Marantz PM 15s1 czy Harman Kardon HK 990

xgutti

New member
Bez reklam
Mam dylemat drodzy koledzy.
Już byłem zdecydowany na HK 990 i nawet kupiłem pod ten wzmacniacz odtwarzacz CD HD 990 ale wpadł mi w oko Marantz PM 15s1 albo Yamaha 2000. Co wy na to, czy to są klocki tej samej klasy i który lepiej zagra?
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
To zależy jakiego brzmienia poszukujesz, jaki rodzaj muzyki najczęściej będzie grany itp. Moim zdaniem źródło do tej klasy wzmaków trochę nieadekwatne, ale można to ewentualnie poprawić dobrym DAC'iem.
 

Lemil

Banned
Już byłem zdecydowany na HK 990 i nawet kupiłem pod ten wzmacniacz odtwarzacz CD HD 990 ale wpadł mi w oko Marantz PM 15s1 albo Yamaha 2000. Co wy na to, czy to są klocki tej samej klasy i który lepiej zagra?
To są wzmacniacze tej samej klasy. Według stereoplay HK 990 51pkt. Yamaha 2000 50pkt Marantz PM15 49pkt. Natomiast CD HD jak najbardziej odpowiada klasie wzmacniaczy i dają mu 53 pkt. Natomiast w parze ze wzmacniaczem HK 990 ten odtwarzacz osiąga 56pkt. czyli jest to najbardziej optymalny partner. Dlatego nie kombinuj, tylko bierz HK 990 bo nic z tym odtwarzaczem nie zagra lepiej.
 

Lemil

Banned
Marantz serii 11 to półka wyżej jeśli chodzi o cenę. Nie ma większego sensu kupować odtwarzacza, który jest trochę lepszy i dużo droższy, żeby go potem łączyć ze wzmacniaczem z niższej serii czy przedziału cenowego. Skoro już masz tego CD HK to jedynym logicznym rozwiązaniem jest kupienie wzmacniacza HK, który z nim zagra najlepiej. Jaki masz z nim problem? Wygląd ci nie pasuje?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Wygląd pasuje jak najbardziej bo oprócz HD 990 mam jeszcze flagowego AVR 760 i BDT 30 od Harmana. Szukam dziury w całym, kupując HD 990 miałem cel HK 990 ale teraz zastanawiam nad innymi klockami. Yamacha a s2000 oraz cd2000
albo i marantz pm 15 i sa15. Czy te trzy zestawy są tej samej klasy?
 

realmadryt23

New member
A co gdybym kupił odtwarzacz CD Yamacha CD 2000 albo Marantz sa15 czy nawet sa11 miało by to sens?
posiadam sa15s2,i jestem bardzo zadowolony,poniewaz posiada on wjscie optyczne,ktore podlaczam do mojego tv,i kozystam z dac,ogladajac filmy dzwiek plynie przez moje kolumny,wiec mam takie slabiutki kino domowe hehe.anie powiem bo blu-rey ida wspaniale.jednym slowem mozna go podlaczyc pod kazde uzadzenie I wykozystywac jego dac.wspaniala opcja w systemie stereo.

Marantz serii 11 to półka wyżej jeśli chodzi o cenę. Nie ma większego sensu kupować odtwarzacza, który jest trochę lepszy i dużo droższy, żeby go potem łączyć ze wzmacniaczem z niższej serii czy przedziału cenowego. Skoro już masz tego CD HK to jedynym logicznym rozwiązaniem jest kupienie wzmacniacza HK, który z nim zagra najlepiej. Jaki masz z nim problem? Wygląd ci nie pasuje?
witam,z tego co slyszalem to odtwazac cd robi wieksza robote niz wzmacniacz,bo to cd czyta signal z plyty a nie amp.jezeli kolega mowi o seri sa11s2,sa11s3 to bez zastanowiena bym to bral,i polaczyl z pm15s2 lub pearlem lite.

Wygląd pasuje jak najbardziej bo oprócz HD 990 mam jeszcze flagowego AVR 760 i BDT 30 od Harmana. Szukam dziury w całym, kupując HD 990 miałem cel HK 990 ale teraz zastanawiam nad innymi klockami. Yamacha a s2000 oraz cd2000
albo i marantz pm 15 i sa15. Czy te trzy zestawy są tej samej klasy?
polecam marantza posiadam sa15s2 cd I pm pearl lite polaczony z proac d18,i gra wspaniale,u nas w londynie Yamaha jest dobra w kinie domowym ,w stereo zadza.takie marki jak roksan ,Marantz,miusical fidelity,cyrus,audiolab,chord,bryston.a co do HK,to nigdy tego nie widzialem w naszym lokalnym sklepie.jakie masz glosniki//
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry