Marantz NR1604 czy 1603

pawlop

New member
Byłem na odsłuchu różnych amplitunerów gdzie nastawiałem się na Denona X2000 lub Onkyo 626. Zaproponowano mi też posłuchanie Maratza NR1604. Wziąłem go pod uwagę ze względy że najbardziej pasowałaby mi mała wysokość. No i jeżeli chodzi o dźwięk na kolumnach które posiadam to zmiażdżył dla mnie konkurentów. Niestety kosztuje za dużo jak na moje możliwości. Nie znam się za bardzo na tych wszystkich formatach i funkcjach które te amplitunery posiadają więc nie wiem jaka faktycznie byłaby różnica pomiędzy 1604 a 1603. Zależy mi żeby obsługiwał 3D radio internetowe. Nie wiem czy są jakieś funkcje które sprawiają, że model nowszy jest znacząco lepszy od starszego. A może ktoś się orientuje kiedy mogą wejść do sprzedaży nowe serie co spowoduje obniżenie cen 1604.
 

pawlop

New member
No jak patrzyłem na daty wprowadzania modeli to 1603 wszedł na rynek w maju 2012 a 1604 w kwietniu 2013 więc może niedługo coś znowu wprowadzą.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale czemu sie tak napaliles na tego Marantza? Te slimki sa fajne ale maja ceny z kosmosu. X2000 czy inne amplitunery sa tansze a maja lepsze zasilanie. Z Marantza to jak cos to modele 5XXX czy 6XXX, te slimki sa u nas nie oplacalne w zakupie..
 

pawlop

New member
Problem z tym, że pólka na której miałby stać amplituner na wysokość 18,5cm i od frontu jest dodatkowo zasłonięta listwą. Duży sprzęt mógłby się ugotować. Co prawda mógłbym zawiesić telewizor na ścianie ale i tak gdyby coś miało stać na blacie szafki to chyba najlepiej gdyby był to centralny a ampli w szafce. Dlatego zdecydowanie wolałbym wersję SLIM. Na nowego 500X też nie bardzo mnie stać i dlatego myślę nad starszą wersją SLIM bo 1603 na alledrogo można kupić już poniżej 2000zł
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A szafka ma plecy czy jest z tylu otwarta? Nie powinien sie ugotowac. Moja ma 20cm i jest wszsytko w normie a X2000 kupisz za 2000 spokojnie, napisz do blackninja on Ci zaoferuje dobra cene a w slima sie nie pchaj bo w tym przypadku placisz sporo za sam napis Marantz. Mocowo slimki mimo ze graja ok nie dorownuja normalnym ampli typu X2000.
 

pawlop

New member
Szafka ma plecy i nie wiem czy jak nawiercę otwory to wystarczy ale tak jak mówiłem z przodu jest listwa więc amplituner byłby trochę schowany za nią i z przodu nie będzie takiego przewiewu. Niestety Denon X2000 dla mnie grał dużo gorzej w stereo więc raczej odpada w porównaniu z Marantzem.
 

Rafal7

Banned
Szafka ma plecy i nie wiem czy jak nawiercę otwory to wystarczy ale tak jak mówiłem z przodu jest listwa więc amplituner byłby trochę schowany za nią i z przodu nie będzie takiego przewiewu. Niestety Denon X2000 dla mnie grał dużo gorzej w stereo więc raczej odpada w porównaniu z Marantzem.


Zawsze możesz z tylu wyciąć otwór na 12 cm wentylator który będzie wyciągał ciepło z szafki ;-)
wentylacja szafki audio video - elektroda.pl
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chłodzi jak talala :). zasilacz posiada regulację, wpięty jest do gniazdka na pilot więc sobie włączam kiedy mam taką potrzebę. Wentylatorki zakupiłem bardzo ciche. Mam teraz pewność że się nie udusi :)
 

dukerocky

New member
Kolego jako posiadacz Marantz polecam i będę go bronił;) Wart wydania kasy i tyle. Koledzy chyba nie zauważyli najważniejszego czyli tego co napisałeś że sprzęt zmiażdżył na odsłuchu konkurencję. Sorry ale ja bym się kierował przede wszystkim uchem;) Jeżeli Tobie odpowiada to nie ma dwóch zdań i nie ma się co zastanawiać. Przecież to Ty będziesz słuchał sprzętu... Spróbuj może uda się posłuchać 1603.
 

Rafal7

Banned
Wykonanie takiego chłodzenia to nie wielki koszt a swoja role spełnia perfekcyjnie.Ile zamontowałeś wentylatorów i jakiej wielkości?
Ja na szczęście nie potrzebuje dodatkowego chłodzenia ale jakby co to mam wyjcie w ampli do podłączenia dodatkowego urządzenia które jest aktywne po włączeniu amplitunera to nie było by problemu z wykonaniem takiego wspomagacza chłodzenia szafki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego jako posiadacz Marantz polecam i będę go bronił;) Wart wydania kasy i tyle. Koledzy chyba nie zauważyli najważniejszego czyli tego co napisałeś że sprzęt zmiażdżył na odsłuchu konkurencję. Sorry ale ja bym się kierował przede wszystkim uchem;) Jeżeli Tobie odpowiada to nie ma dwóch zdań i nie ma się co zastanawiać. Przecież to Ty będziesz słuchał sprzętu... Spróbuj może uda się posłuchać 1603.

Dokladnie, mialem to samo napisac, ale mnie wyprzedziles.
Jezeli juz byl odsluch, to nie ma co gdybac. Najwazniejszy i jedynie sluszny warunek przed zakupem zostal spelniony, a wnioski juz Pawlop swoje ma.
Te slimy zbieraja bardzo pozytywne oceny w recenzjach za stereo, sporo tego jest w sieci.
 

pawlop

New member
Tu nawet nie chodziłoby o odsłuch bo raczej wielkich różnic w dźwięku pomiędzy 1604 a 1603 nie powinno być ale chodzi mi o to jaki pomiędzy nimi są różnice w kinie bo na tym się nie znam i czytanie o formatach takich czy innych mnie dobija. Informacja o wentylacji przyda się gdybym trafił jakąś używkę 5007 lub ewentualnie 5006.
 

Rafal7

Banned
Dokladnie, mialem to samo napisac, ale mnie wyprzedziles.
Jezeli juz byl odsluch, to nie ma co gdybac. Najwazniejszy i jedynie sluszny warunek przed zakupem zostal spelniony, a wnioski juz Pawlop swoje ma.
Te slimy zbieraja bardzo pozytywne oceny w recenzjach za stereo, sporo tego jest w sieci.


Chłopaki nie odpuszczą teraz ;-)
Whiplash już po Tobie :-x
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego tak sadzisz? :)
Z tego co pamietam, Whiplash lubi brzmienie Marantza i Denona.
Nie chodzi o to zeby to byl Marantz, ale jak kolega juz odsluchal i takie ma wnioski, to po co to zmieniac. Oczywiscie, mozna proponowac inne klocki, jak tylko jest czas i mozliwosci, to jak najbardziej.
Osobiscie tez bym wolal wiekszy ampli, nie mam zapotrzebowania na slima.
Druga sprawa, roznica w cenie pomiedzy 1603 i 1604 nie jest duza, a ze ogolnie nie sa tanie, to juz inna sprawa.
 

pawlop

New member
Tak dla jasności to Denon jeżeli chodzi o ja bym to nazwał rodzaj dźwięku gra też fajnie ale jak dla mnie co najmniej o klasę gorzej od 1604 (oczywiście to moje odczucie) na wyższym model mnie nie stać. A różnica w cenie nie jest taka mała 1603 można kupić za około 1850zł a 1604 2400zł (oczywiście mowa o kolorze srebrnym bo taki bym chciał). Oczywiście są to najniższe ceny a takie najpopularniejsze to też różnica powyżej 600zł - no chyba że ktoś ma dojście do tańszych.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, ale tu chodzi o slimy. A Denon odpadl na odsluchu.
Kolego, doloz jeszcze troche i Ci sprzedam mojego SR7005. Pozamiata tego slima i cala reszte.
 
Ostatnia edycja:
Do góry