Marantz 5006SR - BiAmp czy prawidłowo?

dzierbiaty

New member
Witam

Chciałbym się upewnić, czy połączenie sugerowane w instrukcji Marantza SR5006 jest prawidłowe:
https://drive.google.com/file/d/0B35FU8A21o9MNUdFN3BuNnhRRDg/view?usp=sharing
Mam tak podłączone, ale gdy puszczam test tone na poszczególne głośniki, to np w głośniku lewym słychać sekcję wysokotonową a w głośniku prawym w tym czasie sekcję niskotonową. Czy taki mix jest prawidłowy?

A tak przy okazji. SR5006 zasila zestaw 5.1 Infinity classica. Jakoś nie jestem zadowolony z dźwięku w muzyce/stereo. Nie jestem audiofilem ale dźwięk jest jakby zza kotary. Wysokie tony nie brzmią dla mnie zbyt dźwięcznie czysto. Brakuje mi takiego nasycenia tzw syczenia.
Jaki doradzilibyście amplituner który polepszyłby dźwięk z tych głośników? Nie zależy mi na Atmosie, nie zamierzam też kombinować z osobnym wzmacniaczem stereo. Chodzi mi o wymianę amplitunera.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
Jak błąd jest w angielskim to w polskiej wersji będzie tak samo ;)
1. nie włączony bi-amp
2. źle podłączone kable
niestety oba punkty jednocześnie.
 

dzierbiaty

New member
Że źle podłączone kable to już rozumiem, a czemu piszesz, że nie włączony bi-amp?
Jest przecież w podanym załączniku napisane aby “Amp Assign” ustawić na “SPKR-C”.
Czyli rozumiem, że lewy frontowy powinien być podłączony do Front Left i Ampli Assign Left i analogicznie prawy frontowy?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Podlaczasz Front L pod dolny terminal lewej kolumny, Lewy surround back pod górny terminal lewej kolumny.
Analogicznie z kolumna prawa a w ustawieniach w denonie/marantzu bylo amp assign - bi amp.
 

dzierbiaty

New member
Pozdziękowania wszystkim za pomoc. W SR5006 amp asign zamiast bi-amp jest SPKR-C.

Miło jeszcze by było gdyby ktoś się wypowiedział w temacie zmiany amplitunera na taki, który bardziej by współgrał z kolumnami Infinity Classica.

Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie bedziesz mial nie wiadomo jakich roznic miedzy amplitunerami. Podstawowe pytanie, czy przeprowadziles kablibracje i aktywowales audyssey dynamic eq ?
 

dzierbiaty

New member
Witam

Tak naprawdę to ten amplituner i głośniki mam od kilku lat. Kilka razy był kalibrowany i wprowadzałem różne modyfikacje ustawień.
Wymiana ampli to żadna pilna potrzeba, raczej zapytanie na przyszłość.
Na plus...wczoraj podłączyłem nowego Xboxa One S i dźwięk w grach mnie zachwycił. Do gier i filmów nie mam zastrzeżeń. Cóż pobawię się jeszcze kalibracją, może uda mi się uzyskać zamierzony efekt.
Szkoda że głośniki Infinity Classica nie są zbyt popularne i nawet na tym forum niezbyt wiele jest informacji o nich.
 

piechu

Member
Bez reklam
W kwestii stereo, zamiast wymiany amplitunera pomyśl o zakupie wzmacniacza stereo. Uzyskasz znacznie lepszy efekt niż po wymianie ampli.
 

dzierbiaty

New member
Witam

Grają wszystkie głośniki w kolumnach. Przepiąłem przewody tak jak powinno być i na dniach przeprowadzę ponowną kalibrację.

W grach z xbox dźwięk jest przepiękny. W sumie muzyka ze Spotify premium nie brzmi tak źle, najgorzej jest ze strumieniowaniem ze zwykłego radia internetowego
 

dzierbiaty

New member
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie amplitunera, bo złe ustawienia XBOX One raczej wykluczam.
Dźwięk w grach jest przestrzenny. Ale jak np włączę Youtube i chcę odtworzyć jakikolwiek test 5.1 bądź odtworzyć muzykę w 5.1 np Metalica, to ampli przełącza mi się tryb ,,Multi Channel In,, i dźwięk mam tylko poprzez frontowe kolumny i centralną. Nawet ręcznie nie mogę w ampli wymusić Dolby czy DTS.

Na każdym wejściu HDMI jest tak samo. Ustawienia wyjścia dźwięku w konsoli to ,,dźwięk HDMI 5.1 bez kompresji,,

Jeśli przełączę w konsoli wyjście dźwięku na ,, dźwięk HDMI bitstream wył,, i format bitstream DD,, to ampli wykrywa mi DD, mogę manualnie przełączyć w ampli na DTS bądź DD ale dźwięk cały czas jest przez 2 frontowe kolumny i centralną

W grach jest wszystko ok mam super dźwięk przestrzenny, więc źle podłączenie kolumn wykluczam. Teraz sprawdziłem, że to samo video z YT puszczone z laptopa przez ampli daje mi dźwięk przestrzenny..już zgłupiałem czy to wina ampli czy xbox
Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wyjscie audio w Xbox ustaw na Bitstream nie PCM, wtedy po HDMI poleci strumien bitów a amplituner zajmie sie rozkodowaniem. Dzwiek PCM po HDMI obarczony jest sporym jitterem dlatego nalezy go unikac.
 

dzierbiaty

New member
Kombinuje jak mogę z tym dźwiękiem. Konsola jest połączona z ampli poprzez HDMI
Na konsoli mam poniższe opcje wyjścia dźwięku po HDMI :
-stereo bez kompresji
-5.1 bez kompresji
-7.1 bez kompresji
- bitstream wył

Jeśli ustawię opcję - bitstream wył pojawiają mi się dwie dodatkowe opcje format bitstream:
-DTS Digital Surround
-Dolby Digital

Niestety, jakbym nie kombinował, przy puszczeniu na YT testów 5.1 prawidłowo leci test ton poprzez Lewy front, później centralny, później prawy front. A lewy i prawy tylny są odtwarzane na lewym i prawym froncie.

No a w grach dźwięk jest ok. Ściągnę muzykę w 5.1 i zobaczę jak konsola odtworzy z USB.
 
Do góry