Marantz SR 7009 - jakie kolumny Canton czy Dali?

mirkon

New member
Witam,
w związku z przeprowadzką do nowego domu noszę się z zamiarem zakupu nowego kina domowego. Warunek jest taki, że chciałbym, aby dobrze odtwarzał muzykę - zarówno z płyt DVD, Bluray jaki zwykłych CD (przy czym muzyka jest dla mnie ważniejsza od filmów).
Budżet to około 10000 zł, ale nie jest sztywny.
Podczas wizyty w salonie zaproponowano mi zestaw Denon AVR-X2200 W z odtwarzaczem Denon DBT-1713UD i kolumnami Dali Zensor 7 lub Heco Music Style 900.
Obecnie do stereo mam zestaw NAD C355 BEE + Roksan Caspian + Dali 505 i nie planuję tego zmieniać. Natomiast kino domowe to zestaw Marantza SR4600 + DVD 4360 z kolumnami, które dostałem w zestawie za 1 zł (Eltax) - i to jest do wymiany.
Zestaw stereo i kino domowe będą w różnych pomieszczeniach.
Chcę, żeby zestaw odtwarzał pliki z dysku twardego (mts, divx, flac, mp3) i by robił to możliwie jak najlepiej. Ponadto ważne są możliwości sieciowe - odtwarzanie zasobów z dysku sieciowego, radio internetowe itp.
Wielkość salonu to ok. 35 m2.
Po lekturze forum skłaniałbym się do zakupu Marantza SR 7009 (wyczytałem, że w swojej klasie ma najlepsze stereo) + kolumny Canton Chrono SL590. Czy jest to dobre zestawienie? W zestawie brakuje kolumn efektowych i odtwarzacza Bluray, ale póki co do odtwarzania płyt mogę używać Playstation 3, a pliki z dysku odtworzy mi amplituner (według tego co wyczytałem) poprzez USB. Cena wymienionego przeze mnie zestawu oscylowałaby w okolicach 10000 zł (amplituner ok. 5000, kolumny para ok. 5500 zł).
Ewentualnie proszę o porady, co jeszcze jest warte rozważenia.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Poszukaj też i porównaj Dali Ikon 6, to model "wychodzący" można jeszcze dostać w niektórych sklepach i dobrych cenach ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przeczuwam, że lubisz ciepłe brzmienie. Canton i Dali Ikon należą do jaśniejszych propozycji. Dali Zensor przeciwnie - ciepłe.
Z drugiej strony jeśli do stereo masz osobny zestaw to kinowe efekty fajnie sprawdzają się z ze szczegółowymi kolumnami. Zarówno Chrono jak i Ikon maja fajne kolumny efektowe naścienne - płaskie, a Ikon dodatkowo są lekko ścięte pod kątem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wersja w połysku czy "zwykła".....
W sumie, to niezależnie od wersji, to cena przyzwoita z uwagi na ograniczoną dostępność i jakość tych kolumn.
Gdyby były na stanie u dystrybutora, to zbliżoną cenę można by dostać w większości sklepów, a że ich mało, to za dużo nie opuszczają, bo i tak prędzej czy później klient się znajdzie... w tym przypadku, to myślę, że nawet prędzej ;)
Posłuchaj i porównaj czy warto ;)
A co to za Cantony?
 

mirkon

New member
Wersja w połysku czy "zwykła".....
W sumie, to niezależnie od wersji, to cena przyzwoita z uwagi na ograniczoną dostępność i jakość tych kolumn.
Gdyby były na stanie u dystrybutora, to zbliżoną cenę można by dostać w większości sklepów, a że ich mało, to za dużo nie opuszczają, bo i tak prędzej czy później klient się znajdzie... w tym przypadku, to myślę, że nawet prędzej ;)
Posłuchaj i porównaj czy warto ;)
A co to za Cantony?

Canton Chrono SL 590
 

KamilaKornet

New member
Canton Chrono SL 590



Tak na ampli wyda 5500 na canton chromo promocji kolejne 5500 ( dwa fronty) a gdzie w cenie 10 k głośnik centralny , tylne ,subwoofer bo chyba konieczny w KD ( to nie podstawki onkyo do pseudo atmos w pokoju za 500 bez tego można żyć) jak dokupi kolega brakujące elementy to wyda 15k min....poza tym sama mam ten dylemat a wiem jedno żaden ampli z Kd nie zagra poprawnie w stereo (mowa o audiofilach)....ja wiem ze cena nie sztywna ale bez przesady


ja kupić zamierzam zestaw dali zensor 7 w wersji z subem z ampli Yamaha rx - 1050 za 9500 k lub w wersji z Onkyo th-rz 900 w budżecie poniżej 11k..a i to nie jest przecież tanio i nadal obawiam się czy stereo będzie akceptowalne....
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Słuchaj jak najwięcej będziesz miała odpowiedź...
Jednemu wystarcza Corsa, a drugi musi mieć Mercedesa.... ważne aby umieć wypośrodkować ;)
 

KamilaKornet

New member
Tak masz rację jeżdżę Volkvagenem Touranem a wolałabym merdedesem AMG za okrągły milion.Problem mały ...kasa.


Do Mercedesa tu daleko. Każdy zestaw KD wyklucza super stereo. Nie musisz się z tym zgadzać ale jak mówimy o wysokiej półce tak jest.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kamila, nikt za Ciebie sprzętu nie wybierze.
Każdy ma inne priorytety, oczekiwania.
Jedni słuchają na amplitunerach KD za 1 tyś i kolumnach za tyle samo i też są szczęśliwi...

Ja osobiście słucham muzyki tylko i wyłącznie ze wzmacniacza stereo, bo to jest mój indywidualny wybór, bo IMO brzmienie jest lepsze.
Do filmów używam amplitunera... bo mam taką możliwość i chcę mieć dźwięk wielokanałowy....ale są też tutaj koledzy używający do kina wzmacniaczów stereo i też im to odpowiada. Każdy wybiera jak mu pasuje.
My tutaj, czy gdziekolwiek indziej możemy jedynie coś zaproponować, co wg. nas wydaje się być sensownym, ale ostatecznego wyboru dokonujesz Ty, czy inne osoby pytające o radę.

Zdarza się tak, że ktoś jedzie po amplituner i kolumny 5.1, a wraca ze wzmacniaczem i dwoma monitorami...i super, bo wybrał, to co JEMU się spodobało ;)
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
No piękny pokój ale pogodzenia o którym piszę tam nie widzę bo jest i wzmacniacz i ampli (4 elementy__a nie tylko i wyłącznie ampli i do KD i do stereo...Pozdrawiam .Piękny pokój. Podoba mi się. Poza tym widzimy tylko spostrzeżenia artystyczne i wizualne . Nie wiemy jak gra ten zestaw a jakby grał sam wzmacniacz stereo w porównaniu z samym ampli... też w stereo bo w 5.1 to każdy zagra przyzwoicie. Mnie chodziło nie o to że nie możesz połączyć 2 w 1 tylko że żadne Kd nie dorówna osobnemu zestawowi hi fi w stereo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo to są inne światy, które ciężko połączyć, co nie znaczy, że nie jest to niewykonalne, .... np. u Bipo jest przykład kompromisu ;)

Poza tym ilu zestawów przesłuchałaś?
Tu nie chodzi o "czepianie", po prostu z każdym kolejnym odsłuchem upewniasz się, w którym kierunku podążać.
My te zabawki latami składamy, a od czegoś trzeba rozpocząć.

Na koniec mam propozycję, mniej czasu czytaj, a wybierz się do kilku sensownych salonów i słuchaj jak najwięcej.
Porównuj amplitunery ze wzmacniaczami i sama się przekonaj.

Popytaj kolegów, gdzie w Twoim mieście są sensowne salony, ze sprzedawcami, którzy będą starali się doradzić, a nie wcisnąć, to co akurat im na magazynie zalega.
Takie salony też istnieją.

powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Obawiam się, że przy tym porównaniu Ikony mogą polec ;)
Ale sam się przekonaj ;)
Niekoniecznie, słuchałem też sporo Chrono SL, bo napalałem się na nie głownie ze względu na wygląd, ale jednak wybór padł na Ikony. Co kto lubi :) Fakt, że porównywałem 570 i 580.
590 ma wyraźnie więcej dołu i należałoby je zestawić z Ikonami 7. Mi w 590 bas wysuwał się na prowadzenie, kosztem średnicy.
Jak sobie pomyślę ile dałem za Ikony w połysku vs dzisiejsza cena to mnie skręca :D
Na koniec mam propozycję, mniej czasu czytaj, a wybierz się do kilku sensownych salonów i słuchaj jak najwięcej.
Porównuj amplitunery ze wzmacniaczami i sama się przekonaj.
Popytaj kolegów, gdzie w Twoim mieście są sensowne salony, ze sprzedawcami, którzy będą starali się doradzić, a nie wcisnąć, to co akurat im na magazynie zalega.
Takie salony też istnieją.
powodzenia.
Dokładnie tak, to jedyny sposób. A propos, skąd w takim razie jesteś? Jeśli Polska południowa to mogę wskazać kilka dobrych punktów.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Jak sobie pomyślę ile dałem za Ikony w połysku vs dzisiejsza cena to mnie skręca :D

No właśnie zauważyłem, że dużo ostatnio używek z gwarancją w bardzo przyzwoitych pieniądzach.
Z drugiej strony nie ma jeszcze zbyt wielu informacji o serii Opticon, która ma być następcą.
Ja bym chciał właśnie Opticon całe w połysku nawet za kilka stówek więcej, być może nie praktyczne bo kurz i się rysuje ale jakoś boczna okleina drewna w tej kasie mnie odpycha.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
zastanawiałem się na Rubiconami, a jakże, ale brak tradycyjnego centrala (z resztą w Opticonach też) to jakaś porażka, boki w okleinach jak piszesz w Opticonach, echh nie popisali się Duńczycy w tym roku...
 

KamilaKornet

New member
Ja zadam Państwu pytanie? Co byście wybrali w takich cenowych propozycjach:
DALI ZENSOR 7 + DALI 1 + DALI VOCAL + SUB E-12F + Yamaha RX-A1050 w cenie 9500 pln
DALI ZENSOR 7 + DALI 1 + DALI VOCAL + SUB E-12F +Onkyo TX-RZ900 w cenie 10800 pln
DALI ZENSOR 7 + DALI 1 + DALI VOCAL + SUB E-12F + Pioneer SC-LX59
w cenie 11000 pln
Na który zestaw byście postawili?
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Z wymienionych Moi Faworyci :

DALI ZENSOR 7 + DALI 1 + DALI VOCAL + SUB E-12F +Onkyo TX-RZ900 w cenie 10800 pln
DALI ZENSOR 7 + DALI 1 + DALI VOCAL + SUB E-12F + Pioneer SC-LX79

Kwestia odsluchu , oba Ampli maja totalnie rózne brzmienie - sam przesiadlem sie z Pionka na Onkyo.

moze kiedys zrobie odwrotnie;)

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KamilaKornet

New member
Dziękuję za opinię.Brałam też pod uwagę wspomniany zestaw Dali + Denon AVR-X3200W za 9600 pln lub zestaw Dali + Marantz SR6010 za 10500 pln...Chodzi mi oprócz kina było dobre i akceptowalne stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry