Marantz pm7005 gra ciszej o 20-30%

Wahaha

Member
Witam. Słuchajcie taki problem. Od jakiegoś czasu wzmacniacz gra ciszej o dobre 20-30%. Przez kilka dni nie było mnie w domu, sprzęt całościowo wyłączony z prądu, po ponownym uruchomieniu gra ciszej! Kiedyś ustawiałem volume na godz. 12 i i już było dla mnie max, teraz te same poziomy głosnosci mam na godz. 2 lub 3-cej. Na samym początku regulacji miedzy godz. 7 a 8 dzwięku nie ma praktycznie wcale 😣
wszystkie kable wypięte i wpięte od nowa, problem przy wszystkich rodzajach źródła, wzmacniacz grzeje się normalne nic ponad normę. Jakościowo wszystko jest ok tak samo jak przed wystąpieniem problemu. Trwa to już miesiąc😮
wzmak marantz pm7005, kolumny monitor audio mr6, kable melodica 2x2,5mm. źródło to CD, komputer, tuner TV cyfrowej. Co może być przyczyną?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sprawdź czy na wszystkich źródłach dźwięku tzn CD ,tuner itp jest tak samo .Zobacz też czy ten problem występuje na wszystkich gniazdach wejściowych
 

Wahaha

Member
problem częściowo rozwiązany. Komputer podłączony jest przez cyfrową zewnętrzną karte dźwięku (taki DAC) po podłączeniu przez wbudowaną analogową karte komputera poziom głośności wrócił do normy. Podobnie z tunerem TV przez TosLinka było ciszej, przez RCA wyraźnie głośniej ale chyba nie dokońca tak jak powinno być. Wejścia zamieniałem już też. hmyyy może będzie dobrze😊
 
Do góry