Manta Emperor Hybrid DVBT05

majkeljot

New member
........ logika podpowiada, że nie można porównywać czegoś, czego nie ma, bo Manty wówczas nie było.......
Widzę, że kolega również się "nabrał" Ja też na początku nie zauważyłem, że mu się wątki chyba pomyliły, bo nie pisał o Mancie tylko o Asusie, o czym już tutaj wspominałem. Trochę z tym wyskoczył niczym Filip z konopi.
 

kiche

New member
Witam, po raz pierwszy w tym temacie ( jak coś przeoczyłem to przepraszam)
Czy może ktoś wie jak zobaczyć z poziomu sieci domowej dysk włożony do tej Manty? Bez problemu ze strony Manty widzę sieć domową ale ze strony sieci nie widze Manty. Przyznaję, że po IP nie próbowałem.
Ewentualnie czy da się zmienić na Mancie grupe roboczą bo na sztywno narzuca mi WORKGROUP a moje domowa sieć pracuje pod inną nazwą.
Witam przy okazji czy ta Manta obsługuje myszki bezprzewodowe ( nie próbowałem) bo z klawiaturą USB pracuje OK, wygodna jest nawigacja, pisanie, obracanie zdjęć itd. nawet działa Ctr-Alt-Del.
Pozdrawiam
 

gemi

New member
@kiche

Z siecią nie ma problemu tylko trzeba przebrnąć przez menu i tam jest z tego co pamiętam opcja konfiguracji sieci - automatyczna. Też miałem ten problem. Trzeba po prostu odświeżyć ustawienia sieciowe i powinno wsio działać.

Co do bezprzewodowych klawiatur i myszek to oczywiście każda klawiatura bezprzewodowa będzie działać tam gdzie dzia zwykła przewodowa. Wyjątkiem są oczywiście klawki na bluetooth lub jakieś inne wynalazki korzystające z innych protokołów sieciowych, a nie zwykłe radiowe.

@ellah
Z tego co udało mi się wyczytać w tym wątku to udało się odpalić fw jakieś z ładniejszą grafiką (kwestia gustu), ale bez obsługi tunera DVB-T.
Dodatkowo Kolega pieta wrzucił soft najnowszy z moservice i MC (ftp + przeglądarka plików) - tu to znajdziesz System LINUX w w DVBT05- obsługa i problemy i soft.

Tyle sukcesów, no chyba, że o czymś nie wiem..

Ps. Chociaż koledzy na forum manty w temacie, do którego link podałem wyżej, coś tam starają się zdziałać więcej.
 

xury

Member
Ciekawe czy by działał któryś z tych z poniższej strony. Wygląda na najlepsze firmware ze wszystkich co widziałem.
"zzz.mhdworld.de/en/featurelist.html"

zamiast zzz wstawcie odpowiednie litery, bo ja nie mogę jeszcze wstawiać linków
 

ellah

New member
Ciekawe czy by działał któryś z tych z poniższej strony. Wygląda na najlepsze firmware ze wszystkich co widziałem.
"zzz.mhdworld.de/en/featurelist.html"

zamiast zzz wstawcie odpowiednie litery, bo ja nie mogę jeszcze wstawiać linków

Ale ktory konkretnie, bo pod downloads jest mnostwo tego ale przeciez Manty tam nie znajdziemy...
 

xury

Member
Dziś postanowiłem sprawdzić CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II u siebie. I powiem, że skóra bardziej mi odpowiada, ale niestety coś do końca nie jest DTV kompatybilne. Pomijam fakt, że restartuje się podczas automatycznego skanowania i nie wykrywa mi programów podczas ręcznego wyszukiwania. Ale nawet jak wyszuka to nie zapisuje listy i nie mogę przełączyć na inny kanał, ani dodać do ulubionych.
Będę coś próbował z tym zrobić. A dla innych, którzy chcą testować ten fw mogę udostępnić instalkę z wbudowanymi kodami od Manty, tak by zaraz po flashowaniu móc używać pilota.
[Edit]
Postanowiłem porównać plik po pliku w obu firmware i doszedłem do wniosku, że problemy mogą być spowodowane przez bardzo różniące się pliki w katalogach dtv_table .
Co do samego linuxa to różnice są niewielkie, ale niestety analiza plików rss jest koszmarna.
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy jeśli utworzę obraz squashfs w nowszej wersji (4,2) a orginalnie jest on w wersji 3.0 to bedzie on prawidłowo zamontowany ?
Pytam bo nie wiem czy niepotrzebnie się trudzę z próbą modyfikacji firmware.
 
Ostatnia edycja:

xury

Member
Koledzy wybaczcie mi pytanie, które zadam jako kompletnie zielony:
Da radę tak zrobić by mieć weeb.tv na Mancie DVB05 ? A jeśli tak, to co bym musiał zrobić ? Oczywiście oprócz tego co napisał Kirek odnośnie instalacji skryptów. Podejżewam, że musi być zmodowane firmware, bo w Mancie chyba nie ma pearla ?
 

xury

Member
Nie ma sprawy. Uploaduję ten firmware dzisiaj po 22-giej, jak będę miał dostęp do lepszego uploadu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziś postanowiłem sprawdzić CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II u siebie. I powiem, że skóra bardziej mi odpowiada, ale niestety coś do końca nie jest DTV kompatybilne.

To jakiś dziw ten firmware. Po pierwsze HiMedia HD600A jest tylko playerem, nie ma tunera DVB-T. PO drugie, znana mi wersja Egreata EG-R1-II jest również tylko playerem i również nie ma tunera. Wynika z tego, że ktoś zmodował firmware HiMedia HD600 dla EG-R1-II, tylko skąd w tym wszystkim DVB-T? Co prawda w firmware HD600 jest pozostałość z SDK Realteka odpowiadająca za tuner DVB-T, ale tak jest również w wielu innych firmware...
Czy ktoś mógłby wrzucić jakiś link, gdzie jest opis tego modu CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II lub kontakt do autora?
 

xury

Member
Zaczynam myśleć, że za to czy w danym fw jest DTV czy nie odpowiadają raczej pliki skóry niż sama aplikacja DVDPlayer.
Właśnie przed kilkoma minutami udało mi się po raz pierwszy z sukcesem zmodować plik squasfs1.img więc już będzie możliwa zabawa w podmiankę rożnych wersji DVDPlayera oraz zmiany innych rzeczy zaszytych w partycji read only.

Mój pierwszy mod jest na bazie tego CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II właśnie. Zmiana polegała na skopiowaniu /dtv_tables z manty do /usr/local/bin/Resources. Po tej operacji już info o częstotliwości i kanale jest poprawne i wyszukuje na każdym w manualu. Jednak po wyszukaniu kanały są ale nie ma ich wciąż na liście pod przyciskiem ok i przełączanie jest możliwe tylko w EPG - czyli nic się nie zmieniło w tym zakresie.

Ciekawe czy jak bym podmienił samą aplikację DVD Player to by coś dało ?
Spróbuje najpierw bez flashowania zabić procesy DVDPlayera i uruchomić z innego fw.

Planuję w wolnej chwili zmodyfikować wersję beta oryginalnego fw manty dodając sterowniki od atherosa, optware, moserwices, irfake, mc itp.
Jeśli ktoś posiada coś co jeszcze by się przydało w tym fw to niech poda linki.
Prosiłbym też o jakiś link do fw na którym jest zaimplementowany php i pearl by móc to przenieść na Mantę. Chodzi mi o to by umożliwić na orginalnym fw instalację weeb.tv
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To jakiś dziw ten firmware. Po pierwsze HiMedia HD600A jest tylko playerem, nie ma tunera DVB-T. PO drugie, znana mi wersja Egreata EG-R1-II jest również tylko playerem i również nie ma tunera. Wynika z tego, że ktoś zmodował firmware HiMedia HD600 dla EG-R1-II, tylko skąd w tym wszystkim DVB-T? Co prawda w firmware HD600 jest pozostałość z SDK Realteka odpowiadająca za tuner DVB-T, ale tak jest również w wielu innych firmware...
Czy ktoś mógłby wrzucić jakiś link, gdzie jest opis tego modu CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II lub kontakt do autora?
Z moich obserwacji to moduje CS czyli cristianstoica z tego wątku i forum:

Media playere cu chipset Realtek 1185 - Ex.: egreat R1-II - Forumul Softpedia
 

_Luky_

New member
Jest jeszcze kilka FW w których działało menu DVB (nie mam możliwości sprawdzenia) ale nie działało odtwarzanie video np :
BlueTimes_RTD1185_DTV_USB2_2011.10.19.zip
3.0.1.5-egreat-custom-diy-firmware.rar
CS_rev0.9.6_R1-II_FW_2.5.0.2.rar
itp już nie pamiętam które .....

ps w wersji beta fw manty jest opcja edycji IMS RSS .... jakby ktoś nie widział
 

xury

Member
Tak jak obiecałem na prośbę kolegów daję zmodyfikowane firmware CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II dla Manty.
Dodałem jedynie irfake.conf oraz zmienione dvb_table.
U mnie działało, ale z powodu wadliwego działania DTV wróciłem do oryginała i jego będę przerabiał.
W menu Setup na początku pilot działa z dużym opóźnieniem. W normalnej obsłudze już działa dobrze.
Wszelkie uwagi można pisać w tym wątku.

Link na 4 shared:
MAnta_DVBT05_CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II_mod_by_Xury_test_v1.rar
mirror na chomiku:
MAnta DVBT05 CS rev0.2.4 HD600A 1.0.4.21 for EG R1 II mod by Xury test v1.rar - dvb-t - xury - Chomikuj.pl
 
Do góry