Manta led 5501

klucho

New member
Widzę że nie tylko mnie korci żeby dzieciakom kupić, ale to do grania to sie pewnie nie nada?
Ogólnie to jedyna zaleta to wielkość, wady to duży pobór prądu 160W i brak bajerów typu smart, wifi itp.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Smart, to mozna przystawke dokupic.

Gorzej, to jaki obraz to posiada.
5ms reakcja teoche duzo.

Kapusta :)
Ale moze sie nie kurzy tak jak szajsung heheheh.
 

klucho

New member
Czas reakcji wg producenta to 6ms nie 5.
LED5501 TV 55" DVB-T/C MPEG4 - Manta S.A.
Najbardziej zaskakuje jedna z proporcji obrazu, 16:0 czyli obrazu może nie być :)
Z drugiej strony to model wypuszczony na 18 urodziny Manty, to trochę zobowiązuje, tym bardziej że reklama w TV robi swoje.
PS. Szukając informacji w innych miejscach ktoś napisał że matryca jest LG (ale jak wiadomo internet przyjmie wszystko więc nie wiem czy to prawda).
 
Ostatnia edycja:

Crocodil

New member
Jeśli ktoś zdecyduje się na kupno albo będzie miał możliwość "poobcowania" z tym telewizorem, to fajnie gdyby opisał swoje odczucia. Zastanawiam się nad kupnem TV dla moich, wiekowych już, rodziców i Manta LED5501 wydaje się być dobrym kandydatem... :)
 

klucho

New member
W Lublinie nie było gdzie zobaczyć tego modelu więc na prośbę Rodziców zamówiłem przez alledrogo (zwrot gratis). Jak nie bedzie zadowalający do nc+ to odeślę i po temacie. Teoretycznie mają 2 dni na dostawę, zobaczymy jak będzie.
PS. Jak przyjdzie to coś nagram i wrzucę na yt.
 
Ostatnia edycja:

Crocodil

New member
@klucho: Super! Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie opinie i odczucia :) Nie spodziewam się cudów ale dla dzieci albo osób starszych ten TV może być naprawdę dobrą opcją :)
 

klucho

New member
No więc Manta dotarła. Wracając z pracy miałem tylko 30min na ustawienie jej u Rodziców ale napiszę na szybko pierwsze wrażenia:
Zaskakująco dobra jakość plastików, ramka góra i boki błyszcząca, dość cienko wygląda przy tym rozmiarze, na dole trochę duże logo (mogłoby być bardziej dyskretne). Całość jednak na pewno NIE wygląda tandetnie. Stopki srebrne z początku wydawały mi się głupotą ale po zamontowaniu nie wyglądają źle.
Z tyłu ogólnie, gniazda HDMI skierowane do dołu więc dla mnie to OK. a już np CI wchodzi z boku. Pilot prosty ale guziki przyjemne w dotyku. W sumie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Sprzęt podłączyłem do tunera satelitarnego z kartą nc+. Na początku obraz był jakiś dziwny/teatralny ale po przestawieniu w tunerze z 720p na 1080i różnica była od razu widoczna nawet dla laika. Z pewnością ustawienie w tunerze natywnej rozdziałki takiej jaka jest w tv zrobiło robotę.
Kolejną rzeczą było ustawienie wyświetlania w tv. W ramach poszukiwania optymalnego obrazu z początku tryb "łagodny" wydawał mi się ok ale po chwili jednak przełączyłem na tryb użytkownika i poskręcałem jasność, kontrast itd na ok.40-45% i oczy odżyły. Było zdecydowanie za jasno i kontrastowo.
Kolejna rzecz która wymagała zmiany do DNR (redukcja szumów) w sumie na jednych kanałach lepiej wyglądała całkiem wyłączona, w innych lepiej wygladało z ustawieniem min. Domyślne DNR strasznie rozmydlało obraz, może przy analogu by było dobrze ale do cyfrowych kanałów to raczej pomyłka.
Ogólnie po krótkiej zabawie doszedłem do ustawień gdzie kanały nadające w HD wyświetlane są bardzo dobrze. Tam gdzie bitrate jest wysoki np. National Geographics, BBC, Canal+, HBO efekt jest super, również polskie HD (tvn-y, tvp1,2,polsat) wymiatają, najgorzej wyglądają te nadające jeszcze w SD (trochę jak taśma zjechana VHS) np. TVP Info albo TVP Polonia.
Nie miałem okazji sprawdzić TV w nasłonecznionym pomieszczeniu, innych źródeł jak DVB-T, gier itp. ale po tym co poustawiałem i zobaczyłem Manta zostanie u Rodziców na pewno. Za te pieniądze to naprawdę przyzwoity monitor do satelity.
PS. Nagrałem nawet co nieco telefonem ale nie wiem czy to się bedzie nadawać do wstawienia. Kamery którą miałem nagrać niestety nie miałem przy sobie.
PS2. Telewizor dotarł DHLem w czasie 32h od zamówienia w sklepie allegro więc bardzo szybko. Widziałem że już po mnie sprzedało się kolejnych 6szt. więc wzięcie ma. :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Glowna domena w naszej firmie: "Cena czyni coda". Wiec manta swietnie sie sprzedaje. Ciekawe czy to prawda ze maja matryce LG i ciekawe jakiej jakosc.

KiKI nie macie w planach testu? :)
Ciekawe jak ta manta wypada w porownaniu Samsunga ue55h6400.

Jako glowny tv balbym sie kupic mante, ale jako drugi - do sypialni, dzieci, starszych rodzicow chyba nie ma lepszego rozwiazania.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jestem poprostu ciekaw, tej roznicy x2 w cenie - dla tv do ogladania telewizji.

Czysta ciekawosc...

W youtube slabo z testami.
 
Ostatnia edycja:

klucho

New member
Jeszcze w telefonie fotka mi się odnalazła, zrobiona po korekcji kolorów z redukcją szumów ustawioną na minimum.

BTW w rodzinie będzie jeszcze jedna taka Manta :)
 

Crocodil

New member
@klucho: Dzięki za opis, filmik i zdjęcie :) Raczej utwierdziłeś mnie w tym ze ten telewizor będzie dobrym wyborem dla moich rodziców :) Kupować będę jeszcze za jakiś czas - jako prezent gwiazdkowy.

Fajnie gdyby udało Ci się jeszcze podpytać o wrażenia po jakimś czasie użytkowania :) Na przykład czy obsługa jest intuicyjna, nie ma jakichś problemów, itp.
 
Do góry