Marantz 5006SR problem

rhode4321

New member
Witam
Podczas przełączania wyboru źródła ampli Marantz 5006SR z np SAT lub GAME na USB/NET nie zawsze jest przekazany sygnał menu graficznego na TV. Telewizor parę razy mrugnie i nie wyświetla menu graficznego z amplitunera. W tym czasie Marantz działa normalnie, na wbudowanym wyświetlaczu menu się wyświetla. Pomaga czasem przełączenie na chwilkę na Stand-by, a czasem niestety muszę wyciągnąć wtyczkę z kontaktu. I wtedy działa ok...do następnego razu.
Zauważyłem, że przełączając na NET/USB telewizor przestawia się najpierw z rozdzielczości 1080i na 720p i koniec. Czarny ekran. Menu USB/NET jest wyświetlane w telewizorze w rozdzielczości 576i.
Czyżby zachodziła niekompatybilność telewizora i miał on problem w przełączenie się na 576i?Wymieniłem 3 kable HDMI i objaw zawsze ten sam. Z innymi źródłami sygnału nie ma problemu (laptop, dekoder sat).
Telewizor to Sharp Aquos LC42XL2E

Jakieś sugestie??
Pozdrawiam
 

rhode4321

New member
Witam ponownie
Wypiąłem dekoder Cyfry+ z amplitunera i podpiąłem bezpośrednio do TV. Obecnie ampli pracuje idealnie, źródłem zewnętrznym jest tylko laptop. Czy jest możliwe, że problemy powoduje kabel HDMI pomiędzy ampli a dekoderem sat? A może dekoder sat Sagemcom DSI 87 HD jest jakoś niekompatybilny??

Pozdrawiam
 

rhode4321

New member
Witam ponownie
Dziś do ampli podpiąłem starego Fergusona HD8800 zamiast Sagemcom DSI87. Po paru godzinach testowania stwierdzam, że powyżej opisany problem nie występuje. Wychodzi na to, że w jakiś sposób dedykowany dekoder cyfry powodował problem.
Dodatkowo zauważyłem, że teraz jest prawidłowo przesyłany dźwięk DD 5.1 i Dolby Sourround z kanałów HD. Dźwięk jest o niebo lepszy z Fergusona niż z Sagemcom.
 
Do góry