Marantz sr 5003 & Magnat Quantum 507

Piotrv8

New member
Witam wszystkich zainteresowanych .
Ostatnio nabyłem amplituner Marantz sr 5003 oraz kolumny Magnat Quantum 507 .
Ze względu iż mało jest artykułów na temat tego sprzętu, chciałem troszkę go wam przybliżyć .
W roli głównej :
Marantz sr 5003 ( używany )
Magnat Quantum 507 ( używane )
Panasonic DPM 120 ( nowy )

Pierwszy był Marantz sr 5003, głównymi kryteriami były : moc zasilacza (600w) niezawodność , jakość materiałów , wydajne końcówki mocy oraz wygląd i cena , wszelkiego rodzaju dodatki bajery nie wchodziły w grę , wychodziłem z założenia im więcej tego tym bardziej awaryjny będzie sprzęt a jakość dźwięku spadnie na dalszy plan. Strasznie trudno jest poszukać produktów Marantz'a z serii sr 500x , 600x itp a jeśli już są to za nie małe pieniądze. Może chodzi o ich niezawodność i jakość ...
Tak więc po miesiącach szukania, czytania artykułów , czasopism, recenzji wybrałem ten model .

Panasonic DPM 120 - tutaj było szybko , ten model polecił mi BlackNinja (wielkie dzięki sprzęt spisuje się świetnie )

Magnaty Quantum wybrałem po równie długim szukaniu jak w przypadku Marantza. Ciężko było gdyż pasują do niego kolumny a wyeksponowanych skrajach pasma. Faktycznie jest głośno ładnie ale ...

Właśnie ale nie do końca wyszło to czego się spodziewałem w stereo (amplituner wybrałem gdyż wciąż szukam pozostałych kolumn do skompletowania zestawu 5.0 ) myślałem że w stereo będzie troszkę lepiej , a tak to dźwięk jest przylepiony do kolumn , nie roznosi się po pokoju jak w zestawach 5.1 troszkę mnie to martwi. Jest w planach opcja kupna wzmacniacza stereo Marantz PM tylko jaki model dobrze zasili te kolumny ? ;/
A może to złe ustawienie kolumn i mały pokoik :D 3.5x4.5m
Może kable które są nie najlepsze przyznam , ale mam na oku 4mm .

Jeszcze jedno , sygnał dźwięku idzie od blu-ray kablem HDMI do telewizora a od niego optycznym kablem do amplitunera . Może w tym jest błąd ?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale co jest nie tak?
Wzmak stereo zawsze zagra lepiej niż ampli.
BD przez HDMI do AMpli i z ampli HDMI do TV i tylko tak do kina
Do stereo można pokusić się połaczyc odtwarzcz ampi tez po RCA i muzy słuchac analogowo, a nie cyfrowo.
 

Piotrv8

New member
Troszkę liczyłem że zadra to jak typowe wieże stereo , a gra poprawnie lecz nie czuć tego stereo , tej przestrzenności :D może zbyt dużo oczekuje .
1 to szukam dodatkowych głośników do 5.0 z tej serii + beta sub 30
2 wymienię kable ułożę to jakoś by poprawnie podłączyć może faktycznie masz rację że mam źle podłączony ale chciałem uniknąć połączenia wideo blu-ray z amplitunerem gdyż :
- ampek nie obsługuję 3d
- podejrzewam że osłabi jakość obrazu zważając iż ma już swoje lata i gorzej współpracuję z nowszymi sprzętami .
Połączając analogowo nie tracę na jakości i przestrzenność w systemie 5.1 ?
Ostatecznie moją wizją jest podłączenie laptopa amplitunera bluray i telewizora ( obsługa laptopa zdalna poprzez bezprzewodową myszkę i klawe )
Myślałem o połączeniu :
Laptop <HDMI> Ampli<HDMI>TV ( dżwięk i obraz )
Bluray <HDMI>TV(obraz dźwięk) <optyczny>Ampli (dźwięk)

lub

Bluray<HDMI>TV (obraz) i Bluray<optycznie bądź jak nie straci na jakości analogowo> Ampli (dźwięk)

opcji mnogość , ciężko znaleźć złoty środek :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wzmak będzie miał tą przestrzennosc, ampli już niekoniecznie.
Jeśli ampli nie ma 3d to ok, BD po HDMI do tv, a dźwięk z BD puść po optyku do ampli (będziesz miał 3d, ale bez audio HD), po HDMI nie masz 3d, ale za to audio HD. Wybór należy do Ciebie.

Analogowo będziesz słuchac tylko muzyki stereo, a film poleci cyfrowo 5.1, to nie ma związku. Musisz posluchac, bo może okazac się, ze z tymi sprzętami nie będzie zauważalnej roznicy w słuchaniu muzy stereo za pomocą analoga i cyfrowo.
 

Piotrv8

New member
Hmm to ciekawe , a co to jest audio hd ? Czy mówisz o dźwięku 5.1 i wszystkimi podobnymi sygnałami ? Czy kabel optyczny nie przenosi takiego sygnału ?
Jeśli o to chodzi mogę obejść się bez 3d , już oglądałem kilka filmów efekt jest fajny ale uciążliwy dla oczu.
Ok ost kwestia sygnał dźwiękowy z TV puścić optykiem do ampli i to będzie najlepsze rozwiązanie ?

Dla nie wtajemniczonych zdjęcia Marantza od kuchni :
http://www.avland.co.uk/marantz/sr5003/rearlrg.jpg
i od frontu
http://www.productwiki.com/upload/images/marantz_sr5003.jpg


A oto Panasonic
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/...Wiu8FgHSmvD9Ue4JM_Hg3ybiSDzOuSyNSN6MudVxHIhhK
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli nie zalezy Ci na 3D to pierwotna wersja z postu nr 2.

Tak, pisząc audio HD miałem na mysli sciezki dźwiekowe audio na plytach BD typu DTS Master Audio lub Dolby True HD. To przeniesie tylko kabel HDMI, Optyk już nie. Dzwiek bedzie, ale w zwykłej jakosci Dolby lub DTS. Tak wiec masz dylemat; albo 3D bez dzwieku najwyzszej jakosci w filmach (nie myl ze sluchaniem myzyki) albo super audio a obraz 2D.
Tylko piszę tu wyłącznie o odtawrzaniu filmów z plyt BD. Z DVD lub z filmow z telewizji nie uzyskasz audio HD, bo zwyczajnie nie są emitowane lub nagrywane na płyty.

Jesli Twoj tv oraz ampli nie obsługuje ARC (nie wiem, ale ampli raczej nie) to tak jak piszesz, do przesyłania audio z telewizora do ampli optyk i po kłopocie.
 
Ostatnia edycja:

Piotrv8

New member
Wielkie dzięki za wyjaśnienie dlaczego i jak podłączyć amplituner blu-ray i TV.
Mam nadzieję, że informację te przydadzą się także osobą zaglądającym tutaj.
Za jakiś czas postaram się wyhaczyć jakiś wzmacniacz Marantza (pm 6003 lub pm 6004) i opiszę wrażenia .

pozdrawiam :)
 
Do góry