Marantz przedstawia nowy amplituner AV i przedwzmacniacz AV z Dolby Atmos SR7009 i AV7702 dostarczą nagradzane rozwiązanie Dolby Atmos oferu

Ramlesa

New member
A nie sądzisz, ze płacimy za dużo? Jezeli ten sam sprzet kosztuje połowe ceny za granicą?


Przepraszam. Nie wiedziałem że jest taka duża różnica na marantzie. Komuś się chyba coś ostro po.....liło. Wg najprostrzej porównywarki cen w de można SR7008 kupić w okolicy 1000 euro !!
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja myślę że jest zmowa cenowa.Jeden ze sposobów na łatanie dziury w budzecie.Inny temat to ceny filmów Blu Ray.!!Czyli Onkyo TX NR905 kosztował 7 tys.A dziś pomimo że tną koszty i sprzęt nie jest taki jak ich odpowiedniki z przed 5-8 lat my płacimy więcej.Czyli na przestrzeni czasowej tej co wymieniłem sprzęt podrożał 3000 zł!!!.W tym samym okresie pensie Polaka wzrosły o 300zł..haha szalony kraj.No ale zakończmy ten temat tu i teraz bo Admin uciszy że to niestosowna rozmowa i temat na to forum. Jeden już otrzymał milczenie. Coś cicho siedzi teraz .Miało być na tydzień..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ogladam sobie tak to nowe Onkyo i Czy moze mi ktos wyjasnic po co mi Atmos w domu? czy naprawde mozliwosc podlaczenia 2 dodatkowych subow zmieni cos w dotyczasowym dzwieku. podlaczenie dodatkowych glosnikow nie dalo mi lepszych efektow dzwiekowych,podczas ogladania filmow przygotowanych pod 11.2 ( a byly ze 3 na krzyz takie wydania, podobno z metadata dla DTS-NEO) . Przeciez nie zagra mi to inaczej/lepiej, jesli nie mam dodatkowych glosnikow na suficie.
Wydaje mi sie, ze to zwykla sciema, i ze wystarcza nam wersje 7.1, sciezek dziwekowych, pierwotnie zmiksowanych pod Atmos. Te ktore przywoluje, w tej chwili, z pamieci, brzmia swietnie, bez nowego znaczka na plycie czolowej ampa.


Dokładnie.Kolejny Mix dźwiękowy który jak widać szumu na świecie narobił że będziemy mieć nową ścieżkę dźwiękową jak w światowych Holywoodzkich kinach.Taaaa.Układ 7.1 w moim pokoju i radość całą gębą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie no prowokuje tylko. Chcialbym sie mylic. Majac zainstalowane z przodu FH i tylna pare BS, zamontowana w suficie

Jak wrazenia? Bardziej mi chodzi o FH. Konktretnie opisz, jaki material, efekt itp.
Sam mam 7.1, z tym ze BS za plecami. Wielokrotnie pisalem juz na ten temat, nie dalej jak wczoraj ponownie odpalilem testowo "Tron" (sciezka 7.1) no i miazga, te 2 tylne dają popalić, w pozytywnym tego slowa znaczeniu.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie ma co opisywac. Poczatkowy zapal szybko opadl. Dredd ( trzeba przyznac mial ladnie zrobiona sciezke dzwiekowa) mi sie podobal, Pamiec Absolutna juz nie byla taka fajna, Expendables2 czy Step-up3 tez nie, ale moze to troche wina mojej niecheci do tych filmow. Cos tam jeszcze bylo w 11.2 ale juz nie pamietam, bo sobie dalem spokoj. Na poczatku przytachalem podlogowki z pokoju obok zeby miec jeszcze boczne fronty, ale przy 6m szerokosci pokoju nie widze komplentnie sensu tego rozwiazania. Czasem wlaczam jeszcze gorne glosniki, jak jest jakis film z duza iloscia takich efektow dochodzacych z gory, poglosu, czy echa ( np Phantom). Tak czy siak, szalu nie ma. Moze gdyby pomieszczenie bylo duzo wyzsze niiz moje 2.45m toby cos zmienilo. Mialem okazje rozmawiac z dwoma gostakami, dysyponujacymi podobmym do mojego metrazem (6x5), obaj posiadajacy Onkyo serii 30xx jeden mial komplet MA R6silver, nie moge sobie przypomniec co mial drugi i zaden s nich nie byl zadowolony z efektow.
U mnie zas, dekodowane i naglosnienie NR818 + napedzanie dodatkowych glosnikow z NR905, glosniki Teufel Theater 8 THX Ultra 2, wspomagane FH KEF5005.2 (akurat byly zbedne, a przy okazji pasowaly pomiedzy czarnymi roletami zaslaniajacymi sciany, podczas uzywania projektora). Tylna pare Teufli zastapily sufitowki, bo po przeniesieniu sie z kinem do innego pomieszczenia, zamiast sciany, mam "za plecami" kuchnie.
Jako, ze surroundy tez wisza nad glowa, nie wydaje mie sie, zeby instalacja glosnikow na suficie, mogla przyniesc jakies zauwazalne, poza dodatkowym halasem, zmiany.
Natomiast podejrzewam, ze w prawdziwym, duzym kinie, podwieszenia kilkunastu dodatkowych glosnikow, moze dac fajny efekt. Wstyd przyznac sie, ale w kinie wyposazonym w Dolby Atmos jeszcze nie bylem.


Które głośniki napędzasz 905.??Tak jak sądziłem to będzie lipa.Tanim kosztem przenieść chcą system kinowy do systemu domowego.Prawdziy Atmos będzie powodem by odwiedzić prawdziwe kino.Szkoda że na dziś dzień jedno w Polsce.Więc sumując nasze gadanie w tym wątku.Jedynym powodem by wymienić amplituner w przeciągu najbliższych 5lat będzie HDMI 2.0 (wymagania 4k) Atmos to wodotrysk


A mam pytanie.Czy Onkyo 818 gorzej gra niż 905(Toroid)??Dlaczego używasz 818 a nie 905??
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Uzywam obu.
Zakup 818 zbiegl sie w czasie ze zmiana pomieszczenia, sluzacego glownie rodzinnego ogladania filmow. 818 miala zastapic stara 905, bo brakowalo mi w niej mozliwosci sterowania z tabletu po lanie. Jednoczesnie chcialem przekonac sie, co warty jest Audyssey XT32 i zwiekszenie ilosci glosnikow ponad 7. Szybko okazalo sie, ze 11.2 to kicha, a 818 nie dysponuje taka moca jak poprzedni model. Mimo wszystko nadaje sie do nowej lokacji, bo sluzy wszystkim (TV/Spotify) i jest wygodniejszy do sterowania i streamowania z urzadzen mobilnych.
Tak wiec 905 zostala, zastepujac wysluzona 606 i regularnie napedza glosniki w pokoju obok, a czasem dodatkowe glosniki w kinie glownym, 818 nie ma na tyle koncowek mocy.
Moze i 905 jest lepsza, ale to taka przewaga jak nowej BMW S1 118d nad nad starszym A3. Obu do Mercedesa SLK im raczej daleko.
Nie przesuwac rozmowy na tematy motoryzacji, ale mysle juz od jakiegos czasu nad zmiana sprzetu na inna klase. tzn oddzielny procesor i odzielne wzmocnienie.

I co masz na uwadze z dzielonego kina??Emotiva podbija świat.Dzielone Onkyo czy Marantz nie będą się różnić od Amplitunerów , podobno
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co masz na mysli, pisząc dzielone nie będą sie różnić od amplitunerów? "Podobno", bo to chyba słowo klucz...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Co masz na mysli, pisząc dzielone nie będą sie różnić od amplitunerów? "Podobno", bo to chyba słowo klucz...

Nie jestem ekspertem ale gdzieś w głębi "marzy mi się" dzielone kino.Jeden z użytkowników forum powiedział że "...myślałem że nie da się już lepiej mając 905 Onkyo.Do momentu gdy zakupiłem końcówkę mocy..." I za przykład wezmę onkyo.Te ich dzielone kino bebechy mają od amplitunerów i w jakości dzwięku nic nie wniesie takiej klasy sprzęt , wypowiedz człowieka z innego forum , jak padło pytanie odnośnie dzielonego onkyo.

Mi osobiście się to podoba.Bo jest to popularna końcówka mocy 5.1.I ciekaw jestem czy coś to zmieni w dotychczasowym dzwięku jaki posiadam w kinie. Prosił bym o wypowiedzi ludzi obeznanych w tej tematyce.A może są inne końcówki ciekawe.Marantz też ma to fakt , ale i ponownie to słowo "podobno" nie ma szans do emotivy. Specjalny wątek jest na konkurencyjnym forum poświęcony właśnie procesorom.

Rotel rmb-1075

20140226191632.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie jestem ekspertem ale gdzieś w głębi "marzy mi się" dzielone kino.Jeden z użytkowników forum powiedział że "...myślałem że nie da się już lepiej mając 905 Onkyo.Do momentu gdy zakupiłem końcówkę mocy..." I za przykład wezmę onkyo.Te ich dzielone kino bebechy mają od amplitunerów i w jakości dzwięku nic nie wniesie takiej klasy sprzęt , wypowiedz człowieka z innego forum , jak padło pytanie odnośnie dzielonego onkyo.

Mi osobiście się to podoba.Bo jest to popularna końcówka mocy 5.1.I ciekaw jestem czy coś to zmieni w dotychczasowym dzwięku jaki posiadam w kinie. Prosił bym o wypowiedzi ludzi obeznanych w tej tematyce.A może są inne końcówki ciekawe.Marantz też ma to fakt , ale i ponownie to słowo "podobno" nie ma szans do emotivy. Specjalny wątek jest na konkurencyjnym forum poświęcony właśnie procesorom.

Rotel rmb-1075

20140226191632.jpg

Ja na Twoim miejscu bym posluchal kilku wlasnie takich "skladakow" wtedy jest sie pewnym na 100% tego co sie slyszy. Ja np jakbym kiedys zmienial i chcial podzielic kino/stereo to na 100% bede kupowal wzmak zintegrowany z mowliwoscia podpiecia amplitunera. Uwazam ze jest to lepsze rozwiazanie niz koncowka mocy, ale jak widzisz ile ludzi tyle opinii...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Emotiva jest tania jak barszcz, dlatego jest popularna.
Ja osobiscie nie mam zaufania do tej marki, ale jak ktos szuka kompromisu pomiedzy jakoscia a cena, to jest jak najbardziej ok, aczkolwiek jak bralbym co innego, moc to jeszcze nie wszystko.
Co do Onkyo 905, to mialem ten klocek i poczatkowo bylem jak najbardziej zadowolony, podobnie jak kiedys z Jamo 606, ale z czasem czlowiek nabiera doswiadczen i zdanie zmienia, dla mnie to nic specjalnego, jest dokladnie warty tyle, za ile mozna kupic uzywanego w idealnym stanie na zagranicznych aukcjach, czyli 1200zl. Porownywanie tego klocka, to zacnych topowych (starych) Yamah, czy Pionkow itp. z czasow gdzie nikt nie oszczedzał, jest niepowazne.

Kibicuje takim rozwiazaniom jak np. Emotiva, czy kazdy jeden sprzet dzielony. Niech ludzie sie przekonają, ze procesor+koncowka, to inne, lepsze granie. M.in. Emo to umozliwia, chociazby ze wględu na przystepną cene.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Emotiva jest tania jak barszcz, dlatego jest popularna.
Ja osobiscie nie mam zaufania do tej marki, ale jak ktos szuka kompromisu pomiedzy jakoscia a cena, to jest jak najbardziej ok, aczkolwiek jak bralbym co innego, moc to jeszcze nie wszystko.
Co do Onkyo 905, to mialem ten klocek i poczatkowo bylem jak najbardziej zadowolony, podobnie jak kiedys z Jamo 606, ale z czasem czlowiek nabiera doswiadczen i zdanie zmienia, dla mnie to nic specjalnego, jest dokladnie warty tyle, za ile mozna kupic uzywanego w idealnym stanie na zagranicznych aukcjach, czyli 1200zl. Porownywanie tego klocka, to zacnych topowych (starych) Yamah, czy Pionkow itp. z czasow gdzie nikt nie oszczedzał, jest niepowazne.

Kibicuje takim rozwiazaniom jak np. Emotiva, czy kazdy jeden sprzet dzielony. Niech ludzie sie przekonają, ze procesor+koncowka, to inne, lepsze granie. M.in. Emo to umozliwia, chociazby ze wględu na przystepną cene.

Nie wiem do kogo skierowałeś tą wypowiedz(brak cytowania) Nikt tu nie porównał Onkyo 905 do Yamaha i Pioneera.U nas 905 nie schodzi poniżej 2000tys szok!!Kupią za granicą i tu chce zarobić.O emotivie jeden człowiek pisał że..Miał klocki i po 20 tysięcy w mieszkaniu i porównując do Emotivy "...nie ma sensu płacić takie kolosalne pieniądze bo różnica w jakości brzmienia nie jest tego warta..."

PS.To co było kiedyś już nie wróci (brak oszczędzania na klockach) dziś się oszczędza i sprzedaje w tej cenie co kiedyś!.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
hmm co to za emotiva o której wspominacie ???

Są ludzie którzy nie znają tej firmy.Odwiedz ich stronę a poznasz ofertę.Jest także klub tej firmy na konkurencyjnym forum.Gdzie też kilka postów i fotek wstawiłem.Oto jedna z nich

Emotiva od pasjonata (przerobiona)

gallery_32512_185_117591.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem do kogo skierowałeś tą wypowiedz(brak cytowania) Nikt tu nie porównał Onkyo 905 do Yamaha i Pioneera.U nas 905 nie schodzi poniżej 2000tys szok!!Kupią za granicą i tu chce zarobić.O emotivie jeden człowiek pisał że..Miał klocki i po 20 tysięcy w mieszkaniu i porównując do Emotivy "...nie ma sensu płacić takie kolosalne pieniądze bo różnica w jakości brzmienia nie jest tego warta..."

Tak wlasnie jest, ale nizsza cena uzywanych klockow nie dziwi, jezeli oni kupują sporo taniej, czy tez wydatek rzedu powiedzmy 7tys. jest rownoznaczny z +/- jednomiesięczną pensją, to też przy ew. odsprzedaży nie patyczkują sie z windowaniem ceny. Chcą sie szybko pozbyć i tyle, nie napracowali sie na to specjalnie. Prosta sprawa. W Polsce czlowiek musi odkladac miesiącami na ten sam sprzęt i liczyc kazdego grosza, wiec nie dziwią wyzsze ceny uzywanych klocków, a mówiąc po ludzku ludzie chcą odzyskać większą część zainwestowanych pieniedzy.

Co do Emotivy, zalecam odsluchac i zdecydowac. Tak jak pisalem, to jest dobry kompromis pomiedzy ceną, a jakością. Nikt tego nie kwestionuje. Natomiast jak ktos pisal ze porownywal do klockow po 20tys., to trzeba wiedziec co to byly za klocki i gdzie w jakiej cenie byly kupowane.
Bo jak ktos kupil Emotive za granica, za smieszne pieniadze i porownal do swoich klockow kupionych w Polsce, to nie dziwne. Niech ten sam czlowiek sciagnie sprzet z zagranicy, podobnie jak Emotive i dopiero wyda ocene. Zobaczymy jak Emotiva wejdzie na Polski rynek (o ile wejdzie) i jakie ma ceny, dopiero wtedy bedzie mozna mowic o kosztach i porownaniach.
 
Do góry