Marantz PM8005 czy Atoll IN100 do Zensor7

Pan_Borowik

New member
Heloł,

aktualnie moje Zensor7 napędza Marantz PM6005, trochę dla nich cherlawy (zwłaszcza na niższych poziomach głośności), ale samo brzmienie mi się podoba.
Jako, że mam na niego kupca, zastanawiam się nad wymianą na PM8005 od Marantz'a, ale słyszałem też bardzo dużo dobrego na temat IN100, zwłaszcza w obszarze dynamiki.

Ktoś wie jak Dali brzmi z Atollem i mógłby się wiedzą podzielić?
 

palusik

Member
Może to być całkiem niezłe połączenie do rockowego grania. Być może będę słuchał z Dali ale wyższa linia to opowiem :). Z tego co wiem to ten Pm8005 to chyba takie bardziej kulturalne granie, Atoll doda więcej emocji i ekspresji.
 

Henry

Active member
Bez reklam
PM8005 spokojnie wystarczy do Zensorow i dobrze się z nimi zgrywa. Najlepiej jakby udało Ci się porównać te modele w jednym czasie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie. Takie porównanie jest najlepsze. Jeśli tylko jest możliwość to po krótkim odsłuchu będziesz wiedział, który wzmak jest dla Ciebie ;-)
Często też ważny jest wygląd urządzenia i tutaj PM8005 obiektywnie wypada lepiej ;-)
 

Pan_Borowik

New member
niestety nie mam takiej możliwości, jeden sklep ma Marantze, drugi Atolle - bezpośrednio porównać się nie da, więc pytam czy ktoś słuchał i mógłby jakieś różnice wskazać
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Z7 też nie ma co za bardzo szaleć ze wzmacniaczem. Z tej dwójki ja bym wybrał Atoll-a. Mimo, że jest tańszy to nie odstaje jakościowo od Marantz-a. Mnie nawet bardziej podoba się jego brzmienie. Atoll to manufaktura, która jeszcze się stara. Niestety ze względu na to, że nie jest to taka duża seryjna produkcja w designem za bardzo nie mogą poszaleć. Choć do jakości wykonania nie można się przyczepić. Nie słyszałem połączenia Atoll + Dali Z7. Znając charakter obu produktów twierdzę, że będą siebie pasowały. Marantz też dobry, ale trochę za drogi. Idealnie by było odsłuchać i wybrać pod siebie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry