Marantz sr 5006 a 6006

kordonio

New member
Czy poza dodatkowym wyjściem HDMI jest jeszcze jakiś argument żeby nabyć ampli Marantz sr 6006 zamiast 5006??

Dodam że różnica to ok. 1000 PLN

Do słuchania stereo na Cantonach GLE 490.2
 

bagiennik

New member
Bez reklam
2 Hdmi może sie przydać np. do projektora
Pre Out'y sie przydadzą gdybyś kiedyś chciał mieć dobre stereo ;)
Jak masz żeby dołożyć to warto ;)
 

outcold

Member
Też się nad tym zastawiałem czy warto, aż w końcu umówiłem się do salonu na odsłuch... najlepiej jest na sobie sprawdzić :). Rożnica jest i to dosyć duża, sam byłem zaskoczony gdy w trakcie odsłuchów zmieniliśmy 5006 na 6006. Dla mnie o wiele bardziej szczegółowy, choć 5006 tez nie jest zły. Porównywałem jeszcze yamahę RXA1010 jednak nie przypadła mi do gustu.
 

d@miano

New member
A który ampli lepszy Marantz SR6006 czy Harman Kardon AVR460?
Chodzi mi o stereo, bo w kinie myślę, że obydwa sobie poradzą.
Wie ktoś może jaka jest moc zasilaczy obu? Który zagra mocniej, głośniej?
Muzyka różna: house, klubowa, rock, filmowa...
Marantz jest 7.2 czyli w perspektywie 2 suby do kina :) Małe Multikino ;)
Ewentualnie czy SR5006 nie można ustawić w tym samym rzędzie co AVR460?

W testach wyczytałem, że AVR460 ma rzeczywiste 106W w stereo, ale porównywany jest z serię 5000, więc 6006 to półka wyżej? Nigdzie nie piszą o mocy zasilaczy. SR5006 w teście 145W w stereo! Jest aż tyle mocniej niż w Harmanie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podstawowa zaleta jak dla mnie, że nie ma problemów z awaryjnością w Marantzach jak to bywa w przypadku ampli HK. Mocy będziesz miał aż nadto. Zasilacz w 5006 czy 6006 to jest ponad 600W, chyba jest 650W, więc dość porządny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rudeford

New member
Czy modele 5006 i 6006 mają regulacje tonów niskich i wysokich? Gdzieś czytałem, że 7005 ma chyba nawet coś w rodzaju equalizera. Drugie pytanie dotyczy automatycznej kalibracji audio. Czy można wykonać ją dla danego wejścia HDMI, ewentualnie wykonać 2 i dowolnie wybierać. Słucham z dwóch różnych miejsc, gdy gram siedzę prawie na środku pokoju i tam bas jest mały. Natomiast gdy oglądamy filmy siedzimy znacznie bliżej tylnej ściany a tam basu jest aż za dużo na tych samych ustawieniach.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Regulację basu i sopranu posiada raczej każdy ampli. Co do kalibracji to możesz ją przeprowadzić w kilku miejscach odsłuchowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zeby nie zakladac nowego teamtu. Mam od kilku dni Marantz SR6006 i zaczynają się hocki klocki. Czytam grzecznie instrukcję, dobrnałem do radia (analogowego), i mam problem:

1) ampli podłączony jest pod TV kablem HDMI, do wyjscia nr1. Kiedy przełączam się na rózne żródła przy włączonym tv widzę duze logo marantz na prawie calym ekranie, nawet takich źródeł jakie są nie aktywne. Po nacisnięciu "amp menu" mozna wejsc w ustawienia i grzebać. Jednak kiedy wybieram źródło "tuner" radio słychać, lecz natychmiast gaśnie komunikacja z telewizorem. brak menu w tv, brak wyswietlania czegokolwiek na tv, a wiec mozliwosci ustawien, zaprogramowania stacji, itp. Na okrągłym wyświetlaczu w ampli też po kilku sekundach gasną wszelkie informacje, radio gra, a ampli wygląda jakby był wyłączony, zero displaya. Gdyby nie dioda to bym tak myślał. Na innych zródłach jest OK. Z pozycji "tuner" nie mogę wejść w amp menu (GUI). Wygląda to tak, jakby wysyłanie informacji z pozycji Tunera było zwalone, nie pokazuje się nic ani na tv, ani na okrągłym wyświetlaczu, mimo, ze instrukcja pokazuje nawet screeny z ustawien radia poprzez telewizor. U mnie to niemożliwe.

Jak jest u Was, armanig, black, inni?

2) Tez tak cieżko chodzi potencjometr?

3) Też trzeba mocno podkręcic by było coś słychac (30-20 dB)?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdz czy nie masz wlaczony PURE DIRECT przy korzystaniu z tunera.
Jezeli tak jest, to gasnie po kilku sekundach wyswietlacz na ampli i wyglada na "martwy".
Co do pytania 2 i 3, to tak, aczkolwiek jest tam sporo ustawien co do dzwieku, mozna podbijac tony cos na zasadzie loudnessa, to tak na szybko z pamieci. Jest tego sporo w ustawieniach.
 
Ostatnia edycja:

T75

New member
Zeby nie zakladac nowego teamtu. Mam od kilku dni Marantz SR6006 i zaczynają się hocki klocki. Czytam grzecznie instrukcję, dobrnałem do radia (analogowego), i mam problem:

1) ampli podłączony jest pod TV kablem HDMI, do wyjscia nr1. Kiedy przełączam się na rózne żródła przy włączonym tv widzę duze logo marantz na prawie calym ekranie, nawet takich źródeł jakie są nie aktywne. Po nacisnięciu "amp menu" mozna wejsc w ustawienia i grzebać. Jednak kiedy wybieram źródło "tuner" radio słychać, lecz natychmiast gaśnie komunikacja z telewizorem. brak menu w tv, brak wyswietlania czegokolwiek na tv, a wiec mozliwosci ustawien, zaprogramowania stacji, itp. Na okrągłym wyświetlaczu w ampli też po kilku sekundach gasną wszelkie informacje, radio gra, a ampli wygląda jakby był wyłączony, zero displaya. Gdyby nie dioda to bym tak myślał. Na innych zródłach jest OK. Z pozycji "tuner" nie mogę wejść w amp menu (GUI). Wygląda to tak, jakby wysyłanie informacji z pozycji Tunera było zwalone, nie pokazuje się nic ani na tv, ani na okrągłym wyświetlaczu, mimo, ze instrukcja pokazuje nawet screeny z ustawien radia poprzez telewizor. U mnie to niemożliwe.

Jak jest u Was, armanig, black, inni?

2) Tez tak cieżko chodzi potencjometr?

3) Też trzeba mocno podkręcic by było coś słychac (30-20 dB)?
Czesc.Odnosnie pkt.3)Nie mam marantza ale zaraz po kupnie yamahy 1010 tez bylem zdziwiony ze musze zchodzic tak nisko z dB(to juz denon 1912 gral glosniej)Jak sie pozniej okazalo to w ustawieniach bylo ze mozna krecic nie do zera a do +16 bodajze a to zmienia calkowicie postac rzeczy.Pozdr.
 

juve25

New member
Masz kolego pełną instrukcje w PL???
W piątek zakupiłem 5006 w Saturnie i po rozpakowaniu pudła znalazłem w środku tylko nie wielką instrukcje w bodajże 6 językach w tym nie w PL ,płytkę. :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry