Marantz seria 6003

Witam
Czy ktoś kupił/przesłuchiwał już cd i wzmaka nowej serii 6003 ? Zastanawiałem się na kupnem stereo marantza pod kolumny ma rs8. Może ktoś miał okazje porównać nowy wzmacniacz pm6003 z pm8003, i mógłby napisać coś o wnioskach ? Wiem ze ten pierwszy ma mniejszą moc,ale jak wypada dźwiękowo w porównaniu ze starszym, ale mocniejszym bratem ?
 
Kiki.
Zamieniam starutki zestaw, składający się z klocków technicsa i kolumn Norsk Audio, na nowy. W tej chwili dzielony Technics SU-A900D napędza kolumny Monitor Audio RS8. Kable głośnikowe Tara Labs Helix 6. Muszę kupić nowy wzmak i cd. Wzmak w przyszłości będzie pewnie podpięty do amplitunera w zestawie kino/stereo.
Pokój kwadrat 25 mkw.
Muzyka: kilkaset płyt audio, lata 70/80, i wszystko co wtedy grało i czego się słuchało na kasprzakach i grundigach,i wszystko, co potem można było nagrać na wieży Diory z szufladą w programie 2 radia (kto pamięta kanał lewy, kanał prawy), czyli od ELO, Boney M, The Police, do Depeche Mode,Marillion, Duran Duran, Ultravox (czyli New Romantic), przez Metallice, The Sisters of Mercy, U2, do Siekiery, Sex Bomby, Ziyo, Sztywny Pal Azji, Oddział Zamknięty, i również ówczesne disco, jak Modern Talking czy Sandry - i pozniejsze dokonania wyzej wymienionych i innych niewymienionych.
Muzyka elektroniczna, a więc np J.M Jarre, Kraftwerk, Vangelis
Muzyka filmowa, szczególnie Hans Zimmer
Dark Wave, czyli Clan of Xymox
Muzyka poważna: organowa, Chopin, Vivaldi, Bocelli itd
Techno, trance, house, czyli np ATB, Tiesto i podobni.
I różne współczesne inne pierdzigrzmotki
To w skrócie jesli chodzi o muzykę której słucham.

Oczekuję: ciepłego dźwięku, z dobrym, głębokim basem - żadnego kontrolowanego,suchego, krótkiego "łup"
ładnych tonów wysokich, obecnych, nie schowanych. Moje pokolenie kupowało korektory dźwięku,np Radmora kto nie miał na japońców, i słuchało muzy z włączonym filtrem loudness i było ok :)
Przestrzeni.
Nie lubię: podniesionego damskiego głosu;), a w temacie: wychodzącej przed szereg średnicy.
Sprzęt musi mieć regulację barwy dźwięku.

Myślałem, że żłożę zestaw Marantza CD 5003 + wzmak PM 8003 (SACD mi niepotrzebne) - ale pojawiła się nowa seria oznaczona 6003. Wzmacniacz ma mniejszą moc, ale może wiesz jak gra w porównaniu do mocniejszego PM 8003? Czy te 45 wat mocy w nowym wzmacniaczu serii 6003 wystarczy do napędzenia kolumn Monitor Audio RS 8 ?
Nowy CD serii 6003 ma wejście USB - a to dla mnie bardzo ważne dlatego, że, np, nie mogę znaleźć na cd wykonania Pie Jesu przez Sissel - mam je za to w mp3, takich perełek mam więcej, a nie chce przerabiać ich na audio bo kaprys mam taki.

O ciepłym dźwięku na tym forum czytałem w kontekście sprzętu Advance Acoustic. Polecisz ?
 
Ostatnia edycja:
Testu tego pioneera nie mogę narazie obejrzec gdyż "nie ma potwierdzenia z banku narazie". Ale moze jutro bedzie to zajrze. Wyglad ma,trzeba przyznac. Trzeba przyznac, ze kiedys ww latach 90 mialem kontakt z amplitunerem stereo pioneera, i to byl TEN dzwiek,miekki, cieply, bas jaki pojawial sie podczas The Man`s Too Strong na plycie Brothers in Arms Dire Straits byl swietny. Ja jednak potrzebuje miec mozliwosc ingerencji w dzwiek. A stosownych pokretel nie widze ;)
Moze masz jakies zdanie o nowej serii 6003 marantza?
 
Ostatnia edycja:
Do góry