Marantz sr 6005

pbx

New member
Witam posiadam ampli marantz sr 6005 ale mam problem mianowicie :

Ps3 podłączona jest kablem hdmi do amplitunera , a z amplitunera wychodzi kabel hdmi do tv i tutaj zaczynają się schody a dokładnie chodzi o dźwięk jak wiadomo konsola ( FAT) nie wysyła syhnału bitstream dla dźwięku Dolby TrueHd oraz Dts Hd. Przykładowo jak włanczam film na blu -ray który posiada dźwięk Dolby true hd i w konsoli mam ustawione bitstream to na amplitunerze wyświetla mi Dolby Digital natomiast jak w konsoli przełącze na linear pcm to w amplitunerze wyświetla mi multi ch in i teraz pytanie jest następujące które ustawienia sa prawidłowe aby dźwięk był najbardziej zbliżony do true hd. Może jest inny sposób podłączęnia oraz ustawień ?.
 

landr

Member
Witam, linear pcm będziesz miał DD true HD i Dts HD, mówiąc w uproszczeniu PS3 będzie wypuszczać pojedyńcze kanały R L C i Sl Sr itd..w konfiguracji 5.1 i dodatkowe dwa kanały w konfiguracji 7.1 stąd na displayu multi ch...jak podłączysz źródło które wypuszcza bitsream np.nowa PS3 to Ci wyświetli DD true HD i Dts HD.
 

kret020573

New member
Witam posiadam ampli marantz sr 6005 ale mam problem mianowicie :

Ps3 podłączona jest kablem hdmi do amplitunera , a z amplitunera wychodzi kabel hdmi do tv i tutaj zaczynają się schody a dokładnie chodzi o dźwięk jak wiadomo konsola ( FAT) nie wysyła syhnału bitstream dla dźwięku Dolby TrueHd oraz Dts Hd. Przykładowo jak włanczam film na blu -ray który posiada dźwięk Dolby true hd i w konsoli mam ustawione bitstream to na amplitunerze wyświetla mi Dolby Digital natomiast jak w konsoli przełącze na linear pcm to w amplitunerze wyświetla mi multi ch in i teraz pytanie jest następujące które ustawienia sa prawidłowe aby dźwięk był najbardziej zbliżony do true hd. Może jest inny sposób podłączęnia oraz ustawień ?.
witam,
6005 to nowy model czy znalazłeś coś jeszcze co cię zirytowało w tym modelu? Planuje podobne rozwiązanie podłaczenia tylko że z modelu 5005 (z tym że ja mam PS3 slim).
 

pbx

New member
witam,
6005 to nowy model czy znalazłeś coś jeszcze co cię zirytowało w tym modelu? Planuje podobne rozwiązanie podłaczenia tylko że z modelu 5005 (z tym że ja mam PS3 slim).

Napisze tak wybrałem ten model gdyż kupiłem go w cennie modelu SR 5005, posiadacze ps3 slim mają hd po bitstreamie wiec macie lepiej ( tak myśle ) co mnie zairytowało napewno to że jest troche odchudzony co do poprzednika SR 6004 np: 2x hdmi out , SR 6005 ma tylko 1 . Waga SR 6005 odchudzony o 2 kg napewno nie na obudowie tylko na tym co jest w środku, natomiast ma o 50W wiecej od poprzednika. Narazie to ja go poznaje więc pewnie coś się wychaczy :).
 
Do góry