Marantz SR 5005 opinie

kret020573

New member
witam,
Panowie mam pytanie odnośnie Marantza SR 5005 czy warto wchodzić tę nowośc czy może zakupić model starszy ale wyższy SR 6004. Do wydania mam ok 3,5 kPLN na amplituner. Początkowo zastanawiałem się nad modelem NR 1601 ale sprzedawcy polecili lepiej wejśc w serie 5000 lub 6000 docelowo ma to zadrać z zestawem MonitorAudio RadiusHD.
 

zachary213

New member
Mam podobny temat
Rozważam Onkyo 708, Denon 2310, i Marantz 5005.
Denon jest o.k. chociaż to starsza wersja z HDMI 1.3
Trzeba posłuchać, bo Marantz to totalna nowość.
Jeśli jesteś ze Śląska to możemy razem uderzyć na odsłuch do Top HiFi w Katowicach.
 

kret020573

New member
Mam podobny temat
Rozważam Onkyo 708, Denon 2310, i Marantz 5005.
Denon jest o.k. chociaż to starsza wersja z HDMI 1.3
Trzeba posłuchać, bo Marantz to totalna nowość.
Jeśli jesteś ze Śląska to możemy razem uderzyć na odsłuch do Top HiFi w Katowicach.

niestety nie jestem ze Śląska ale z W-wy no cóż tu jak nigdzie indziej można porównać jak brzmi taki czy inny model ampli. Pytałem o model 5005 bo to nowość i cenowo porównywalny z 6004 (model wyższy ale starszy). Wybór takiego czy innego ampl to sprawa zupełnie indywidualna mi najbardziej podpasował marantz w stereo deklasuje moim zdaniem denona, yamahe i onkyo. Nie tak dawno byłem w saturnie i włączyłem marantz NR1501 taki mały niepozornie wygladający ampl a obok stała yamaha 765 którą zachwalał sprzedawca jakiemus nadzianemu facetowi i już miał gościu kupić tę yamahę (jakieś 4 czy 5 kPLN z głośnikami) ale no właśnie zwrócił uwagę na marantza którym właśnie sie bawiłem i zadał magiczne pytanie a co bym ja kupił no cóz totalny kosmita chce wydać 4-5 koła na sprzęt o którym nie ma najmniejszego pojęcia. Dziwna sprawa jak pytasz sprzedawce w takim czy innym sklepie ze sprzętem RTV o amplit to zaproponują wszystko tylko nie marantza podobnie ze sprzedawcami na takich portalach jak ten. Nie wiem z czego to wynika może zarobek na sprzęcie typu marantz jest najmniejsza a na pozostały modelach o wiele większa. Tak naprawde ludzie kupują sprzęt biorąc pod uwagę opinie innych kupujących a ci z kolei brali pod uwagę opinie tych którzy kupowali przed nimi i spirala się nakręca bo wszyscy maja to samo. Trochę poczytałem opini na temat ampli róznych marek i sztuką jest znaleźć coś sensownego na temat modelu SR5003, 5004 lub 6004 wszyscy mają to samo.
 
Do góry