśli BX6 nie mają mocnego basu to po co robią większe od BX2, BX5 ?
są kolumny lepsze w tym zakresie, ale BX6 i tak mają bardzo dobry bas, a biorąc pod uwagę całokształt brzmienia to trudno je przebić w zbliżonej cenie (pomijając używane)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
bx6 super kolumny.ale bas jest cienki w stosunku do klipsch,Paradigm 9v6,te kolumny nie nadają się do muzy klubowej,rock,metal .a na pewno stare itolo disco brzmi dużoooooo lepiej na klipsch z tym mięsistym basikiem,po prostu finezja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamllca

New member
Bez reklam
z racji tego ze zalozyciel watku szuka kolumn do muzyki dynamicznej to fakt paradigm czy klipsch odnajduja sie dobrze w tych klimatach ,ale bedzie rowniez kino wiec i tak sub bedzie niezbedny , wiec niedostatki niskich rejestrow on uzupelni ,a muzykalnosc bx6 stawia je moim zdaniem na dobrej pozycji w stosunku do klipsch czy paradigm oczywiscie nie ujmujac im .
 

maniekn274

New member
Bez reklam
popieram kolegę ,w 100% się zgadzam,ale mimo wszystko swoich rf bym nie zamienił na bx chociaż mi się bardzo podobają,i żeby nie było że tylko wygląd bo słuchałem ich :smile:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
to że BX się do dynamicznej muzyki nie nadają, to jest bzdura do kwadratu, albo że Klipsch na italo disco brzmi lepiej :lol:
owszem rock-metal - tu pełna zgoda, MA grają przeciętnie a nawet słabo (chyba że łagodne odmiany tych gatunków)
przede wszystkim nie samym basem człowiek żyje, a nawet gdyby to BX6 akurat nie mają się czego wstydzić porównując do większości podłogówek, fakt że Klipsch ma bardziej "mięsisty" bas ale to nie znaczy że w BX6 jest on słaby i niewystarczający, za to pasmo średnio-wysokotonowe ma wyraźnie słabsze od MA
Paradigm 9v6 akurat jest gorszy od basu po górę od BX6, wiem bo ten model zamieniłem właśnie na MA, Paradigm jest świetny do rocka i metalu bo rewelacyjnie trzyma tempo i nie traci separacji dźwięków, ale we wszystkich innych gatunkach ustępuje MA, łącznie z klubowymi rytmami czy latami 80-90
swoją drogą ta ostatnia, era analogowych nagrań brzmi nieźle i na Paradigm i na Klipsch, bo trochę łagodzi charakter tego typu agresywnych kolumn, reszta niestety tnie po uszach tak że nawet świetny bas nie przekonałby mnie na zamianę z powrotem na tego typu kolumny
jak ktoś szuka wybitnie mega basu i dość zbliżonego charakteru średnicy i góry jak w BX6 to już coś takiego opisywałem tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/74703-klipsch-rf-62-ii-3.html
na koniec i tak wszystko zależy od akustyki pomieszczenia w 70%, taka ława na środku pokoju potrafi nieraz zabrać połowę basu...
 

adamllca

New member
Bez reklam
popieram akustyka jest bardzo wazna , ja niedawno sie sam przekonalem jak moze brak dywanu w pokoju uciać bas - masakra , wiec miejmy to na uwadze
 

guardos

New member
Wielkie dzięki wszystkim za szybką i rzetelną odpowiedź Miło jest poczytać fachowe komentarze Wyrobiłem sobie zdanie w temacie i zostaje przy bx6

Myślicie, że zmieszcze się w kwocie 5 tyś za zestaw Bx6,Bx2 Bxcent. ??
 

maniekn274

New member
Bez reklam
to że BX się do dynamicznej muzyki nie nadają, to jest bzdura do kwadratu, albo że Klipsch na italo disco brzmi lepiej :lol:
owszem rock-metal - tu pełna zgoda, MA grają przeciętnie a nawet słabo (chyba że łagodne odmiany tych gatunków)
przede wszystkim nie samym basem człowiek żyje, a nawet gdyby to BX6 akurat nie mają się czego wstydzić porównując do większości podłogówek, fakt że Klipsch ma bardziej "mięsisty" bas ale to nie znaczy że w BX6 jest on słaby i niewystarczający, za to pasmo średnio-wysokotonowe ma wyraźnie słabsze od MA
Paradigm 9v6 akurat jest gorszy od basu po górę od BX6, wiem bo ten model zamieniłem właśnie na MA, Paradigm jest świetny do rocka i metalu bo rewelacyjnie trzyma tempo i nie traci separacji dźwięków, ale we wszystkich innych gatunkach ustępuje MA, łącznie z klubowymi rytmami czy latami 80-90
swoją drogą ta ostatnia, era analogowych nagrań brzmi nieźle i na Paradigm i na Klipsch, bo trochę łagodzi charakter tego typu agresywnych kolumn, reszta niestety tnie po uszach tak że nawet świetny bas nie przekonałby mnie na zamianę z powrotem na tego typu kolumny
jak ktoś szuka wybitnie mega basu i dość zbliżonego charakteru średnicy i góry jak w BX6 to już coś takiego opisywałem tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/74703-klipsch-rf-62-ii-3.html
na koniec i tak wszystko zależy od akustyki pomieszczenia w 70%, taka ława na środku pokoju potrafi nieraz zabrać połowę basu...
don ja się z tobą zgadzam,ale chyba się nie rozumiemy,mi się bardzo właśnie ten bas mięsisty i z potęgowany w klipsch rf62II -dokładnie ten model-bardzo podoba,i właśnie utwory typu Tora Tora-z lat 80-tych moim zdaniem fajnie grają,krótka piłka w salonie przy rf52II BX6 wypadły słabiej w 18m2,może nie każdemu się podoba fajny basik,każdy ma inne ucho i preferencję,i oczywiście ja to szanuję,i zawsze polecę odsłuch,miłego dnia życzę.
 

don111

Banned
ale bas to nie wszystko (choć dziwny przykład podałeś z tą "Torą", tam nie usłyszymy różnicy w niskim paśmie), ja np mam pełniejszy bas nawet jak z Klipscha gdy słucham z subem, a bez niego bym przeżył bez zbytniego żalu, choć wiadomo jak jest gdy się człowiek przyzwyczai do lepszego ;)
tylko że co mi z dobrego basu gdy słuchanie miałoby zaczynać męczyć po 20 minutach ? ja jestem wyczulony na górę pasma, ma grać selektywnie ale nie drażnić ucha - niewiele kolumn tak potrafi, MA do nich należy a Klipsch np tu zdecydowanie stoi po przeciwnej stronie i tego bym już nie zniósł na dłuższą metę, wiadomo jednak że gusta są różne i każdy zwraca bardziej uwagę na coś innego :)
 
Ostatnia edycja:

artoneq

New member
Słyszalny bas a odczuwalny to zasadnicza różnica. Bas ma od czasu do czasu dać o sobie znać a nie nachalnie ładować się z prawej czy lewej. Są takie efekty w filmach które warto poczuć a a nie zawsze usłyszeć. Niekiedy basu jest w kinach domowych po prostu za dużo, jest obecny non stop co oczywiście męczy, ale dobrze wkomponowany jest dopełnieniem obrazu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blacklio

New member
Wielkie dzięki wszystkim za szybką i rzetelną odpowiedź Miło jest poczytać fachowe komentarze Wyrobiłem sobie zdanie w temacie i zostaje przy bx6

Myślicie, że zmieszcze się w kwocie 5 tyś za zestaw Bx6,Bx2 Bxcent. ??

W grudniu brałem dokładnie taki zestawik za równe 5K PLN.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wielkie dzięki wszystkim za szybką i rzetelną odpowiedź Miło jest poczytać fachowe komentarze Wyrobiłem sobie zdanie w temacie i zostaje przy bx6

Myślicie, że zmieszcze się w kwocie 5 tyś za zestaw Bx6,Bx2 Bxcent. ??
Zmieścisz się i jeszcze zostanie, pisz na priv i działamy.
 
Do góry