Maqma Lcd Full Hd Tanie A Czy Dobre?

pancio pl

New member
WITAM . ZAMÓWILEM 42' LCD MAQMA FULL HD 1080p /1920
NA EBAYu. de JEST TEGO FULL OD PLASMY PO LCD 47' ...
CENY SZOKUJĄCE (POZYTYW) A ZAINTERESOWANYCH MULTUM TAK PO 20 ŚREDNIO NA SZTUKĘ. OBSERWOWAŁEM TE AUKCJE OD LISTOPADA I WIDZE ŻE SPRZĘT CIESZY SIĘ DWUKROTNIE WIEKSZYM POWODZENIEM NIŻ NP sharp/samsung/sony . PARAMETRY BDB JAK NA MAŁO ZNANĄ W POLSCE MARKĘ. 1300 KONTRAST , 3xHDMI , 6,5 MLSEC , 2xTUNER ,VISION EXPRES TECHNOLOGY FULL HD , ACTIV MATRIX WUXDA LCD , 16.7 MLN COL. .ITD...
MI UDAŁO SIE WYLICYTOWAĆ NA 1410 EURO. SYMBOL { MA-FHD-4207} WYSTARCZY WPISAĆ W EBAY.DE HASŁO [MAQMA]
dodam jeszce że dwaj dystrybutorzy tego sprzętu mają od około 2000 do5000 TYS komentarzy pozytywnych rocznie.
DODAM ŻE JESTEM LAIKIEM W TYM TEMACIE I CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ OCENE KOGOŚ MĄDRZEJSZEGO .POZDRAWIAM . PANCIO.
icon4.gif
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
witaj
to taka niemiecka odmiana Panasonica a dokładnie jeden z młodszych braci Schneidera która to firma jest tylko w Niemczech

parametry ma nawet niezłe jak na tą cenę
nikt Ci nie powie nic więcej gdyż prawdopodobnie nikt jest na żywo nie widział i nie testował a dopiero taka opinia miałaby jakiś sens i znaczenie

pozd
 

pancio pl

New member
[
quote=helper]Nie wierzę w rzeczy "tanie i dobre".[/quote]
NIE ZAWSZE PŁACISZ ZA SPRZĘT LECZ ZA NAPIS NA NIM .
ROZBIERZ KIEDYŚ SWOJE TV -W WIĘKSZOŚCI PODZESPOŁY TO TAIWAN/MALEZJA/CHINY...np .sprzęt pioniera ktory kupowałem kiedyś w niemczech zanim zapakowano go w karton niewidział białej twarzy do chwili gdy został położony na ladę sprzedawcy.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie chodzi o miejsce produkcji a jakość, widziałeś np jak odbywa się produkcja w zakładach manty?
 

pancio pl

New member
co do jakosci to dam znać jak go dopadnę.
z niemieckich opini wnoszę że nie najgorzej .
znajomy kupil le40s i nie jest zachwycony dlatego zaryzykuje.
 

PAUL

New member
Maqma Ma-fhd-4207 Full Hd

witam
jestem posiadaczem tego LCD od ponad miesiąca już i jestem bardzo zadowolony , Tv posiada procesor DCDI by Faroudja , Vision X-Press Technology™ (VXP™) , Płyta główna Trident (SVP-LX) , Digital Reality Cinema Engine ,Progressive Scan , czas reakcji matrycy 6,5 milisekundy , 2 x tuner , 3 x HDMI
używam go głownie w tej chwili do oglądania TV SAT Cyfra+ , testowałem też jakość podłączając do LCD komputer , oglądałem obrazy w rozdzielczościach 720p i 1080i , niedysponuję jeszcze żadnym źródłem sygnału o rozdzielczości 1080p ale to co już widziałem bardzo mnie satysfakcjonuje i naprawdę polecam wszystkim firmę MAQMA , zupełnie nie drażni mnie fakt że mam napis MAQMA , jakość wykonania tego LCD i wykończenia aluminium jest naprawdę wysoka .
Drażni mnie np to jak jestem w sklepach RTV i sprzedawcy zachwalają swoje LCD jakie to są super i tanie . Patrząc na jakość obrazów wyświetlanych pzez LCD ze sklepów i porównując z MAQMĄ uważam , że mój LCD wybiega do przodu i za niewielkie pieniądze cieszę się telewizorem który ma w sobie to co inne dobre marki oferują 2 x drożej .
 

blur123

New member
Nie chciałbym oceniać tego tv bo go nie widziałem ale zastanawia mnie jedna sprawa:

Na stronie producenta pisze wyraźnie że KONTRAST : 1200 ale DYNAMICZNY. No to ja sie pytam ile wynosi "faktyczny" ? Jak wiemy kontrast dynamiczny to chwyt marketingowy niewiele mający z rzeczywistością.

Dla porównania tv SHARP LC 46XD1E ma kontast 2500:1, a kontrast dynamiczny 10000:1 ! (dane ze strony producenta)

Wiem, wiem zaraz ktoś napisze CENA... To fakt różnica w cenie to kosmos ale niech nikt nie pisze, że nie uzasadniona. Jest troche tak, że płacimy za same "logo" sporo kasy ale na szczęście też za lepszą jakość.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
blur123 napisał:
Nie chciałbym oceniać tego tv bo go nie widziałem ale zastanawia mnie jedna sprawa:

Na stronie producenta pisze wyraźnie że KONTRAST : 1200 ale DYNAMICZNY. No to ja sie pytam ile wynosi "faktyczny" ? Jak wiemy kontrast dynamiczny to chwyt marketingowy niewiele mający z rzeczywistością.

Dla porównania tv SHARP LC 46XD1E ma kontast 2500:1, a kontrast dynamiczny 10000:1 ! (dane ze strony producenta)

Wiem, wiem zaraz ktoś napisze CENA... To fakt różnica w cenie to kosmos ale niech nikt nie pisze, że nie uzasadniona. Jest troche tak, że płacimy za same "logo" sporo kasy ale na szczęście też za lepszą jakość.


Otóż to.
I takich klocków jeszcze by się pewnie kilka znalazło.

Pozdrawiam Masta_J
 

konklon

New member
bo wszyscy siebie warci. te znane firmy też zciemniają jak mogą. czemu nie mogą dać od razu 3xhdmi? bo dadzą je za 3 lata zebysmy mogli kupić coś jeszcze raz. normalne. a co do jakości- też uważam, że jest lepsza ale niestety nie zawsze. używam monitor hyundai- działa pięknie od ponad roku tymczasem sony musiałem wymieniać po tygodniu. sprawy losowe a i tak wszystko made in taiwan- tania siła robocza. w środku często lepsze podzespoły ale zawsze gorzej wyposazone.
 

PAUL

New member
używam MAQMA 42" już ponad rok
absolutnie nie żałuję tego zakupu
aktualnie przymierzam się do zakupu
kolejnego TV tej firmy 32"
 

ekul

New member
42' LCD MAQMA FULL HD 1080p /1920

Witam,
zakupiłem taki sprzęcik jakiś czas temu. Generalnie muszę powiedzieć że sprzęt ok jak nie super.
Ostatnio chciałem spróbować DVB-T i mam mały problem, radio nadawane przez DVB łapię bez problemu natomiast programy telewizyjne nie. Przy próbie wyświetla się komunikatem o słabym sygnale lub błednej konfiguracji. Możliwe, że jest to sprawa codeca (mpeg2 -> mpeg4) ale nie moge znaleźć informacji jaki codec jest na pokładzie MAQMY. Czy ktoś może spotkał się z takim tematem i może podzielić się informacją, może jest jakis serwis w polsce, albo dostępne SW do upgradu LCD'eka?
 

pfabiano

New member
pancio pl napisał:
WITAM . ZAMÓWILEM 42' LCD MAQMA FULL HD 1080p /1920
...
MI UDAŁO SIE WYLICYTOWAĆ NA 1410 EURO. SYMBOL { MA-FHD-4207}
Co do taniości owego TV:
1410 Euro x 3.4325 zł = 4839,825 zł
w tej cenie można kupić:
JVC LT-42V80
Toshiba 42Z3030
Sharp 42xl2e
Toshiba 40ZF355 itd


Pytanie czy owy sprzęt jest takim hitem żeby go kupić i jak się ma do sprawdzonych co do obrazu wymienionych przezemnie TV? Czy warto ryzykować? Na te pytania każdy musi sobie odpowiedzieć sam, ja raczej postawił bym na któryś z wymienionych.

Pozdrawiam
pfabiano
 
Do góry