Marantz 1601 vs Onkyo 608

Piwol

New member
Witam, prosze o Wasze opinie w sprawie wyboru amplitunera.
Filmy, TV 70%, gry PS3 30%. Kolumny 5.1 narazie stare 10 letnie Sony, za kilka miesiecy zmiana.
Pomieszczenie 20m2.
Przekonany bylem na 608 Onkyo ale zaczalem zastanawiac sie nad Marantzem.
Glownie przez Dolby Headphone i SlimLine. Wieczorami glownie wykorzystuje sluchawki, maja one swoj surround ale nie Dolby. Wiem ze ma to jeszcze HK ale pod wzgledem wejsc slabo. Potrzebuje min. 4 HDMI i 2 Optyczne.
A moze sa to za wysokie modele dla mnie, do moich potrzeb?
Prosba szczegolnie jak one sprawuja sie w uzytkowaniu z PS3?
Czytalem ze 508 miala problemy straszne z dzwiekiem/obrazem w grach, a jak 608 poprawili synchro?
A Marantz, na forach o nim bardzo malo info dot. wspolpracy z PS3, czy to przez to ze jest wszystko OK, czy Marantz jednak dla muzyki w stereo, a ta multimedialnosc zrobiona dla marketingu zeby nie zostawac za innymi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb to jednak z wymienionych co do jakości kina - Onkyo. Jeśli liczyłbyś na lepsze stereo to Harman jest bardziej muzykalny. Wejścia HDMI - możesz dokupić switcher. Jakości dźwięku nie dokupisz.
 

kret020573

New member
1601 słaby? to jakaś bzdura mam 1601 i gra naprawde super. jeśli nie potrzebujesz powyzej 100w na kanał to spokojnie kupuj tego slima. Mam porównanie z 5005 i nie widzę zbyt wielkiej różnicy. U mnie mam go podpietego pod PS3 i n-kę. W sumie wykorzystuje 1/4 jego mocy a jak chcę zeby sąsiedzi posłuchali muzyki to 1/2. Jeśli chce posłuchac muzyki to puszczam po USB rewelacja. Co do Onkyo pewnie też fajnie gra czytając opinie innych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sonytg

New member
Radziłbym Onkyo ,pamiętaj że im bardziej wydajny prądowo sprzęt tym zagra poprawniej.
W opisie Marantza jest podane 7x50w co w sumie daje 350W..na obudowie nic nie pisze na ten temat, więc teoretycznie można w to wątpić.
Jeśli podłączysz mocniejsze głośniki i wzmak w ampli nie będzie w stanie wydolić prądowo zacznie produkować zniekształcenia, a to prowadzi do uszkodzenia głośników.
O ile pamiętam Onkyo pobiera 620W więc chyba jest różnica ;-).
Wagowo chyba też, coś co dobrze chłodzi mam tu na myśli radiator, musi ważyć i mieć swoją wielkość to też ma znaczenie.
Powyższe radzę wziąć pod uwagę.

P.S.
Jak może poprawnie grać muzyka z USB ?:lol:
 

kret020573

New member
Radziłbym Onkyo ,pamiętaj że im bardziej wydajny prądowo sprzęt tym zagra poprawniej.
W opisie Marantza jest podane 7x50w co w sumie daje 350W..na obudowie nic nie pisze na ten temat, więc teoretycznie można w to wątpić.
Jeśli podłączysz mocniejsze głośniki i wzmak w ampli nie będzie w stanie wydolić prądowo zacznie produkować zniekształcenia, a to prowadzi do uszkodzenia głośników.
O ile pamiętam Onkyo pobiera 620W więc chyba jest różnica ;-).
Wagowo chyba też, coś co dobrze chłodzi mam tu na myśli radiator, musi ważyć i mieć swoją wielkość to też ma znaczenie.
Powyższe radzę wziąć pod uwagę.

P.S.
Jak może poprawnie grać muzyka z USB ?:lol:
coś mi się wydaje że ten marantz z USB zagra lepiej muzyke niż z BD Onkyo 608.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak nie ma się czego wstydzić to po co zamazywać maksymalna moc pobieraną z sieci na tabliczce znamionowej?
marantz-nr-1601-nr1601-a_17203.jpg


1501 miał maksa 250wat, sprawdzenie proszę kret020573, jak tam u niego wygląda tabliczka.

W mocy przewagę ma 608, co uwaga nie znaczy, że Piwol nie może kupić sobie 1601, bo akurat mu się spodoba w brzmieniu i wyglądzie.
 

sonytg

New member
coś mi się wydaje że ten marantz z USB zagra lepiej muzyke niż z BD Onkyo 608.


Muzyki słuchamy z odtwarzacza CD, i dobrze że tylko ci się wydaje:lol:
Słuchałeś Oppo 83SE NuForce..jesli nie to posłuchaj, a potem podłącz USB:lol:
Odtwarzaczy BRD z dobrym audio jest na rynku dosyć sporo, ale to zupełnie inna bajka...cenowa.
 

beginner_pl

New member
Zawsze można kupić DAC`a i po kłopocie :D , a wtedy "pół"Marantz`a
przegra z Onkyo, które po dostaniu na analogu dobrego sygnału i włączeniu directa dostaje niezłego pazura :twisted:
 

sonytg

New member
Demagogia hehehehe.. zastanowiłeś sie co napisałes?
Jakim kosztem?:D gdzie tu logika..skoro muzyka z USB oddaje pełnię barw i dzięków :lol:
Jeśli ktoś chce posłuchać muzyki wtedy zestaw stereo ..w muzyce nie ma kompromisu.
Albo Stereo albo KD...reszta to półśrodki na które szkoda kasy...a z tym DAC'iem to pojechałeś hihi...wiesz gdzie dzwonili:mrgreen:
 

beginner_pl

New member
@sonytg-szanowny kolego sarkazmu użyłem.
Ale i tak nie zmieniam zdania co do Marantzów 1501/1601 jest to
półMarantza , pamietając serię SR X002 to nie ma o czym mówić.

Onkyo ma przynajmniej potrzebne funkcje, automatyzujące użycie
amplitunera przez lamerska np.żonę lub rozumne inaczej dzieci :E :mrgreen:
 

Piwol

New member
A ma ktoś może podpięte pod Onkyo lub Marantza urzadzenie WD TV HD Player Live? Nie ma problemów z tym urządzeniem?

Pozatym:

Jeśli podłączysz mocniejsze głośniki i wzmak w ampli nie będzie w stanie wydolić prądowo zacznie produkować zniekształcenia, a to prowadzi do uszkodzenia głośników.
Faktycznie tak jest? Byłem przekonany że nie można podłączać głośników o mniejszej mocy do ampli który na wyjściu ma większą... Aktualne głośniki mają napisane że "max 150 W" przy 8 omach.

a 608 ma, nie wiem czy to potrzebujesz, ale nie wszystkie kanały na "n" są w HD
uważam że w tej klasie to i tak nic z tego nie będzie. Co do muzyki nie rozróżniam zbyt wielu różnic na tych samych głośnikach, o tyle jakość video rozróżniam i nie spodziewam się za wiele po każdym z modeli niskobudżetowych.

U mnie mam go podpietego pod PS3 i n-kę.
PS3 nie tnie?, obraz z dźwiękiem się nie "rozjeżdża"?, nie wyłącza się po np. 2 godzinach użytkowania?, nie "strzela" obrazem? nie ma problemów z płytkami HDMI itp?
Czytałem na forach anglojęzycznych że w Onkyo jest z tym problem, a dla mnie tak naprawdę to jest kluczowe.

Jak nie ma się czego wstydzić to po co zamazywać maksymalna moc pobieraną z sieci na tabliczce znamionowej?
Z tym to faktycznie ciekawostka, chociaż mi i tak nie zależy na mocy, wystarczy mi 7x50W albo nawet 7x30W byle "prawdziwych".

Do Twoich potrzeb to jednak z wymienionych co do jakości kina - Onkyo.
Też tak myślałem że wezmę Onkyo, ale ze względu na mnóstwo informacji o 608-mce (nie zawsze pozytywnych), zacząłem wątpić czy jeszcze ją chcę i dlatego pojawił się Marantz.

Dzięki za dotychczasowe informacje :grin: i proszę o więcej, szczególnie posiadaczy Marantza i użytkowników słuchawek podłączonych do tych amplitunerów.
 

killpit

New member
A nie brałeś pod uwagę że Marantza kupuje średnio co setny polak i w porównaniu do Onkyo jest jak 1:100 dlatego może być opin tak nie wiele.Jeżeli coś się sprzedaje w ilościach sporych to i opiń jest sporo.
O tych problemach których wypisałeś to jakaś abstrakcja, lecz nie można powiedzieć że tak nie jest.
W Marantzach wypisują że w kinie brak kina :) ale za to w stereo jest Ok.
W kinie z mojego doświadczenia to Onkyo jest The beściak nie mogę powiedzieć o tym w Marantzie.
Jak masz możliwość to idz sobie odsłuchaj i zobacz jak się obsługuje te ampli Onkyo prostota tak jak powinno być Marantz dla kosmitów makabra :) nie najważniejsze ale istotne.
 

3eski

New member
@ kret020573

Akurat nie sądzę, żeby Marantz zagrał lepiej z mp3, niż Onkyo z BD bez przesady bo to już totalna głupota jest.
 
Do góry