Marantz SR4600 + Qadral Quintas 500

jotgie

New member
Marantz 12kg 440 x 338 x 162 mm (0,024m3) ok. 500 kg/m3
Pioneer 9,7kg 420 x 402,5 x 158 mm (0,027m3) ok. 360 kg/m3
Denon 11,3kg 417 x 434 x 171 mm (0,031m3) ok. 364 kg/m3

wynika z tego że marantz najlepszy, bo najmniejszy i najcięższy:))

chyba że się rypłem, matematyka była dawno temu...:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pamiętaj, że spora część amplitunera to powietrze, więc Twoje obliczenia są, siłą rzeczy, nieprecyzyjne. Ale idea mi się podoba ;) . Jak dorzucimy cegłę...

ArtS :)
 

dgawlow

New member
masaj007 napisał:
Skoro coś takiego jest w dvd to też w amplitunerze nieprawda? Ja nie mówie, ze jest zły po prostu ilośc płytek drukowanych jest mneijsza. Wygląda, że firma oszczędza bo przecież sama sobie konkurencji nie bęzie robić.

Masaj, chlopie nie kompromituj sie. Co ma ilosc plytek drukowanych do jakosci sprzetu? A ciezar trafo do jego wydajnosci? To nie sa zaleznosci liniowe, a czasami efekty uboczne wiekszego trafo moga zaklocic jego sprawnosc. A skoro cos jest w dvd, to nie znaczy ze bedzie tak samo rozwiazane w ampli, bo to wbrew pozorom dwa zupelnie inne urzdzenia (nie tylko dlatego ze dvd ma szuflade, a ampli nie :))

pozdrawiam

Domel
 

masaj007

New member
dgalow jest to jeden ze sposobów na ocenę sprzętu bez odsłuchu. Porównaj wnętrza Many z Denonem 2930 i zobaczysz o czym mówię.
Czyli co mniejsze trafo dostarcza więcej mocy? Ciężar to też objaw po którym można co nieco o sprzęcie powiedzieć.
No i czytaj ze zrozumieniem posty bo ja nie napisałem, ze amplituner i dvd to samo tylko, ze w obu urządzeniach jest podobna zależność
 

dgawlow

New member
masaj007 napisał:
dgalow jest to jeden ze sposobów na ocenę sprzętu bez odsłuchu.
Tak samo dobry jak kolor lakieru uzyty do jego odmalowania, oraz logo firmy naklejone z przodu :)

masaj007 napisał:
Porównaj wnętrza Many z Denonem 2930 i zobaczysz o czym mówię.
Wybacz, ale akurat moja praca polega na tym, zeby elektronika zajmowala jak najmniej miejsca (dekompozycja ukladow logicznych), wiec ilosc w zadnym wypadku nie idzie tutaj w parze z jakoscia.

masaj007 napisał:
Czyli co mniejsze trafo dostarcza więcej mocy?
Zebys mnie wiecej nie lapal za slowka, to opisze to dokladniej. Trafo ma za zadanie konwesje wyzszego napiecia na nizsze (albo odwrotnie). Produktem jego pracy sa: pole magnetyczne i cieplo. To pierwsze jest zamieniane na uzwojeniu wtornym na napiecie i prad (powiedzmy ze jest to moc, bo musisz do tego dodac jeszcze cosinusa). To drugie (czyli cieplo) niestety jest tracone (no chyba ze uzywasz trafo rowniez jako grzejnika w domu :)).
Od ilosci uzwojen, grubosci drutu i jakosci materialu zalezy sprawnosc trafo. Jezeli zamiast miedzi uzyjesz stali, to sprawnosc trafo bedzie niska. Chociaz gestosc zelaza jest mniejsza od gestosci miedzi, to zeby uzyskac te sama sprawnosc musisz go uzyc wiecej(znacznie gorsza przewodnosc). A co z tym idzie masz ciezsze trafo, ktore wcale nie jest lepsze od lzejszego.

masaj007 napisał:
Ciężar to też objaw po którym można co nieco o sprzęcie powiedzieć.

Tak, bez watpienia mozna powiedziec ze sprzet jest ciezszy i nic poza tym. Jesli wloze do spzetu noname szyne kolejowa, to tez powiesz ze sprzet noname jest lepszy???

masaj007 napisał:
No i czytaj ze zrozumieniem posty bo ja nie napisałem, ze amplituner i dvd to samo tylko, ze w obu urządzeniach jest podobna zależność

Wzajemnie, bo ja rowniez tego nie napisalem.

pozdrawiam

Domel
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przelicznik na wage firmowych amplitunerów jest zgubny ale do chińszczyzny pasuje jak ulał.

Stalowego uzwojenia w transformatorach nie widziałem , dawaj zdjęcie.
 

masaj007

New member
No logo ma znaczenia o odrazu widac czy wypuściła to firma krzak czy znany producent.
Czyli co max upchanie ich na małej powierzchni ejst najlepsze dla jakości? To może upchniemy wszystko w 1 chip?
Z twojego wywodu wynika, ze jednak tak bo sam napisałeś, że sprawnosc zalezy od ilości zwoji oraz grubości drutu. Coś chyba słąbo tłumaczysz...
Zastanów się co piszesz. To na pewno przypadek, że topowe kolumny ważą wiecej niż te niższych klas. Co tam projektancji wkłądają szyny kolejnowe do środka i gra lepiej
 

dgawlow

New member
masaj007 napisał:
No logo ma znaczenia o odrazu widac czy wypuściła to firma krzak czy znany producent.

Czyli co max upchanie ich na małej powierzchni ejst najlepsze dla jakości? To może upchniemy wszystko w 1 chip?

Nie wkladaj mi w usta slow, ktorych nie powiedzialem. To czy upchasz cos na kilkunastu chipach, czy wepchniesz to w jeden chip nie ma wiekszego znaczenia, o ile nie osiagasz wartosci granicznych upakowania.

masaj007 napisał:
Z twojego wywodu wynika, ze jednak tak bo sam napisałeś, że sprawnosc zalezy od ilości zwoji oraz grubości drutu. Coś chyba słąbo tłumaczysz...

Dosc wybiorcze traktowanie mojej wypowiedzi, widze ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Oprocz ilosci uzwojen napisalem tez o jakosci materialu. Ale odnosze wrazenie, ze tobie nie chodzi o merytoryczna rozmowe, tylko o udowodnienie racji.

masaj007 napisał:
Zastanów się co piszesz. To na pewno przypadek, że topowe kolumny ważą wiecej niż te niższych klas. Co tam projektancji wkłądają szyny kolejnowe do środka i gra lepiej

Ty rowniez sie zastanow. Nie waze kolumn, tylko je odsluchuje, bo parametry akustyczne sa wazne a nie waga. A jesli juz to chcesz drazyc to zajrzyj na forum www.hi-fi.com.pl, to Ci chlopaki wytlumacza po co sie np dociaza kolumny, wiec ze swoja argumentacja nie trafiles zupelnie.

Chce zakonczyc ten temat, bo widze, ze pomimo tego, ze wiele osob tlumaczy Ci na czym rzecz polega, ty upierasz sie przy swoim. Ja sam nie dotykal bym tego watku, ale skoro takie rzeczy wypisuje moderator, to znaczy, ze albo poziom forum upada, albo z moderatorem jest cos nie tak.

zycze milego dnia i pozdrawiam
Domel
 

masaj007

New member
Czemu nie odnosisz się do wszystkich stwierdzeń np. ten odnośnie znaczka?
Nic nie wkładam w twoje usta po prostu stawiam pytania. Na szczęscie nie da się upchnąć wszystkiego w 1 chip i dlatego mamy płytki drukowane i to całkiem sporą ich ilość.
Traktuje twoje wypowiedzi jako całość. Napisałeś, ze sprawwnośc zalezy od pewnych czynników a ja wskazałem, że wpływają one na ciężar. Co jest dla ciebie nie zrozumiałe?
No więc waga jednak ma znaczenie. Dociążanie kolumn zmienia charakter zmienia tak wiec waga ma duże znaczenie. Nie musze patrzyć na inne fora bo dzięki Bogu sam o tym wiem.
NO jednak nie potrafisz mi przedstawić argumentów, które by mnie przekonały.
Forum ma się całkiem dobrze tak samo jak Moderator
 
Do góry