Marantz NR1504 czy HK 171

chilm4n

New member
Witam,

Przymierzam się do skompletowania mojego pierwszego zestawu KD.
Mam obecnie dwie kolumny Tonsil Voyager 350, do których chcę dokupić ampli, a potem sukcesywnie rozbudować o centralny i tyły (docelowo będzie to zestaw Dali Zensor).
Czy możecie doradzić mi w sprawie amplitunera? Przede wszystkim muszę ograniczyć się do niskich ampli, bo wnęka w szafce ma 13,8 cm wysokości.
Zastanawiam się nad dwoma modelami z tytułu. Akurat te, ponieważ oba mają opcję Airplay, na której mi zależy.
Normalnie po przeczytaniu wątków na forum brałbym Marantza, ale doskwiera mu jeden problem, nie ma wsparcia 4K. HK je ma, także zacząłem się skłaniać bardziej w jego kierunku.

Moje pytanie, to czy obecnie jest jeszcze sens pakowania się w amplituner nie wspierający 4K?
TV na razie mam stary (starsza plazma Panasonica), ale bardzo możliwe, że za jakiś czas będę wymieniał ją na nowy obraz i tutaj już chyba powoli można myśleć o kupnie TV z 4K.
Budżet na ampli, to około 2 000 (to będzie moje pierwsze KD i nie chcę od razu pakować się w drogi sprzęt).
Może polecicie mi jeszcze coś innego w tej cenie i z dobrymi funkcjami multimedialnymi?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz jeszcze Marantz-a NR1605 teraz są wyprzedaże więc może się zmieścisz w 2k. Podpytaj blackninja. 1605 ma 4k i wifi. Do 2k kupisz też Cambridge Audio Azur 351R. Minus to brak "bajerów" , ale brzmieniowo może Cię zainteresować. Harman też jest ok. Najlepiej jakbyś odsłuchał.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam,
...
Normalnie po przeczytaniu wątków na forum brałbym Marantza, ale doskwiera mu jeden problem, nie ma wsparcia 4K. HK je ma, także zacząłem się skłaniać bardziej w jego kierunku.

Moje pytanie, to czy obecnie jest jeszcze sens pakowania się w amplituner nie wspierający 4K?..

Ja mam odwrotne pytanie. Kogo w ogóle dziś obchodzi 4k? I z jakiego powodu? Lansu, mody?

Miejmy nadzieje że za kilka lat będzie sensowny kontent. I wtedy przy odpowiednio dużym ekranie i odpowiedniej odległości od niego będzie sens posiadania. Podstawa to dobra matryca a nie jakieś marketingowe 4k..
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
No ale 171 to jest ich przedostatni model :) wiec ciezko mowic bardziej o ostatnio :) niestety poziom serwisu HK/JBL to jakas kpina.

Tapniete z OnePlus One
 

Jawosz

Member
Oczywiscie masz racje ale niestety juz poziom obslugi w serwisie rzutuje na cala marke. Jak serwisant mi wciska kit ze u niego jest wszystko ok mowiac "ja mam swiadkow to rece opadaja". Na szczescie salon w ktorym kupilem stanal na wysokosci zadania i mi pomogl w reklamacji.

Tapniete z OnePlus One
 
Do góry