Marantz SR 7009 Atmos Netflix Disney +

kampers

Member
Cześć posiadam zestaw 5.1.2 i marantz SR7009 i Sony kd 85x9505 Został podłączony tak jak powinno być w opcjach.

5.1.4 po tescie nie znalazło 2 głosników tylnych :)

Podłączenie to:


TV - Hdmi eARC - Marantz Hdmi eARC
W opcjach Hdmi zostało wybrane "W przypadku korzystania z telewizora obsługującego funkcję ARC, ustaw opcję “Sterowanie HDMI” na “Włącz”

TV poustawiane chyba wszystko co trzeba.

Odpalam netflix szukam film z D atmos dzwięk jest ale na wyświetlaczu pokazuje Dolby Surround + i głośniki Atmos nie działały. Zainstalowałem apke Remote App marantz i podczas oglądania wybralem dzwięk na Automatyczny, zmieniło na Dolby Surround ++ DDC czy cos takiego i głosniki działały :)

Odpalam Disney + włączam film z D atmos AVR wykrywa Dolby atmos na wyświetlaczu, tez w aplikacji lecz brak dzwięku :(

Ktos ma odpalone atmos i pomoze ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jesli amplituner nie wyświetla informacji o wchodzacym DA to takowego sygnału nie dostaje.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czy masz dwa połączenia pomiędzy amplitunerem i TV.? Jedno powinno byc z ARC a drugie passtrough dla obrazu z HDCP 2.2.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sorry -mój bład.
Sygnał pochodzi z apki w telewizorze więc jedno połączenie HDMI całkowicie wystarczy.
Telewizor zawsze bedzie pokazywał Atmos apce nawet jesli go nie wysle.Sam jest z nim kompatybilny wiec wewnętrzne aplikacje będą go wykrywać.
Wyglada na skopane ustawienia amplitunera.Co mówi w kwesti wchodzacego sygnału apka od niego ? Marantz i Denon (którego mam) są z tej samej stajni i apki zapewne są bardzo podobne-więc powinno Ci pokaazywać sygnał wchodzacy i co jest na niego nakładane.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zródłem obydwu sygnałów jest TV ?

W przypadku Disney+ gdy amplituner pokazuje wchodzacy sygnał Atmos , nie ma w ogóle dzwieku ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry