Marantz SR 4003 czy Yamaha RXV 663

kedziart

New member
Witam serdecznie,

zastanawiam sie nad kupnem pierwszego KD i im wiecej czytam tym mam wiekszy metlik w glowie. Zaznaczam ze nie przesluchalem jeszcze niczego bo chcialbym jak najbardziej zawezic kryteria.

Co do % muzyka/KD to tak 60-40

Interesuje mnie co sadzicie o tych dwoch modelach - wiem ze SR 4003 jest dosc nowy, najnizszy z oferowanych przez Marantza i tu sie troche boje.

DVD i kolumny do tego tez nie wybane :(

jakies sugestie?

To moze z innej strony...

dzis znalazlem oferte:

Marantz SR4003 + Marantz DV4003
+ kolumny Yahama NS-8900, NS-P8900

cena:3599PLN

co wy na taki zestaw lub co innego w tej cenie warto kupic?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trafo

New member
Ja napiszę tylko tyle, że też miałem dylemat co kupić i proporcje podobne 60% muza / 40% film.
Wiesz co - nie da rady inaczej jak jechać i posłuchać. Różnice pomiędzy kolumienkami i ampli są ogromne. Sam byłem w szoku. Oczywiście przesłuchać w jakimś odpowiednim miejscu - nie w Media.
Ja słuchałem Y663 oraz O 606 z kolumienkami Dali, JBL oraz Klipsch (jest tam gdzieś wątek w KD).

No i skończyło się na...

stereo CA i kolumienkach MA RS6. No i znacznym przekroczeniu budżetu. I bez ampli do KD.

No bo jak twierdzą niektórzy na tym forum (a ja się zgadzam) posłuchanie może zaboleć. Ale bez tego nie ma sensu kupowanie - to tak jakby pojechać do MM i wrzucić do kosza pierwsze co stoi ;) .
 

kedziart

New member
No to mnie pocieszyles z ta zmiana na stereo ;)

ciekawe czy mozna "kupic" sprzet w jakims MM czy innym Saturnie i oddac jesli po przesluchaniu w domu jest kiszka? ma ktos jakies doswiadczenia w tym zakresie?
 

trafo

New member
Osobiście nie wiem, nie pytałem w tych sklepach. W innych, mniejszych, z którymi rozmawiałem nie ma takiej opcji. Wiesz, głośniki jednak mogą być chyba dość łatwo uszkodzone mechanicznie.

No i temat wygrzania sprzętu. Jednak po przywiezieniu nówki do domu na 100% nie zagra to tak jak sprzęt stojący i grający już jakoś. Może zatem lepiej jednak posłuchać wygrzanego sprzętu.

A co do zmiany na stereo. No wiesz, KD kupię ale jakieś tańsze z pre-outem i już (jak dozbieram kasy bo już znacznie przekroczyłem budżet). Jednak przemyślałem, że na to 40% filmów tylko niewielka część wymaga nagłośnienia (często oglądam polskie produkcje młodego pokolenia i takie tam), a zatem to muzyka jest górą. A różnica pomiędzy wzmakiem AV i stereo w tej samej cenie jest porażająca :mrgreen: .
 
Do góry