Marantz sr 4003 + mission mv-8 dzwiek masakra

manius55555

New member
WItam. Jestem nowy na forum i przepraszam ze wale zaraz z problemem.

Ale kupilem kino takie jak w tytule i wielce sie rozczarowalem. Skusilo mnie to ze sluchalem sr 4002 z mv-6 nizszy model i kolumny i graly dobrze przynajmniej dla mnie byl fajny bas i wysoka gora. Panowie w MM mowili ze to jest ten sam ampituner tylko inaczej wyglada a glosniki beda grac o wiele lepiej tylko musza sie rozgrzac. Wiec pytanie czy ten zestaw naprawde tak zle gra, czy cos jest nie tak, amplituner a moze kolumny Jezeli ktos moze pomoc to bardzo prosze!!!!!!
 

Gohan111

Member
Daj im pograć . Możliwe że słuchałeś wystawowych wygrzanych JUŻ zestawów. Każda kolumna prosto z kartonu potrzebuje średnio około 100 godzin grania (rzecz względna) i dopiero po tym czasie głośniki pokazują na co je stać :) podobnie jest z elektroniką :p

wpisz w google wygrzewanie :) i poczytaj :)

pozdrawiam!!!

ps.

zakładam oczywiście że z podłączeniem wszystko jest ok nie pomyliłeś "+" z "-" etc.:rolleyes::rolleyes:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie wiem jak ampli, ale missiony mają to do siebie, że potrzebują około miesiąca, by się "ułożyć", do tego czasu bas będzie raczej "drewniany" (soprany raczej się nie zmieniają)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mieliśmy też bardzo duży problem że na sklepie grało rewelacyjnie , a u klienta w domu było kiepska akustyka i fatalnie . Więc trzeba uwzględniać czekające warunki.
I uważam że powinieneś poprostu poprosić o wymianę - nie powinno być żadnego problemu.
 

manius55555

New member
Dziekuje za odpowiedz:)
Wiec tak, napewno zle nie podlaczylem bo sprawdzalem kilka razy....
Czy sie wygrzeja mam taka nadzieje, ale one sa z wystawy i troche tam graly. Wczoraj, mysle sobie zobacze jak jest na filmie. I po kilku prubach mialem dosyc tak jak by z deski gralo a nie z glosnika. Nie wytrzymalem poszedlem do kunpla po stara wieze pionieer ma moze ze 20 lat taka w calosci, podlaczylem i sie jeszcze bardziej wkurzylem. Niby nic specjalnego, ale napewno lepiej niz zagral ampituner. Wiec teraz sam juz nie wiem.
Czy z nim cos nie tak a moze tak ma byc, ale jak sluchalem sr 4002 gral o niebo lepiej a moze i dwa nieba:roll:
Szwagier ma Onkyo 518 z gkosnikami M Audio 9920 i powiem ze ja to nie moge stanac obok.

Dzwonilem i pytalem o wymiane, ale jakos nie chetnie chca. Dzis albo jutro podepne pod onkyo i zobacze tez na szwagra glosnikach ale rece juz mi opadly. Nie wiem co zrobic!!!
 

manius55555

New member
Postanowilismy z zona ze wymienimy zestaw tylko nie wiemy na co a duzego wyboru nie ma:(

Wiec raczej ma sluzyc do ogladania filmow i sluchania radia od czasu do czasu moze jakas plyta CD. Jak juz CD to muzyka lekka latwa i przyjemna czyli dance z fajnym basem szkoda ze sr 4003 nie moze tego dostarczyc

Mamy do wyboru
Onkyo 518 z klipshami F1
rowniz Onkyo z M Audio 900
Marantz 4002 z mission MV-6 (bo tam nie gral zle)
i sa jakies Yamahy

Prosze o jakies podpowiedzi!!!
 

don111

Banned
no niestety tak właśnie jest z amplitunerami, zwłaszcza tymi niskimi - mierna dynamika i kiepski bas to pierwsze co się rzuca w oczy a raczej w uszy słuchaczowi
tamten zestaw w sklepie mógł lepiej zagrać bo mv6 są mniej wymagające pod względem mocy i amplituner dał radę je przyzwoicie wysterować, na pewno wpływ miała także akustyka pomieszczenia i jego powierzchnia
ile metrów ma Twój pokój ?
 

vandel

New member
mam marantza sr 4002 i yamahy 8900 i tez mialem problemy na poczatku problem nie bylem zadowolony (sprzet kupilem w ciemno polegajac na cudzych opiniach) ale pomogla odpowiednia kalibracja z mikrofonem, troche prob ustawienia ich w pomieszczeniu i czas az sie kolumny rozgrzaly i teraz naprawde graja fajnie, a po zakupie suba jamo 200 i blu pioneer jestem w pelni zadowolony. pozdrawiam
 

matias2004

New member
Z tym wygrzewaniem to dobre dla sprzedawcow , i chyba oni to wymyslili , niech pograja w domu , najlepiej tyle zeby minal okres po ktorym juz nie mozna oddac.
Mialem u siebie taki przypadek ze w domu sprzet zagral paskudnie i sprzedawca oczywiscie wyjechal z wygrzewaniem (brzmi audifilsko i profesjonalnie).Trzeba bylo wymienic na ampli 2xmocniejszy i glosniki troche wieksze , oraz dodac dywan i uzupelnic scienne ozdoby.
 

don111

Banned
wygrzewanie to nie ściema, chociaż różnica nie zawsze jest spora, zależy od konkretnych kolumn
zazwyczaj te z miękkim zawieszeniem niewiele zmieniają swoje brzmienie a te z twardym dość znacznie - dlatego muszą pograć dłużej (kilka tygodni intensywnego grania)
 

manius55555

New member
Wiec tak :
pokoj ma 4.5 na 4 do tego mebloscianka i zestaw wypoczynkowy(maly)

moze racja ze powinny sie dogrzac albo ze za slaby amplituner

ale wczoraj wziolem kolumny do szwagra na onkyo 518 tez efekyu nie bylo zadnego ale tak dawalismy z onkyo ze u mnie w missionach poszy w oby dwuch gwizdki:( to nie wiem czy one znowu taka duza moc maja

teraz juz calkiem nie wiem o co chodzi i co zrobic


Vandel ale ty masz kolumny z najwyszej polki yamahy wiec to musi zagrac u mnie jak bys slyszal to za glowe bys sie zlapal i zapytal co to jest gdzie dzwiek tak jak by z starych unitry albo unimorow

dzis wezme mOj ampli do jego glosnikow ma tylko M Audio 9920 jak zagra lepiej niz jego 518 to wiem ze wina byly glosniki ale watpiw w to

Chce wam podziekowac za wszelkie porady w tej kwesti.
 

manius55555

New member
don111 napisał:
wygrzewanie to nie ściema, chociaż różnica nie zawsze jest spora, zależy od konkretnych kolumn
zazwyczaj te z miękkim zawieszeniem niewiele zmieniają swoje brzmienie a te z twardym dość znacznie - dlatego muszą pograć dłużej (kilka tygodni intensywnego grania)

don111 jezeli ja w missionach mam twarda mebrane to moze jest jakas szansa ze beda lepiej graly

a powiedzcie czy ampli 4003 moze dac gorszy dzwiek od 4002 bo jakos ciagle mnie to meczy i czy amplitunery tez sie dogrzewaja...
 

don111

Banned
manius55555 napisał:
don111 jezeli ja w missionach mam twarda mebrane to moze jest jakas szansa ze beda lepiej graly

a powiedzcie czy ampli 4003 moze dac gorszy dzwiek od 4002 bo jakos ciagle mnie to meczy i czy amplitunery tez sie dogrzewaja...
jest szansa tylko pewnie tak jak ktoś wyżej wspomniał, minie czas na oddanie sprzętu ;)
co do tego 4002 to owszem, nowy model może być gorszy, co roku wychodzą okrojone "oszczędne" modele, bajerów, złącz przybywa a np amplituner traci na wadze :)
ale nie twierdze że tak musi być w tym przypadku...


to teraz w ogóle będziesz mógł wymienić sprzęt jak spaliliście głośniki ? nie wydaje mi się...
swoją drogą jak bardzo rozkręcaliście głośność w tym amplitunerze i nie dawało to mocnego efektu dźwiękowego w kolumnach to znaczy że ten amplituner jest po prostu za słaby
możliwe też, że te kolumny mają albo niską skuteczność albo niebezpieczną impedancję (chociaż w tym przypadku powinno się włączyć zabezpieczenie w ampli), dlatego głośno nie było a mimo to słaby amplituner się już przesterowywał i padły te wysokotonowce (to klasyczny przypadek)

---
spróbuj podłączyć do wzmacniacza te kolumny, nawet w sklepie - będziesz wiedział czy to wina amplitunera czy może jednak to różna akustyka pokoju
 
Ostatnia edycja:

manius55555

New member
Dzis ostatni dzien w domu odsluchiwalem go kilka godzin na tych spalonych gwizdkach
i doszedlem do wniosku ze jednak bas jest ale tak niski ze nie zawsze go slychac czy to mozliwe? piszw ze od 35Hz czestotliwosc sie zaczyna
przestawialem kolumny gzie tylko sie dalo moze zaczynaly sie wyrabiac nie wiem

ale jutro i tak jade wymienic
sam nnie wiem co mi powiedza nie wiem jeszcze czy wymienie czlu zestaw czy oddam tylko kolumny
 

don111

Banned
a bawiłeś się w kalibrację amplitunera ? opóźnienie i wzmocnienie ma być równe dla frontów jak siedzisz pośrodku, inaczej bas się znosi
 
Do góry