Marantz sr 5006 a 6006

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A tego to ja też nie wiem:) Albo instrukcja albo nasmaruj do Armanig, bo on jest obcykany w Marantzach. U mnie w Onkyo jak załącze tą funkcję to pali mi się dioda na ampli HDMI THRU zamiast Stand BY. Poza tym ampli wygląda jak by był wyłączony. Nie wiem jak jest w Twoim ampli. Możliwe że w Marantzach ta funkcja ma inną nazwę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kampers

Member
A wiec kolego wlasnie mialem takie cos :) Chodzilo o to ze dioda w stand by swiecila sie na pomaranczowo wyczytalem w instrukcji ze to od hdmi i neta, Powylanczalem wszystko i tak jest taki letni :p
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No ja sprawdzałem u siebie i w Stand By jest zimny. Może masz jeszcze coś załączone? Marantz 7005 to prawdziwy kombajn i samo przeczytanie instrukcji zajmuje trochę czasu. Jak czytałem instrukcję to wyczytałem że w 7005 w Stand By powinna być chyba dioda czerwona, a pomarańczowa jest właśnie przy załączeniu między innymi tych funkcji o których piszesz. Może chłopaki obcykani w Marantzach coś więcej doradzą. Możliwe że ten model jest letni w trybie czuwania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Piotrkg

New member
Również posiadam SR6006, orientuje się ktoś jak ustawić aby po włączeniu amplituner przechodził na ostatnie używane źródło np. SAT? Przy każdym włączeniu na chwile pokazuje się ostatnie źródło, a potem wskakuje na TV.
 

Piotrkg

New member
Dzięki za odp. Czyli jednak muszę się nauczyć z tym żyć, bo czasami się przydaje funkcja automatycznej zmiany źródła i regulacji głośności ;)
 

outcold

Member
Witam, aby nie zaczynać kolejnego tematu podpinam się pod ten bo i tak jest w nim dużo o SR 7005. Dziś wreszcie po małym przemeblowaniu i ustawieniach udało mi się dokonać kalibracji - efekt piorunujący :), jednak mam problem dot. 2 strefy przeznaczonej na kuchnie (chodzi o sam sygnał audio), podczas kalibracji głośniki z niej były odpięte, teraz gdy je podłączyłem nie mam w nich sygnału pomimo iż wszystko jest zrobione jak poprzednio przed kalibracją kiedy działało. Patrząc w instrukcje zastanawiam się czy teraz powinienem dokonać kolejnej kalibracji tyle ze zamiast NORMAL wybrać zone2 => Surr Back/Amp Assign ??? Pytanie kieruję głównie do Armaniq-a specjalisty od Marantzy :)
Przy okazji gdyby ktoś mógł odpowiedzieć na inne pytanie bo dalej pozostaje bez echa:
posiadam tv Samsung LE37650 + amplituner Marantz SR 7005, wszystko jest spięte kablami HDMI, problem polega na tym, że aby włączyć TV muszę najpierw włączyć dekoder UPC, TV oraz amplituner w przeciwnym razie gdy włączę sam dekoder z TV wskakuje obraz na 1 sekundę po czym znika i pokazuje się komunikat "brak połączenia, sprawdź kable". Amplituner obsługuje HDMI 1.4 ARC natomiast mój TV nie, znalazłem w instrukcji tylko że posiada hdmi 1.3. Mam pytanie czy jest sposób aby temu zaradzić, czy wgranie np nowego softu coś pomoże??? Aby tyle nie kombinować z powrotem przepiałem dekoder do TV a z TV na amplituner optykiem. Z góry wielkie dzięki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przebrnąłem już przez instrukcję i wszelakie ustawienia, kablologie, itp. Niby wszystko OK, ale mam kilka dziwnych zachowań, dlatego posiadaczy Marantzow prosiłbym o kilka pomocnych słow. Do SR6006 urządzenia mam podłączone tylko przez HDMI; te o które mi chodzi to PS3 fat (LCPM), oraz TV do wyjścia Monitor 1 (tv obsługuje ARC). Żeby nie zadawać 10-ciu różnych pytań co godzinę zsumowałem kilka tutaj:

1) Nie działa mi w ogóle przycisk AMP na pilocie, ten z czerwoną obwódką do przełączania w menu amplitunera. Mogę to zrobić jedynie naciskając AMP MENU. Czy przycisk te działa w jakiś określonych trybach?

2) Kiedy w amplitunerze przełącze zródło na TV, w cale nie przełącza się na telewizję, widzę jedynie logo marantz. By oglądać telewizję muszę użyć pilota od TV w telewizorze wybrać HDMI na którym jest amplituner. Wtedy słyszę dźwięk z ampa i tu jest OK, ale z kolei nie mam żadnych informacji na ekranie telewizora, o głośności (jedynie słuchowo), o trybie surround, itp. Oczywiście mam ustawione HDMI Control ON zarówno w ampli jak i tv. Pozostałe urządzenia OK, włączają i wyłączają się automatycznie wraz ze zmianą źródła. Wygląda to tak jakby jedynie urządzenie wyjściowe, czyli TV, nie przełączało się automatycznie (dodam, że telewizor włącza się razem z amplitunerem, ale nie przełącza na telewizję gdy wybrane jest w ampli TV).

3) Jak sprawdzić czy BD lub ampli podaje dźwięk HD (Dolby True HD, DTS Master Audio)? Mam kilka próbek audio HD i gdy puszczam je na PS3 to nie ma dźwięku, Dźwięk słychać jedynie z próbek Dolby Digital 5.1 oraz DTS. Firmware plejaka najnowszy (4.25), wyjścia audio na HDMI ustawione na automatycznie i zaznaczone są wszystkie. Mam filmy BD z dźwiękiem HD, ale nie wiem jak sprawdzić jaki właśnie jest podawany czy HD czy zwykły pomimo wybrania audio HD. PS3 podaje Linear PCM, ale jak sprawdzić w ampli jaki aktualnie dekoduje?

4) Nie odtwarza mi muzy ze smartfona na Androidzie podłączonego po USB, ale o tym akurat instrukcja nic nie mówi. Myślałem, ze skoro obsługuje iPhona to Androida też. Dyski, pendrive’y, serwery, śmigają.

5) Czy istnieje analogiczna aplikacja na Androida jak iTunes dla jabłuszka? Byłoby nieźle, tym bardziej, że ampli wyśmienicie radzi sobie z funkcjami sieciowymi, na androida ściągnąłem aplikacje do sterowania Marantzem i działa pięknie, dlatego myślę, ze jest coś podobnego a’la iTunes do streamowania muzy z androida?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, szczególnie naszego specjalisty marantzowego :)
 

Piotrkg

New member
1) Ten przycisk ma działać w taki sposób, że wybierasz jakim urządzeniem chcesz sterować np. oglądasz satelitę (przy założeniu że zaprogramowałeś pilot dla tunera) i na pilocie masz ustawione SAT, w tym momencie nie zmienisz parametru surround, aby to zrobić wciskasz raz AMP i sterujesz funkcjami amplitunera pozostając na źródle SAT, aby potem znowu sterować tunerem klikasz raz SAT

2) Jeżeli chcesz oglądać coś z TV, to pomiń krok włączania w ampli tego źródła jak zmienisz pilotem od TV na TV to amli sam zmieni źródło. Aby sprawdzić tryb surround itp wciśnij przycisk STATUS na froncie ampli

3) Żeby sprawdzić co obecnie trawi amplituner wciśnij STATUS na froncie lub STATUS OSD na pilocie, tam masz wszystkie parametry opisane. Odnośnie PS3 -> ustawienia -> ustawienia wideo -> BD- Fromat wyjścia audio (cyfrowy) -> Bitstream (bezpośredni), według mnie powinno pomóc. Nie mam obecnie żadnego filmu z DTS HD, żeby sprawdzić

4) W zależności od modelu telefonu, poszukaj programu który po podłączeniu będzie zgłaszał telefon jako Mass Storage, pewnie zgłasza jako MTP

5) https://play.google.com/store/apps/...vbS5idWJibGVzb2Z0LmFuZHJvaWQuYnViYmxldXBucCJd myślę że to powinno spełnić wymagania, warte pieniędzy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Mam dekoder Nki ADB 2849, i za chiny nie chce mi sie uczyć pilot marantza funkcji dekodera, ale cóż, nie przeszkadza mi to wielce, więc nie sprawdzę, bo ps3 to bluetooth. Innych urzadzen na razie nie posiadam.

2) Ok, ale tez tak jest u Ciebie, ze nie masz zadnych informacji na ekranie telewizora podczas oglądania telewizji, w momencie np. zmiany glosnosci? Troche to dziwne. Wydaje mi się, ze chyba cos przestawilem, bo jak sadze, kilka dni temu jak włączałem ampli to tv też się wlaczał i widziałem pasek glosnosci podaczas jej zmiany, a teraz muszę właczyc tv osobno i info brak. Gasi się natomiast razem z amplikem.

3) Z fatką chyba nie do końca jest tak jest jak piszesz, o ile mi wiadmo, to dopiero w slim dajesz bitstream, a z fatką dajesz LPCM.
Jak mam LPCM i robie podglad na Top Gun – jest Dolby True HD 5.1 , ok. 4 Mb/s, a na osd w ampli widzę Multi Chanell In
Jak daje na Bitstream to mam na ps3 tylko Dolby Digital 640 kb/s i dolby digital w ampli, wiec chyba jednak jest OK z tym LPCM, tylko ciekawe czemu te probki są uwalone, sciagane z 2D High Definition Trailers (HD) - Demo World

4) Oczywiście, tela przestawiłem na pamięć masowa ale ampli nadal go nie widzi, jak daje pendriva to od razu wskakuje dodatkowa pozycja, a tu nic. Może jednak nic z tego…

5) Może nie być złe, a znasz jakie darmowe odpowiedniki?
 
Ostatnia edycja:

Piotrkg

New member
2) Właśnie nie wiem od czego to zależy, czasami przy zmianie poziomu głośności pokazuje mi się na tv grafika od HDMI CEC ze skalą głośności

3)Nie zrozumiałem, że FAT ;) Ale z tego co się orientowałem kiedyś to właśnie dopiero w SLIM wprowadzili ten bitstream, bo Ty zapewnie masz bitsream downmix.

4) To dziwne, w każdym razie przyzwyczaj się do DLNA wygodlniej raczej ;)
 

juve25

New member
Również posiadam SR6006, orientuje się ktoś jak ustawić aby po włączeniu amplituner przechodził na ostatnie używane źródło np. SAT? Przy każdym włączeniu na chwile pokazuje się ostatnie źródło, a potem wskakuje na TV.

Mam ten sam problem:neutral:
Wyłączyłem HDMI Control i wszystko jest OK ale..... mam podłączony dysk zewnętrzny do TV i po wyłączeniu HDMI Control włączając coś z dysku zewnętrznego nie ma dźwięku :?
 
Do góry