Marantz czy denon?

Real_yeti

New member
Cześć.
Posiadam denon a avr x2000 oraz kolumny Q acoustics 2000i 5.1. Chce rozbudować o zestaw stereo.
Stąd pytanie:
Denon 520?
Denon 720?
Marantz 6005?
A może jeszcze inne?
Chce kupić Cedeka i wzmacniacz stereo.
Dźwięk najlepiej brzmi z 6005 choć słuchałem na innych kolumnach. Wizualnie pasował by mi denon 720 bo to jednak mniej więcej komplet.
Proszę o radę. Marantz, denon 720 a może nie warto przepłacać i wziąść tańszego 520?

Pokój ok 20m2. Rock, jazz a reszta radio.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli odsłuchiwałeś i bardziej odpowiadało Ci brzmienie Marantza to nie ma sensu dla wyglądu kupować Denona. Jaki budżet na całość? Niestety musisz się liczyć z przepinaniem kabli bo X2000 nie ma pre-out. W tym zestawie kolumn masz podłogówki QA 2050i? Czy jako fronty są QA 2010/2020i?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro podajesz też w funtach to zamierzasz kupować w UK. Ostatnio ktoś na forum kupował w UK w dobrych cenach Marantza 6005 więc myślę, że warto go rozważać. Nie wiem tylko czy 2020 nie będą za małe żeby w stereo nagłośnić 20m2. Nie myślałeś żeby zmienić na podłogowe? A czego Ci teraz brakuje w brzmieniu?
 

Real_yeti

New member
Mój zestaw jest w miarę nowy dlatego nie chce zmieniać nic a tylko rozbudować o odtwarzacz CD.
Czytałem że amplituner avr-x2000 słabo radzi sobie ze stereo, że tłumi dźwięk. Stąd zakup cd i wzmacniacza.
Tak kupuje w uk.
 

collider

New member
Bez reklam
Czytałeś? Czegoś tu nie rozumiem. To ty masz posłuchać i to tobie ma odpowiadać brzmienie. To w końcu ty masz ten ampek czy nie? Podoba ci się jak gra? Słuchałeś jakiś wzmacniaczy by porównać?
 

Real_yeti

New member
Mam avr-x2000 i q acoustics 5.1 jako kino domowe ale chcę rozbudować o Cedeka bo meczy mnie puszczanie SD na ps3 ( to mój odtwarzacz blu-ray).
W richer sounds słuchałem Cedeka denona 520 z wzmacniaczem 520 i tak samo z pozostałymi zestawami na kolumnach tannoya. Lecz nie mieli mojego zestawu na sklepie wiec nie mogłem porównać z acoustics i avr-x2000. Dlatego kieruje Moje pytanie do specjalistów w temacie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Załatw sobie na początek w miarę dobry odtwarzacz CD, podłącz u siebie i wtedy oceń. Mam X2000 spięty jest z odtwarzaczem CD i jest ok. Mam porównanie ze stereo i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jak na ampli to jego brzmienie jest dobre w stereo.
Nie wiem, może masz u siebie problem z akustyką, może coś masz nie tak ustawione/ skalibrowane?
 

collider

New member
Bez reklam
Bardziej myslalem tu o wzmacniaczu bo mam watpliwosci czy 520 cos poprawi w stosunku do X2000 a jesli to czy roznica bedzie warta tej kasy. Co do wygody CD to sie zgodze. Rozwaz te CD720.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
PMA 520 to jest slaby wzmak, napewno nie na 20m2. PMA720 to minimum, do rocka metalu mnie pasuje. Marantz ma bardzo delikatne brzmienie i jego sugerowalbym do innego rodzaju muzyki. Roznica miedzy amplitunerem za 2000zl a PMa720 jest taka ze na PMA jak sie odkreci volume to czuc muzyke na klacie, jest dynamika, szczegolowosc, brzmienie jest zywe, bogate z amplitunera czuc ze jest modyfikowane przez cyfrowe systemy.
 

Real_yeti

New member
Tzn ze spokojnie mogę podłączyć Cedeka do avr-x2000 bez konieczności kupna wzmacniacza stereo? Było by super. Ja nie miałem możliwości testowania z moim amplitunerem bo w sklepie nie mieli a sprowadzić mogą po wpłacie zaliczki 10%.wiec słuchałem tylko z wzmacniaczem stereo. Jeśli mogę z czystym sumieniem podłączyć Cedeka nie tracąc przy tym jakości to super. Zaoszczędzę trochę grosza.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podłączyć możesz spokojnie do X2000 i wtedy sam ocenisz czy ci pasuje takie brzmienie/jakość. Być może takie połączenie będzie dla ciebie wystarczające. Mi osobiście jakoś szczególnie nie przeszkadza, bo jak pisałem X2000 jest amplitunerem dosyć przyzwoicie grającym w stereo. Nie jest to co prawda jakość dobrego wzmaka, ale jest ok ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Tzn ze spokojnie mogę podłączyć Cedeka do avr-x2000 bez konieczności kupna wzmacniacza stereo? Było by super. Ja nie miałem możliwości testowania z moim amplitunerem bo w sklepie nie mieli a sprowadzić mogą po wpłacie zaliczki 10%.wiec słuchałem tylko z wzmacniaczem stereo. Jeśli mogę z czystym sumieniem podłączyć Cedeka nie tracąc przy tym jakości to super. Zaoszczędzę trochę grosza.

Cdplayer podlaczysz bo nawet ma do tego dedykowane wejscie, ale wzmacniacza stereo juz nie.
 

Real_yeti

New member
Ok rozumiem. W sobotę może uda mi się posłuchać denona 720 z moim amplitunerem. Jutro dostane odpowiedz.

Pytanie czysto teoretyczne:
Jeśli bym chciał zmienić amplituner kina domowego na taki z pre-out, to ile by mnie taki kosztował?
Dobry w miarę przystępnej cenie..
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najpierw to trzeba sobie zadać pytanie, czy warto wymieniać amplituner, ewentualnie dopłacać dla samego pre-out? Zawsze mozna dokupic dzielnik za 400zł lub po prostu przepinać kable w kolumnach. Jeżeli kupujemy amplituner to pewnie warto dorzucić te parę setek, ale jeżeli juz posiadamy to wydaje mi się że nie warto sprzedawać dobry sprzet dla samego pre. Z amplitunerów posiadających pre-out masz np. Denon X3000, Onkyo 717, Yamaha 775, HK 370, Marantz 5008
 

Real_yeti

New member
Najpierw to trzeba sobie zadać pytanie, czy warto wymieniać amplituner, ewentualnie dopłacać dla samego pre-out? Zawsze mozna dokupic dzielnik za 400zł lub po prostu przepinać kable w kolumnach. Jeżeli kupujemy amplituner to pewnie warto dorzucić te parę setek, ale jeżeli juz posiadamy to wydaje mi się że nie warto sprzedawać dobry sprzet dla samego pre. Z amplitunerów posiadających pre-out masz np. Denon X3000, Onkyo 717, Yamaha 775, HK 370, Marantz 5008
Mówisz ze lepiej dołożyć kilka setek, tzn myślisz ze opłacało by się wymienić x2000 na x3000 za dopłatą £200? Bo mam taką możliwość.

Trzymajmy się tego, że chce rozbudować mój system o stereo a nie chce później żałować ze mogłem kupić lepszy..
 
Do góry