Marantz 7010 plus końcówka mocy czy wzmacniacz stereo

kupis99

New member
Panowie, jako że przy waszej pomocy stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem Amplitunera AV 7010 i jak niektórzy tutaj obecni koledzy przewidzieli "apetyt rośnie w miarę jedzenia" pragnę zmów poprosić o poradę.

Noszę się z zamiarem lekkiego rozbudowania swojego zestawu o kolejny klocek i tu spory dylemat czy do 7010 dołożyć:

- końcówkę mocy MM7025 w celu poprawy ogólnego brzmienia (głównie w stereo)
czy może
- zintegrowany wzmacniacz stereo PM 8005 w takim samym celu jak powyżej.

Generalnie chodzi mi o poprawę dżwięku w stereo, nie zamierzam podłączać żadnego CD czy BD pod wzmacniacz, muzykę odtwarzam strumieniowo, przez amplituner, więc teoretycznie koncówka powinna chyba być lepsza, aczkolwiek zastanawia mnie sama budowa obydwu urządzeń tj. wzmacniacza PM 8005 i końcówka mocy MM7025, czy któreś z tych urządzeń ma przewagę nad drugim ?
Oczywiście oba urządzenia rozpatruję pod kątem podłączenia po pre out i pre in.

Fronty to przypomnę Monitro Audio Silver 8.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Z czego strumieniujesz, z jaką jakością?

Szczerze, przy strumieniowaniu muzy nic bym nie robił.
 

kupis99

New member
Strumieniuje głównie z serwisów muzycznych w miarę możliwości z najlepszą ich jakością (zakąłdam że to pewnie ok. 320 kbps) oraz plików hi res, których multimedia posiadam (FLAC, WAV).
 

soplus

Active member
Bez reklam
IMHO jakbyś zainwestował w gramofon albo porządny odtwarzacz CD to warto dołożyć wzmaka, przy strumieniowaniu efekt będzie znikomy albo wręcz odwrotny do zamierzonego. Przy kiepskich plikach będzie jeszcze gorzej.
 

kupis99

New member
Czyli co, przerost fromy nad treścią ??

CD ani gramofon raczej nie wchodzą w grę, łatwość i dostępność muzyki poprzez strumieniowanie jest tak duża, że raczej przy tym pozostanę.

Gdzieś tam trochę czytałem i zgłębiałem temat i raczej większość osób sobie chwaliłą takie rozwiązania, dlatego też pomysł na rozmudowę zestawu.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od wsadu. Jak masz np. Tidala Hifi dającego Flac lub Spotify premium Vorbis 320 kb/s, to będzie lepiej (powinno).

Najlepiej podejdź do jakiegoś salonu i posłuchaj. Na Twoim miejscu zainwestowałbym w gramofon i parę porządnych płyt :) Wtedy to się różnica robi.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jesli masz wymagajace to oczywiscie ze warto dolozyc koncowke mocy.
Ja mam do stereo Onkyo M-5000r a do reszty kolumn Onkyo PA-MC5500 a Marabtz SR7010 dziala tylko jako procesor. W kinie az tak nie zauwazysz ogromnej roznicy. Ale sluchajac muzy nawet ze strimingu juz powinna byc zauwazalna. Natomiadt jakbys mial Blueraya z analogowym wyjsciem stereo to nie ma bata ze nie uslyszysz roznicy.
Jest tez opcja zamiast koncowki wziasc wzmacniacz stereo z opcja koncowki mocy. Ja np mam dodatkowy Onkyo A-9755 ale sa tez Marantze itp ktory w kinie bedzie gral jako koncowka a jak bedziesz chcial muzy posluchac to przelaczasz w tryb wzmacniacza i tez masz niezly efekt i chyba taka opcja jest najpopularniejsza.
 

kupis99

New member
W tej chwili raczej kierunkuję się w stronę koncówki mocy MM 7025 i podłączenia pod nią frontów.
Czy MA Silver 8 są wymagającymi kolumnani, nie mam pojęcia :)

Co do wsadu to lecę na Spotyfie Premium.

Ja raczej patrzyłbym za dodatkowym klockiem z tej samej firmy, żeby jakoś to razem wyglądało, dlatego rozwarzania zamknąłem tylko w oparciu o Marantza i jego produkty, chociaż widzę u kolegi Snikersa, że Marantza zestawił z Onkyo (ten z dwoma potencjometrami wygląda super, ale cena jak dla mnie za wysoka).

Wzmacniacz/Integra, też mi chodzi po głowie, ale z racji na brak podłączenia czegokolwiek do niej, nie wiem czy jest sens przepłacać w stosunku do końcówki mocy.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
kupis99 dogadaj się z jakimś salonem na wypożyczenie tej końcówki Marantza i sam ocenisz czy jest znacząca poprawa i czy jest warta wydania kasy.
 

kupis99

New member
kupis99 dogadaj się z jakimś salonem na wypożyczenie tej końcówki Marantza i sam ocenisz czy jest znacząca poprawa i czy jest warta wydania kasy.

Tak właśnie chyba zrobię, zapłacę kaucję i wyporzyczę sobie samą końcówkę i ocenię jaki to daje efekt.

Wstępnie raczej będę patrzył na MM 7025 jako dwu kanałową końcówkę mocy do SR 7010
 

grzelex

New member
Według mnie nie warto wchodzić we wzmacniacz zintegrowany do 5 tys., bo różnica jest zbyt mała do kasy, którą trzeba włożyć. Natomiast przedwzmacniacz myślę ze jest na bardzo zbliżonym poziomie do tych w integrach w cenie do 5 tys., wiec dodanie końcówki mocy powinno dac efekt bardzo zbliżony do takiej integry. Napisz jakie beda Twoje wrażenia po podłączeniu końcówki mocy.
 

werf

Active member
Bez reklam
Mam obecnie podobną konfiguracje do twojej 7011 + 7025.Jakości stereo nie poprawisz a ni końcówką a ni też integrą ,zmiana na plus będzie po stronie dynamiki jak odciążysz amplituner.Zasadniczo to jest cała idea takiego połączenia
Jeśli zdecydujesz się na zakup MM7025 zawsze możesz dokupić stremer z przedwzmacniaczeniem i z wyjściami XLR wtedy będziesz mógł zbudować niezły system oparty właśnie za wzmocnieniu z 7025.Problem jest tylko taki że takiego stremera nie dostaniesz od Marantza
 

kupis99

New member
Mam obecnie podobną konfiguracje do twojej 7011 + 7025.Jakości stereo nie poprawisz a ni końcówką a ni też integrą ,zmiana na plus będzie po stronie dynamiki jak odciążysz amplituner.Zasadniczo to jest cała idea takiego połączenia
Jeśli zdecydujesz się na zakup MM7025 zawsze możesz dokupić stremer z przedwzmacniaczeniem i z wyjściami XLR wtedy będziesz mógł zbudować niezły system oparty właśnie za wzmocnieniu z 7025.Problem jest tylko taki że takiego stremera nie dostaniesz od Marantza


O kurde, to mnie trochę zbiłeś z tropu, myślałem, że takie połączenie poprawi jakość stereo, a tu okazuje się, że nie koniecznie i wcale wielkiego przełomu nie ma, tak więc nasuwa się pytanie czy w ogóle warto inwestować kolejne 4k za cośco nie koniecznie poprawi żadnego odbioru.

No nic z czystej ciekawości zaryzykuję i spróbuję, postaram się pogadać z salonem audio, w którym kupowałem sprzęt i wypożyczę MM7025 do testów domowych.

Jakby, ktoś jeszcze coś mógł dopowiedzieć, zasugerować lub podzielić się doświadczeniem to będę wdzięczny.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie tez bez sensu. Mam 7010 ale.jak juz to bede patrzal za jakims pm7004 lub KiPearl lub innej firmy (dla innej barwy dzwieku). Ale kupie to tylko dla odciazenia ampli i mozliwosci rozbudowy do 7.1.4.

Kolego kup sobie jakiegos taniego Iphona lub Ipada.
Ja wlasnie sobie kupilem iphona 5s dla funkcjonalnosci Tidal HIFI. Laczysz po AirPlay i fajnie sterujesz (po playliscie) z pilota marantza.

Moim zdaniem o wiele lepsze niz Spotify
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego nikt jeszcze nie zaproponował osobnego wzmaka plus strumieniowca? Ok, ja to zrobię.
Kolega Kupis nie pisze nic o kosztach, więc zakładam, ze są ;)
Nie pisze też z czego strumieniuje, z jakich serwisów.
Tak jak pisze Werf, jeśli "wzmacniaczem" jest amplituner to raczej przerost formy na treścią.
Na Twoim miejscu zdecydowanie poszedłbym w PM8005 plus strumieniowiec, np. NA8005.
- Stereo to stereo, na pewno usłyszysz różnicę (amplitunera nie włączasz)
- Wtedy taka integra robi za końcówkę w kinie (amplituner plus integra włączone do filmów), nieco lepiej brzmiące fronty przy filmach.
- osobny strumieniowiec też będzie lepszy niż SR70XX
Niczego więcej do szczęścia ;)


Odsłuch prawdę Ci powie. Jeśli nie gardzisz używkami, to sporo zaoszczędzisz. Taki PM7004 czy KI genialne. Ostatnio był wysyp PM7004, były nawet po ok. 1500 zł.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Dokładnie rozwiązań jest cała masa,sam jadę na pre ampie ze strumieniowca+koniec mocy
Ale Krzysztof PM8... jako końcówka : ) ma być JEB... a nie puk : )
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kupis chce słuchać stereo z plików - potrzebuje więc wzmaka stereo i strumieniowca, a kino przy okazji, by nie przepinać kabli ;)
Wg mnie to jedyny najlepszy i słuszny wybór wciągając w to wygodę i estetykę, o której pisze Kupis, ale do niego należy ostatnie zdanie ;)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
No tak ale może kupić też MM7025 plus strumieniowiec z przedwzmacniaczem i lata bez przepinania : )
 
Do góry