Marantz PM8005 vs Denon PMA-1520AE

Henry

Active member
Bez reklam
PM8005 to dobry kierunek, do kompletu przydałyby się bardziej efektywne monitory.
Pomiędzy 8005 a 6005 różnica jest odczuwalna
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
PM8005 to na pewno porządny klocek. Nie słyszałem go więc tu nie pomogę. Jak zawsze polecę od siebie Atoll-a IN100SE, który ma dobre zasilanie i ładnie pompuje od niskich poziomów głośności. Lub droższy IN200. Nie patrz tylko na waty. Czasem wzmacniacze mają nie za dużo mocy, ale za do doskonałe zasilanie i przy cichym odsłuchu bardzo dobrze sobie radzą. Podpytaj kolegę SDman, który testował Moon-a 220i. Jak lubisz sporo basu możesz odsłuchać też Roksan-a Kandy K2. Możesz też pomyśleć o klasie A np. Xindak PA-M. Są też wzmacniacze lampowe, które "po cichu" grają bardzo dobrze. Jakbyś miał możliwość wypożyczenia do domu to byłoby idealnie. Jak nie to chociaż odsłuch.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Panowie a jak to jest z DAC w PMA-1520? Możliwe jest strumieniowanie przez USB z PC.
A czy istnieje również możliwość strumieniowania flac lub dsd z innych źródeł (np. NAS)?
Jak to wygląda w praktyce?
Obecnie strumieniuję fliki flac z NAS lub zewnętrznego HDD via ampli i po analogu do wzmaka.
Czy w przypadku DCD-1520 da się ominąć ampli i wykorzystać DAC z DCD??
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jakiś błąd w linku ;)

Reasumując...
Da się podpiąć po USB (półśrodek bo odtwarza tylko mp3 i wma :(
Pliki flac i DSD mógłbym streamować z PC, ale jak wspomniałem bibliotekę mam na NAS...
Teoretycznie mogę streamować bezpośrednio z NAS (odpowiednie oprogramowanie NAS udostępniające bibliotekę), ale czy w takiej sytuacji DAC DCD jest w stanie przetworzyć i odtworzyć dane??

Czy alternatywne rozwiązanie: NAS -> AVR -> (cyfrowo do CD) -> (analogowo do PMA) ma sens??
Czy brzmieniowo zyskam coś ponad to co oferuje: NAS -> AVR -> (analogowo do PMA) ??
 

Henry

Active member
Bez reklam
Testowałeś u siebie 1520 vs obecny 720?
Czy są aż tak kolosalne różnice? Jeśli nie to może sprawę rozwiązałby DNP730, a jeszcze lepiej NA8005, tyle, że nie pasowałby do linii Denona.... tak tylko gdybam ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie porównywałem ich bezpośrednio, dlatego pytam, a cena 1520 jest IMO bardzo wysoka, a do tego brak wsparcia dla FLAC.
Zastanawiam się, kto posiadając CDeka tej klasy decyduje się na MP3....

Lepiej pod względem wypada bratni Marantz, w tej cenie można myśleć o przyzwoitym CD6005 +NA6005
 

Henry

Active member
Bez reklam
Absolutnie nie ;)
Chodzi mi, że w cenie samego DCD1520 można mieć tandem CD6005+NA6005 i wtedy będzie to możliwe (CD Marantza wydaje mi się, że jest takim produktem "pośrednim" pomiędzy DCD720- od niego trochę lepszy- a DCD1520)
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Absolutnie nie ;)
Chodzi mi, że w cenie samego DCD1520 można mieć tandem CD6005+NA6005 i wtedy będzie to możliwe (CD Marantza wydaje mi się, że jest takim produktem "pośrednim" pomiędzy DCD720- od niego trochę lepszy- a DCD1520)
Nie potrzebuję tandemu 2x6005 :)
Szukam siostry dla PMA-1520, i dopytuję czy ktoś miał doświadczenie z takim mariażem (DCD+PMA+NAS+flac/ DSD)

Na chwilę obecną pozostaje skonwertowanie całej biblioteki do wma (wrrr), strumieniowanie plików bezstratnych z komputera do CD, lub kolejny zakup :(

Pytanie tylko, czy jest o co kruszyć kopię...
Czy jakość dźwięku z flac via DCD-1520 będzie lepsza od tego co prezentuje na chwilę obecną mariaż AVR + PMA??
 

Henry

Active member
Bez reklam
To zrób jakiś test i podziel się wynikami.... :)
bo ja też mam podobne dylematy, obecnie odtwarzam tak samo jak ty - SR do PM
Jak zmienię paki, to planuję potestować właśnie NA... póki co, łudzę się, że niewiele to wniesie, a bawić się w konwertowanie do innego formatu również średnio mi się chce....

A nie myślałeś o DBT 3313, podobno sekcję stereo ma dosyć przyzwoitą, lepszą od DCD720 (piszę również podobno, bo nie słuchałem).
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jeśli (czysto teoretycznie) DAC w DCD działa na takiej samej zasadzie jak w DNP to powinno dać się podłączyć i udostępnić muzykę z NAS poprzez USB-B.

Tyle teorii.. a praktyka? Zastanawiam się czy to ma sens??
 

woytaski

New member
Bez reklam
Niestety, bezpośrednio z NAS się nie da.
Złacze USB-B umożliwia streamowanie "gęstych" plików jedynie z MAC'a lub blaszaka :(
 
Koledzy czy do marantza pm8005 można wsadzić wtyki bananowe?, pytam bo aktualnie zmieniam okablowanie i zamawiam gotowe już kable a po wyjęciu plastikowej zatyczki z gniazda wzmacniacza jakiś wąski wydaje mi się ten otworek?
 

vectra1

Member
Bez reklam
Małe to były złącza w Denonie, te w Marantzu wyglądają zacnie
DSC_0149.jpg
 
vectra1, same zaciski wyglądają naprawdę zacnie, mnie chodziło tylko o otworki w tych zaciskach, wydawały mi się troszeczkę za małe na standardowe wtyki bananowe
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Są w porządku. Idento jest w KI Pear Lite. Przygotuj się tylko na niezłe siłowanie z wyciąganiem zaślepek od bananów - są długie, siedzą ciasno i głęboko ;)
 
Do góry