marantz 6005 vs cambridge 651a

marcellllus

New member
Witam wszystkich z forum :].

Chciałem spytać co wyżej wymienionych przeze mnie sprzętów zabrzmi lepiej. Chodzi mi o wzmacniacz do sypialni który grałby razem z bostonami a25. Muzykę puszcząłbym z pc/laptopa także pewnie jakiś lepszy dac w przyszłości bym dokupił choć ponoć Marantz ma chyba całkiem przyzwoity w stanardzie.
Cena też lepszą ma Marantz choć brak mu wyjścia na suba, a w przypadku tych bostonów sub mógłby być też dobrym dodatkiem.
Pozostaje jeszcze Nad 356 ,o którym czytałem wiele dobrych opinii z tym, że moja kobieta stwierdziła, że jest brzydki i plastikowy więc ciężko mi ją będzie do niego przekonać ;]
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obojętnie który wzmacniacz nie zakupiłbyś to świetnie napędzi te monitorki. Co do wyglądu NAD na żywo wcale nie wygląda tak tragicznie. Polecam odsłuch bo każdy z nich reprezentuje inne brzmienie. Cambridge Audio moim zdaniem najbardziej równy tonalnie, raczej nic nie wychodzi na pierwszy plan ale basu będzie oddawał najmniej z tej trójki. Marantz już lekko ocieplony, czuć delikatnie kontur a NAD jeszcze bardziej choć słuchałem 326 to podejrzewam że w 356 idąc wraz z mocą, basu może być jeszcze więcej, ten ostatni wzmak świetnie będzie się sprawdzał w muzyce rockowej. Nawiązując do muzyki nie napisałeś czego słuchasz ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nad-a teraz można kupić w dobrych cenach. 356 jest też w wersji z dac. Ewentualnie można kupić wersję bez i kupić zewnętrzny. Tak jak pisał daroquaresma najlepiej wybierz się na odsłuch.
 

marcellllus

New member
Najbardziej bliskie mi są rockowe klimaty także z tego co wspomniał daroquaresma Nad zagrałby je najlepiej... Przedni panel Nad'a jest plastikowy czy tylko tak to wygląda na zdjęciach ?
Nad i Marantz są w dobrej cenie więc zstało by jeszcze na daca , CA to jakiś tysiak więcej.
Pochodzę z okolic Lublina, w tej okolicy nawet nie orientuję się gdzie odsłuchać taki sprzęt więc pewnie będzie to zakup w ciemno przez internet.
 

werf

Active member
Bez reklam
CA i Marantz w Melomanie Nad-a też mogą mieć jakby nie było to jest Top Hifi na Fabrycznej
 

marcellllus

New member
Ewentualnie zastanawiam się jeszcze czy nie szarpnąć się na marantza 7005, ponoć to już jest wyższa półka ale też i cena wysoka. Czy jest znacząca różnica w brzmieniu pomiędzy 6005 a 7005 warta dopłaty ewentualnie 6004/7004 ale tych drugich już raczej nie idzie nigdzie dostać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko weź pod uwagę, że A25 to nie za duże monitory z powiedzmy średniej półki. Do nich nie ma sensu kupować drogich wzmacniaczy.
 
Ostatnia edycja:

dzik87

New member
Arcam podobno jest po stronie neutralnej. Zupełnie inne brzmienie niz CA.

Co do PM7005, ma wbudowany DAC z USB. PM6005 nie ma przetwornika.

Myślę, że przy odpowiedniej klasy kolumnach miedzy 6005 i 7005 rożnice słychać bez problemu.

7004/6004 nie widzialem nigdzie. Cieżko znaleźć jak cholera. Jeśli ktoś wie, kiedy skończyli to produkować?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ewentualnie zastanawiam się jeszcze czy nie szarpnąć się na marantza 7005, ponoć to już jest wyższa półka ale też i cena wysoka. Czy jest znacząca różnica w brzmieniu pomiędzy 6005 a 7005 warta dopłaty ewentualnie 6004/7004 ale tych drugich już raczej nie idzie nigdzie dostać.

Różnica będzie na pewno w dynamice.
Nie musiałbyś już DACa kupować i miałbyś wzmak bardziej przyszłościowy np na wypadek zmiany kolumn na duże.
 
Do góry