Manta - Tv Lcd 2701

dj_kriss

New member
Wiesz co, powiem Ci że studiuje rynek telewizorów LCD od dłuższego czasu bo sam zamierzam kupić i trochę już ich widziałem jak grają. Sam zdecydowanie mierze w telewizor bardziej firmowy i droższy niż ekonomiczny ale tak w granicach rozsądku i chociaż moimi faworytami są talewizory marek JVC i SHARP to z tych tańszych właśnie ostatno widziałem w akcji tą MANTE! Może to trochę głupie ale najpierw patrzę na obraz jaki telewizor generuje na zwykłej antenie bo wyświetlić super jakość z wejścia RGB lub COMPONENT to nie jest sztuka! Przez to własnie odrzuciłem całkowicie PANASONICA który ma super obraz ale z tunera tv widać coś w rodzaju jakiejś siatki czy cuś (musiałbyś zobaczyć żebyś wiedział o co mi chodzi). A ostanio widziałem właśnie telewizorek MANTY i............... zaskoczony byłem obrazem właśnie ze zwykłej anteny. Piękny czysty obraz jak z widokówki! Na większym 32" trochę się łamały linie (to w końcu budżetowy telewizor i nie posiada zaawansowanych układów korekcji itd.) ale na stojącym obok 26" było idealnie. Z racji firmy nie wiadomo tylko jak będzie z trwałością tego telewizorka ale w czasach gdy nawet SONY zamawia telwizory na Tajwanie........
 

nicko

New member
Manta 2701

Lepszy obraz z anteny, bo ten model ma 1280x.. 800 chyba. Co go w moich oczach jednak dyskwalifikuje. Kupilem juz LGka i ostatecznie jestem zadowolony :)
 

Mistic

New member
No właśnie co to ma do rzeczy teraz prawie każdy robi częśći do elektroniki na Tajwanie.
Pozdrawiam.
 

dj_kriss

New member
Mistic napisał:
No właśnie co to ma do rzeczy teraz prawie każdy robi częśći do elektroniki na Tajwanie.
Pozdrawiam.
No to ma mieć że niektórzy (czasem niesłusznie) skreślają MANTE tylko dlatego że pochodzi z kraju z którego jakość wykonania może (ale nie musi) świadczyć o tandetnym finalnym produkcie. A co do SONY to gdzieś wyczytałem że zamierzają zamawiać całe LCD z jakiejś tajwańskiej firmy i sprzedawać pod własną marką - dla mnie to już jest przegięcie! A od siebie dodam że firma SONY dla mnie od dłuższego czasu ma wizerunek niby porządnej markowej ale z jakością chyba za bardzo uciekają tnąc koszta....
Oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie.
 

Mistic

New member
To że SONY nie jest tym co dawnej to się zgodze, ale to przez to że na rynku zaostrzyła się konkurencja i granice między takimi markami jak samsung, panasonic, lg, sony, rozmyły się ponieważ w zasadzie każdy TV oferuje bardzo podobne możliwości jeżeli różnice w jakości obrazu można było by wyrazić w procentach to nie przekraczała by ona 10%, dawnej jeżeli ktoś by nas zapytał który TV jest lepszy samsunga czy sony odpowiedź była by oczywista, dziś już nie jest to do końca takie jasne, ba nawet nie które modele samsunga grają lepiej niż sony według mnie seria N samsunga ma lepszy obraz po HDMi niż sony seri S, wszyscy podnieśli poprzeczki i zwiekszyli jakośc swoich produktów.
 
Do góry