Marantz NR1604 czy DENON x2000 - dla kina i stereo

_drobny

New member
Hej,
mój brat zastanawia się nad wyborem nowego audio do domu. Wacha się pomiędzy sprzętami Marantza. Albo może coś od DENON?
Zależy mu na podłączeniu głośników stereo (B&W) i głośników stereo (5.1 od H&K - wiem to nienajlepszy wybór, ale niestety brak miejsca w salonie na coś stojącego).
Jeżeli chodzi o zastosowanie to 50/50 dla stereo i kina domowego. Zależy mu też na funkcjach sieciowych + polskie menu.

Uparł się na Marantza też między innymi na kompaktowe wymiary. Może doradzicie czy to dobry wybór?

8)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Marantz i Denon sa muzykalne wiec czy kupi jeden czy drugi bedzie zadowolony. Z tym ze 1604 to nowosc i kosztuje zdecydowanie za duzo. Za te pieniadze mozna kupic 5007 a to juz kawal amplitunera, z odpowiednim zasilaczem, 7.1, zabrzmi napewno lepiej i mocniej.
 

Ayzel

New member
A ja mam pytanie z innej beczki odnośnie amplitunera Marantz 1504/1604. Czy te amplitunery potrafią się automatycznie włączyć w momencie gdy włączam telewizor (Panasonic z Viera Link + ARC, podłączony przez HDMI) ?
 

_drobny

New member
OK dzięki za podpowiedzi. Co jednak kiedy brat uparcie będzie chciał tego nowego Marantza? Czy w tej jego klasie nie lepiej zaoszczędzić i kupić X2000 Denona?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amplitunery slim Marantza to cenione konstrukcję. U nas raczej dość mało popularne, myślę że za względu na cenę. Za niedużo dopłatą np. do NR1604 można kupić model 5008, który jest na pewno mocniejszy. Tu masz test Marantz - NR1604 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio Z pomiarów wynika, że amplituner nie jest dużo słabszy od Denona X2000. Denon - AVR-X2000 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio Jeśli budżet pozwoli to ja bym jednak dołożył trochę i kupił 5008 (bądź jak już koledzy radzili 5007/6007) lub Denona X3000.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tu trzeba się zgodzic z Toba kolego. Marntz zawsze będzie droższy i pytanie czy woli się dac więcej za nizszy model czy porownywalna kwote np. za denona za wyższy model?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

budasty

New member
A ja mam pytanie z innej beczki odnośnie amplitunera Marantz 1504/1604. Czy te amplitunery potrafią się automatycznie włączyć w momencie gdy włączam telewizor (Panasonic z Viera Link + ARC, podłączony przez HDMI) ?

W SR5008 podłączonym z Panasonic G30 tak to działa, włączam tv pilotem Panasonica i włącza się od razu amplituner, w Tv musze ustawić później tylko odpowiedni nr hdmi by wszystko działało, pilotem Panasonica zmieniam tez głosnosc amplitunera Marantza, najprawdopodobniej w innych nowych modelach bedzie to tez działało. W opcjach amplitunera jest opcja "sterowanie hdmi" czy jakos podobnie, trzeba ja uaktywnic.
 
Do góry