Marantz NR1604 czy 1603

dukerocky

New member
Prawda taka że czy to 1603 czy 1604 praktycznie wszystkie formaty dźwięku połknie i problemu nie będzie jak z większością w miarę nowych ampli. W ostatnich latach jeżeli chodzi o dźwięk znowu takich cudów nie wymyślili;) Mój klocek ma już kilka dobrych lat i jeszcze nie było problemu żeby nie zagadał...
Moja rada kupuj to co Tobie odpowiada na ucho jaki byś nie wybrał powinno być ok.
 

pawlop

New member
No tak ale 1604 niestety na chwilę obecną trochę dla mnie za drogi i dlatego zainteresowałem się 1603. Gdyby był w zasięgu finansowym to nawet bym się nie zastanawiał.
 

dukerocky

New member
Napiszę tylko tyle i zmykam. Większości bajerów i tak później nie będziesz używał... Skonfigurujesz ustawisz i zapomnisz o bajerach;) Szał będzie na początku a potem to tylko muzyka filmy i cieszyć się dźwiękiem;)
 

pawlop

New member
No właśnie zdaję sobie z tego sprawę ale chodzi żeby ktoś wypowiedział się czy naprawdę pomiędzy 1603 a 1604 jest jakaś istotna różnica w wyposażeniu lub funkcjonalności która warta byłaby albo rzutu na kasę domową:wink: albo poczekania do momentu aż ceny jeszcze spadną. A tak jeszcze z innej beczki gdyby się trafił 5007 w dobrej cenie byłby lepszym wyborem jeżeli chodzi o wyposażenie i funkcjonalność (oczywiście poza większą mocą co wiem).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z gory zakladasz ze pomiedzy 1603 a 1604 sa znaczace roznice, a tak nie jest, jezeli w tych kategoriach rozpatrujesz, to blizej mu bedzie do 1604.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe Armaniq ma dobra pamiec, owszem Denon i Marantz to moje ulubione firmy wiec czy kolega kupi jedno czy drugie to bedzie dobrze. Mnie chodzilo raczej o to ze te slimki sa strasznie drogie, na wejsciu 1604 kosztuje 2995zl.. Przyznacie ze to jest cena kosmiczna bo 5008 kosztuje 3500 a to juz kawał ampli z konkretnym zasilaniem, dlatego odradzalem Marantza ze wzgledów cena/jakosc. Ale skoro kolega sluchal x2000 i byla taka duza roznica w stereo miedzy nim a 16XX to faktycznie nie ma sensu na sile.

Dla mnie troche dziwne aby rzeczywiscie byla taka roznica miedzy tymi ampli, moze jeden byl po kalibracji albo cos mial podbite? Sluchales obu w Pure Direct? Tylko wtedy mozna powiedziec ktory sprzet gra lepiej bo WYLaczone sa wszystkie systemy poprawiajace i slyszymy brzmienie samej elektroniki a nie systemow podkrecajacych brzmienie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W takim razie oki, jakbys sie wczesniej zdecydowal to mozna bylo kupic 5007 za 2500zl i mialbys konkretny amplituner. Moze w takim razie Denona x3000, dorwiesz go ponizej 3000zl.
 

pawlop

New member
Niestety ja jestem ograniczony kwotą 2000zł z jakimś plusem ale niezbyt dużym Dlatego rozważałem model 1603 który zmieściłby się w tej kwocie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ten slimek Marantza to całkiem udany dobrze grający fajny rodiobudźik A jeśli chcesz skoku jakościowego to Armanig ci proponował swojego 7xxx może warto dołożyć ?
 

pawlop

New member
Niestety po pierwsze jest za wysoki do mojej szafki a po drugie to chyba byłby już przerost formy nad treścią bo kolumny nie wykorzystają jego możliwości.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wykonanie takiego chłodzenia to nie wielki koszt a swoja role spełnia perfekcyjnie.Ile zamontowałeś wentylatorów i jakiej wielkości?
Ja na szczęście nie potrzebuje dodatkowego chłodzenia ale jakby co to mam wyjcie w ampli do podłączenia dodatkowego urządzenia które jest aktywne po włączeniu amplitunera to nie było by problemu z wykonaniem takiego wspomagacza chłodzenia szafki.

tu jest moja samoróbka, wykonanie na szybkiego i niestarannie, ponieważ jest to niewidoczne to sobie na to pozwoliłem heh:) ale w 100% spełnia swoje zadanie:p
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszystkim-i-o-niczym/85186-chlodzenie-polki-rtv.html
 

werf

Active member
Bez reklam
Niestety po pierwsze jest za wysoki do mojej szafki a po drugie to chyba byłby już przerost formy nad treścią bo kolumny nie wykorzystają jego możliwości.

Skoro tak zostań przy slimku 1604 dodatkowo masz w nim pre do frontów w przyszłości możesz wzmocnić doznania podłączając wzmacniacz lub końcówkę

W okolicach 2tyś masz też Yamahe slim z podobnymi możliwościami Zdaję się że dystrybutor obniżył ceny
 

pawlop

New member
kapynika z tego, że to ten sam ampli z różnicą w mocy i ilości wejść HDMI. Jeżeli chodzi o pre out to 1603 też ma do frontów i suba. Myślę, że raczej nie będę z niego korzystał ale faktycznie lepiej mieć na wszelki wypadek. Po zobaczeniu tych chłodzeń szafek coraz bardziej chodzi mi po głowie seria 5007 lub 5006. Czy model 5006 jest dużo uboższy od 5007?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To sa te same modele tylko koncowki oznaczaja jakby wersje na dany sezon. 5006 to nowki juz nie znjadziesz, 5007 juz raczej tez nie.
 
Do góry